Рубрики Новости

Вночі хакери атакували сайти Кабміну, «Дії» та інших міністерств — вони поки що недоступні [Доповнено]

Опубликовал
Володимир Скрипін

У ніч із 13 на 14 січня відбулася масштабна кібератака на урядові сайти — зокрема постраждали офіційні вебресурси Міністерств закордонних справ, Міністерства освіти і науки, Кабміну, а також сайт «Дія». Факт атаки підтвердили у МОН на своїй офіційній сторінці у Facebook.

 Мінцифра та Кіберполіція виступили зі спільною заявою щодо кібератаки на урядові сайти:

На момент написання новини урядові сайти, які постраждали внаслідок атаки, не відкриваються. Наразі недоступними залишаються сайти Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства енергетики, Державної служби надзвичайних ситуацій, Кабінету міністрів та сайт «Дія».

Сайт «Дія» з кабінетом громадянина також тимчасово недоступний. На головній сторінці показується попередження, що на сайті тривають планові технічні роботи.

Водночас сайт Мінцифри та застосунок «Дія» працюють у звичайному режимі.

Хакери зламали сайт Міністерства закордонних справ  та розмістили на ньому повідомлення такого змісту

На деяких сайтах хакери опублікували повідомлення, написане трьома мовами: українською, російською та польською.

«Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення та майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся та за історичні землі».

Із послання хакерів

На цей час достеменно невідомо, хто саме стоїть за цією атакою (ймовірно, це російські хакери, проте потрібно дочекатися підтвердження) — ані Кіберполіція, ані Національний координаційний центр кібербезпеки з CSIRT-NBU та CERT-UA поки що ніяк не прокоментували інцидент. Коли сайти уряду та міністерств відновлять свою роботу також невідомо.

Доповнено [9:42]: В CERT-UA підтвердили атаку та повідомили, що «більшу частину постраждалих державних ресурсів вже відновлено, інші будуть доступні найближчим часом». Водночас сайти МОН, МЗС та «Дії» як і раніше недоступні. Зараз Держспецзв’язку спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирає цифрові докази та займається дослідженням кіберінциденту.

Disqus Comments Loading...