Блоги
Коли центральний процесор перестає бути і процесором і центральним або нові концепції побудови обчислювальних машин.
3

Коли центральний процесор перестає бути і процесором і центральним або нові концепції побудови обчислювальних машин.

   Дуже цікаво, що запропонує nVidia на противагу AMD Fusion та Intel Larrabee. Ці два рішення можуть докорінно змінити спосіб побудови портативних комп"ютерів та робочих станцій. Так, система на кристалі від AMD, яка включатиме процесор, графічне ядро й можливо системну логіку буде ідеальним рішення при побудові портативних ПК. Проте, після виходу дискретної графічної карти  Larrabee, центральний процесор вже небуде головним обчислювальним вузлом. Він перетвориться в такий собі своєрідний контролер, який візьме на себе роль системної логіки й буде керувати вводом-виводом та роботою  Larrabee відеокарт. Нагадаю, що  відеокарта Larrabee базується на х86 архітектурі й її ядро, мабуть, буде нагадувати ядра сучасних відеокарт кількістю потоків, які можуть обчислюватись. Невиключено, що даний продукт буде називатись універсальний обчислювач чи нод.
    Отже, основа робочої станції буде складатись з набору відеокарт, об"єднаних контролером й з"єднаних через нього з іншими апаратними вузлами станції. Такий підхід дозволить повністю задіяти обчислювальний ресурс як в іграх так і в складних обчисленнях. Ще ми отримуємо такі переваги як уніфіковане програмування й можливість масштабувати обчислювальний ресурс, додаючи чи забираючи відеокарти-ноди.
    Також слід незабувати те, що Intel ніколи не віддасть AMD ринок портативних ПК, то ядро Larrabee буде виконувати функції і процесора і графічного ядра.
    Я поділився тим чим хотів поділитись, а від виробників чекаємо дій та нових анонсів.


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: