Рубрики Новости

Аналітика: 11 кроків, які допоможуть українському ІТ-спеціалісту отримувати зарплату понад $5000

Опубликовал
Сергій Кулеш

Профільний ресурс DOU.UA вирішив проаналізувати, хто з українських ІТ-спеціалістів отримує найбільшу зарплату та як саме їм вдалося досягти таких високих результатів. За підсумками дослідження була складена інструкція з 11 кроків, які допоможуть отримувати зарплату понад $5000.

Отже, $5000 була обрана як межа, яка відділяє найбільш високооплачуваних фахівців на ринку — в літньому зарплатному опитуванні взяли участь 13 175 респондентів, з них тільки 1403 отримують зарплату $5000 і більше.

Крок 1. Переїжджайте у велике місто

Отже, насамперед охочим отримувати високу зарплату варто переїхати у велике місто, бажано в Київ. Тут працює 61% всіх українських ІТ-спеціалістів із зарплатою $5000 та вище (загалом у столиці працює 44% українських ІТ-спеціалістів). Також можна розглянути релокацію у Львів — там працює 14% фахівців із найвищими зарплатами, що більше, ніж в інших містах-мільйонниках. Точно не варто залишатися у невеликому місті: лише 5% тих, хто працює не в містах-мільйонниках, отримують $5000 чи вище.

Крок 2. Отримайте науковий ступінь

Тим, у кого є науковий ступінь, дещо частіше пропонують високу зарплату. 15% тих, хто має ступінь кандидата чи доктора наук, отримують понад $5000, в той час як загалом серед ІТ-спеціалістів таких близько 11%.

Крок 3. Відвідуйте конференції та займайтеся саморозвитком

Навіть якщо не хочете знову йти в університет, варто приділяти час саморозвитку. Ті, хто отримує $5000 чи більше, частіше відвідують профільні події та читають книги за спеціальністю, ніж їхні колеги, яким платять менше.

Крок 4. Вивчайте та удосконалюйте англійську

Напевне, нині ніхто не сумнівається в тому, що англійську мову ІТ-спеціалісту треба знати. 81% фахівців, які отримують понад $5000, знають англійську на рівні вище середнього чи на просунутому. Водночас у тих, хто знає її гірше, шанс отримувати таку зарплату менше як 5%.

Крок 5. Обирайте технічну спеціалізацію

Найкраще — розробку чи DevOps. Та наполегливо прокачуйте свої навички в цьому. Лише 1% нетехнічних спеціалістів в ІТ мають зарплати понад $5000, в той час як серед технічних спеціалістів таких 12%. ІТ-спеціалісти, які мають найвищі зарплати, — СТО, Director of Engineering, Architects (близько 70% отримують понад $5000), розробники високого рівня (23% Senior, 36% Team Lead, 45% Tech Lead отримують більше як $5000), DevOps та SRE (21%), QA-спеціалісти керівного рівня (менеджери, техліди — 24%), Delivery Managers (34%).

Крок 6. Забудьте про PHP

Під час вибору спеціалізації розробникам-початківцям варто звернути увагу на TypeScript, Java, Swift та Python — це популярні мови, і серед тих, для кого вони є основними, дещо вища частка фахівців з високими зарплатами (із врахуванням їхнього досвіду роботи). Найбільше, за даними червневого зарплатного опитування, отримують ті, хто переважно працює з Scala та Go. Проте ці мови менш поширені й ними переважно користуються досвідченіші розробники (рівня Middle і вище).

Крок 7. Працюйте довго

З попереднім пунктом пов’язаний ще один висновок: високі зарплати переважно платять досвідченим спеціалістам. На жаль, неможливо прийти в ІТ і одразу отримати $5000. Принаймні в останньому опитуванні не було знайдено жодного фахівця з досвідом до трьох років і такою зарплатою. Найбільша можливість отримувати велику зарплату у тих, хто в індустрії 6–9 років (18%) або понад 10 років (31%). Отже, високі зарплати в ІТ цілком реальні, проте треба попрацювати, щоб їх мати.

Крок 8. І наполегливо

Також на високу зарплату радше претендують ті, хто працює багато: 23% спеціалістів, які працюють понад 60 годин на тиждень, отримують $5000 і більше, в той час як загалом серед ІТ-спеціалістів таких лише 11%. Гарні новини полягають в тому, що високу зарплату можна отримувати і працюючи звичайні +/- 40 годин на тиждень (94% фахівців з найвищими зарплатами так і працюють) і спеціалісти, які приділяють роботі понад 60 годин на тиждень, — усе ж рідкість (їх усього 4% серед високооплачуваних фахівців і 2% серед усіх айтішників загалом).

Крок 9. Обирайте стартапи (але це не точно)

Найвища частка спеціалістів, які отримують високі зарплати зараз — у стартапах (20%) та аутстафінгових компаніях (16%). Стартапи більше підійдуть досвідченим фахівцям: наразі тут найвищі медіанні зарплати для розробників рівня Senior ($5000), водночас аутстафінгові компанії платять дещо вищі зарплати розробникам всіх рівнів (медіанна зарплата розробника рівня Senior — $4200).

Крок 10. Обирайте правильну спеціалізацію в компанії

Сфера, в якій працює компанія, теж має значення. Варто звернути увагу на компанії, які працюють в Uberfication, HighLoad Systems, Cloud Computing, Security, Adtech, Blockchain, Big Data, Machine Learning та Automotive — частка співробітників з найвищими зарплатами в цих сферах більша, ніж в інших.

Крок 11. Змініть роботу, щоб заробляти більше

Серед досвідчених спеціалістів, які змінили роботу в першій половині цього року, більша частка тих, хто отримує $5000, ніж серед тих, хто не змінював роботу.

Редакція DOU зазначила, що не несе відповідальності за результати виконання цієї інструкції- вона базується на реальних цифрах, але ніхто не гарантує, що дотримання усіх кроків дасть бажаний результат.

Джерело: DOU.UA

Disqus Comments Loading...