Рубрики Новости

«Київстар» встановив рекорд швидкості 4G-інтернету для власної мережі — понад 1,1 Гбіт/с

Опубликовал
Вадим Карпусь

Оператор стільникового зв’язку «Київстар» повідомив про встановлення рекорду швидкості 4G-інтернету у власній мережі. Разом зі своїм технологічним партнером Huawei оператор зміг досягти швидкості передачі даних понад 1,1 Гбіт/с. Такий результат став можливим завдяки технології MIMO4x4 та агрегації частот (Carrier Aggregation) – одночасному використанню частот 1800 МГц, 2100 МГц та 2600 МГц.

Повідомляється, що «Київстар» з 2018 року використовує агрегацію частот 1800 МГц та 2600 МГц. Це дозволяє досягти високої швидкості передачі даних та більшої ємності мобільної мережі. А частоти 2100 МГц для 4G можуть додатково значно розширити можливості мобільних операторів.

«Розвиток 4G – це не лише розширення покриття. Він має великий технологічний потенціал, пов’язаний з впровадженням Massive MIMO, VoLTE тощо. Сьогодні в лабораторних умовах ми досягли швидкості понад 1 Гбіт/с. У звичайних умовах для абонентів це значить збільшення швидкості у середньому на 5-10 Мбіт/с», – прокоментував це досягнення технічний директор «Київстар» Володимир Лутченко.

Для встановлення рекорду швидкості використовувалося спеціальне обладнання – ультраширокосмуговий радіомодуль, який підтримує одночасну роботу трьох радіочастотних діапазонів. Він дозволяє використовувати широку смугу частот і всі технології радіодоступу, покращує досвід користувача приблизно на 30% і зменшує споживання енергії також приблизно на 30%.

Онлайн курс з промт інжинірингу та ефективної роботи з ШІ від Powercode academy.
Курс-інтенсив для отримання навичок роботи з ChatGPT та іншими інструментами ШІ для професійних та особистих задач, котрі допоможуть як новачку, так і професіоналу.
Записатися на курс

Додамо, трохи понад рік тому «Київстар» повідомляв про досягнення рекорду швидкості на рівні 800 Мбіт/с. Тоді використовувалася агрегація частот 900 МГц, 1800 МГц та 2600 МГц. Отже, за рік показник швидкості вдалося покращити приблизно на 37%.

Восени цього року оператор Vodafone зміг розігнати мережу до рекордно високої швидкості в 772 Мбіт/с завдяки агрегації чотирьох несучих частот.

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Вадим Карпусь