Рубрики Новости

DOU.UA вперше підготував рейтинг «Топ-25 геймдев-компаній України» — Playrix, Ubisoft, Plarium, Gameloft, Wargaming та інші

Опубликовал
Сергій Кулеш

Український профільний ресурс DOU.UA вперше підготував рейтинг геймдев-компаній України, який базується на таких показниках, як загальний штат компанії, частка технічних спеціалістів, кількість вакансій. Дана версія рейтингу виконує довідкову роль і допоможе ознайомитися з компаніями на ринку, їхніми продуктами та вакансіями, але навесні цей топ перетвориться на повноцінний Топ-25 геймдев-компаній за аналогією з Топ-50 IT-компаній.

Отже, до рейтингу потрапили геймдев-компанії, які розробляють власні продукти — мобільні ігри, AA та AAA-проєкти, а також аутсорс-студії і геймдев-стартапи IT-компаній. Не потрапили до списку компанії, які займаються гемблінгом, створенням мобільних застосунків для казино тощо.

Як можна побачити зі списку, станом на листопад 2021 року за основним показником, загальною кількістю співробітників в Україні, першу сходинку рейтингу посіла Playrix — компанія, яка розробляє і випускає мобільні казуальні ігри, такі як Gardenscapes, Township та Homescapes. З невеликим відставанням на другій сходинці розташувалася Ubisoft. Примітно, що це єдиний розробник і видавець AAA-ігор, у якого в Україні понад 1000 співробітників. Замикають п’ятірку лідерів Plarium, Gameloft та Wargaming.

Загалом у 28 компаніях з рейтингу працює понад 9 721 фахівець, з них 7 514 технічних спеціалістів. Нижче топ-15 найбільших:

Воркшоп "PR + AI: Рисерч, Креатив, Контент" від Skvot.
Навчіться адаптувати потенціал АІ під задачі піарника. Корисні тулзи, яким можна делегувати рутину, генерувати свіжі ідеї для контенту і піар-стратегій.
Дізнатись більше

Майже половина компаній з рейтингу обрала гібридний формат роботи — з можливістю працювати як в офісі, так і віддалено.

Ще шість компаній пропонують лише роботу в офісі. Серед таких AB Games, Frag Lab, які працюють лише з тими фахівцями, які можуть фізично перебувати в Києві, а також GSC Game World, де ремоут можливий лише у «поодиноких випадках». Водночас компанії, які наполягають на роботі в офісі, зазначають, що створили для цього відповідні умови. Так, у GSC Game World вже вакцинували понад 80% співробітників, а в Zagrava фахівці працюють у великому просторому офісі.

З рейтингу переважно віддалений формат пропонують сім компаній. Серед них:

  • Wargaming;
  • WhaleApp LTD;
  • Room 8 Studio;
  • Dragon’s Lake Entertainment;
  • iLogos Game Studios;
  • AAA Game Art Studio;
  • Frogwares.

Варто зазначити, що за потреби працівники цих компаній все ж можуть відвідати офіс. А співробітникам Room 8 Studio та Dragon’s Lake Entertainment можуть винайняти коворкінг.

У більшості компаній є офіси й в інших країнах світу, але в цьому рейтингу ми враховували лише українські офіси. Найбільша кількість — 19 офісів геймдев-компаній з нашого топу — в українській столиці. Ще шість офісів є у Харкові, п’ять — у Львові. По три офіси компаній з рейтингу є в Одесі, Рівному та Дніпрі, ще один у Вінниці. Усі дані, використані в рейтингу, були отримані як від представників компаній, так і з відкритих джерел.

Джерело: Gamedev.DOU.UA

Disqus Comments Loading...