Новости
МОЗ: Сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали понад 31 мільйон українців, це — 75% населення країни

МОЗ: Сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали понад 31 мільйон українців, це — 75% населення країни

МОЗ: Сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали понад 31 мільйон українців, це — 75% населення країни

Міністерство охорони здоров’я України повідомило, що за даними дослідження “Індекс здоров’я” у 2019 році в Україні вдвічі зросла частка тих споживачів амбулаторної допомоги, які отримували її в сімейного лікаря — з 35% до 60%. Договір з Національною службою здоров’я нині мають 468 лікарів-ФОП і практично кожен третій заклад, що надає первинну меддопомогу, є приватним.

Сьогодні сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали понад 31 мільйон українців, це — 75% населення країни. 23 755 лікарів первинної ланки працюють за договором з НСЗУ і укладають декларації з пацієнтами. З них 15 559 — це сімейні лікарі. А також 3 446 — терапевтів та 4 859 педіатрів. Кількість надавачів первинної медичної допомоги цього року зросла на понад 100. За договором з НСЗУ, первинну меддопомогу сьогодні надають 1 829 закладів.

В МОЗ запевнили, що завдяки трансформації медичної галузі вдалося поліпшити умови праці лікарів первинної ланки. Первинна ланка медичної допомоги почала працювати за новою системою фінансування і підписувати договори з Національною службою здоров’я України у липні 2018 року. Впродовж цього періоду зарплати сімейних лікарів зростали. І у 2020 році середньомісячні витрати на оплату праці сімейного лікаря склали 15 700 грн.

Українці звертаються до свого лікаря при раптових чи хронічних захворюваннях; при необхідності отримати консультацію; електронний рецепт на “Доступні ліки” чи електронне направлення. Вони телефонують до лікаря, з яким уклали декларацію, при підозрі на коронавірус та тримають з ним зв’язок під час лікування вдома.

Міністерство охорони здоров’я України також закликало всіх, хто ще не обрав свого сімейного лікаря, зробити це якомога швидше за наступним алгоритмом:

МОЗ: Сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали понад 31 мільйон українців, це - 75% населення країни

Джерело: МОЗ України


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: