Рубрики Новости

Fozzy Group запустила повністю автоматизовану складську зону із роботами типу AGV — і стверджує, що ні в кого в Україні немає нічого подібного

Опубликовал
Володимир Скрипін

Холдинг Fozzy Group (власник «Сільпо», «Фора» та інших торгових мереж) повідомив про запуск повністю роботизованої складської зони із роботами типу AGV. У компанії стверджують, що ні в кого в Україні немає нічого подібного.

У вересні Fozzy Group взялася за роботизацію складської зони у розподільчому центрі у с. Квітневе (Київська обл.) — роботам довірили переміщення товарів у межах складу для подальшого збереження, відбірки та завантаження.

Наразі 31 робот у тестовому режимі займається переміщенням товарів у межах окремої складської зони. Водночас працівники складу продовжують приймати та відвантажувати товари, перед тим як вони відправляться у магазини.

Один робот може переміщувати вантажі масою до 40 кг зі швидкістю 2 м/с. Робот може працювати від 10 до 12 годин в автономному режимі залежно від режиму експлуатації. Потім робот автоматично стає на зарядку, і після повної зарядки приступає до виконання нового завдання.

Курс QA Manual (Тестування ПЗ мануальне) від Powercode academy.
Навчіться знаходити помилки та контролювати якість сайтів та додатків.
Записатися на курс

Технологічним партнером Fozzy Group стала китайський виробник складських роботів Geekplus. В Fozzy Group наголошують, що це перший запуск моделі роботів Geekplus RS-2 за межами Китаю, тобто перший у Європі та перший у сфері food&drink retail.

У компанії розраховують шляхом роботизації підвищити продуктивність обробки товарів та точність їхнього збирання. Зі слів директора з логістики Fozzy Group Мачея Гавронські, завдяки роботизації продуктивність зросла у 2-3 рази й у 99% випадків безпомилково виконують всі операції.

«Мета роботизації – це не повна заміна людської праці, а скоріше підвищення її ефективності. Завдяки цьому проєкту, ми зможемо вивільнити ресурс для роботи в інших напрямках, де потрібен більш інтелектуальний та персональний підхід»

Сергій Мукоїд

керівник проєкту Департаменту розвитку складської логістики

Після завершення цього пілоту у розподільчому центрі у Квітневому, Fozzy Group планує з січня 2022 року масштабувати роботизацію і на інші логістичні центри, які працюють з іншими компаніями групи.

Disqus Comments Loading...