Рубрики Новости

Дослідження: Мешканці яких регіонів України найчастіше купують уживані автомобілі з-за кордону

Опубликовал
Сергій Кулеш

Ми вже розповідали про те, з яких країн в Україну ввозять найбільше уживаних автомобілів. А тепер вирішили дізнатися, в яких саме регіонах нашої країни найчастіше осідають розмитнені легкові автомобілі з пробігом, тобто «євробляхи» та «битки».

Отже, з січня по жовтень поточного року український автопарк поповнили 411,7 тис. вживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону. Згідно з даними про реєстрації, п’ять регіонів України охопили більше третини цих машин.

Найбільша кількість розмитнених легкових авто з пробігом отримали номери Львівської області – 36,8 тис. шт. А найпопулярнішим вживаним авто у жителів Львівщини став автомобіль Volkswagen Golf. За десять місяців з початку року 2475 старих Гольфів змінили іноземні номери на львівські.

Столичну реєстрацію отримали 34,9 тис. машин, що були в експлуатації, і це другий результат. Лідером серед імпортованого секонд-хенду в Києві став автомобіль Hyundai Sonata – 1848 шт. На третьому місці Дніпропетровська область, де було зареєстровано 25,6 тис. розмитнених авто з пробігом. Більше за інших дніпропетровські номери були видані автомобілям моделі Renault Megane – 1572 шт.

Курс Python розробки від Mate academy.
Python — найпопулярніша мова 2024 року. Наш курс допоможе вам стати професіоналом, готовим до викликів сучасного IT ринку. Ви навчитеся створювати вебсайти, аналізувати дані, розробляти алгоритми, та навіть створювати штучний інтелект. .
Отримати деталі про курс

Номери Київської області з початку року отримали трохи більше 25 тис. імпортованих іномарок з пробігом – четверте місце. У вподобаннях жителів Київщини, які зробили вибір на користь вживаної машини з-за кордону, домінувала модель Volkswagen Passat (1,5 тис. авто).

Також до п’ятірки областей за кількістю зареєстрованих машин, що змінили громадянство, увійшла Одеська область, автопарк якої з початку року поповнили 23,3 тис. таких авто. Тут, як і у Києві, частіше за інших реєструвалися автомобілі моделі Hyundai Sonata. Протягом десяти місяців одесити і жителі області зареєстрували 1114 розмитнених Сонат з пробігом.

Топ-5 регіонів України по кількості реєстрацій вживаних автомобілів з-за кордону та моделі-хіти:

  1. Львівська обл. — 36,8 тис. шт. (Volkswagen Golf — 2475 шт.)
  2. Київ — 34,9 тис. шт. (Hyundai Sonata – 1848 шт.)
  3. Дніпропетровська обл. — 25,6 тис. шт. (Renault Megane – 1572 шт.)
  4. Київська обл. — 25 тис. шт. (Volkswagen Passat — 1500 шт.)
  5. Одеська обл. — 23,3 тис. шт. (Hyundai Sonata – 1114 шт.)

Зазначимо, що 10 листопада 2021 року скінчився період пільгового розмитнення «євроблях», за цей строк українці встигли оформити 83 тис. авто та сплатити 2,9 млрд грн податків.

Джерело: Укравтопром

Disqus Comments Loading...