Рубрики Новости

«Омікрон» вже поширився на 20 областей України: за 3 тижні кількість інфікувань зросла у 7 разів, а на Львівщині посилили карантин

Опубликовал
Тетяна Нечет

В Україні вже три тижні триває зростання захворюваності на коронавірус. Добова кількість випадків інфікування зросла у 7 разів, госпіталізацій — у 2 рази. Нових зареєстрованих випадків за минулий тиждень майже вдвічі більше у порівнянні із позаминулим: 194 тисячі проти 110 тисяч. Такі дані 31 січня озвучив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, значний приріст нових випадків пов’язаний із стрімким поширенням на території України варіанту «Омікрон». Цей штам SARS-CoV-2 виявлено вже у 20 областях. Найбільша кількість підтверджених випадків — в Житомирській, Чернівецькій, Тернопільській областях та Києві.

«Попри обнадійливу тенденцію, що кількість людей, які тяжко захворіли та потребують лікування в стаціонарі, не зростає такими ж темпами, що і загальна кількість випадків інфікування COVID-19, вірус все ще становить серйозну загрозу, особливо для груп ризику та невакцинованих», — сказав він.

Станом на кінець поточного місяця, Україна знаходиться на 46 місці серед 54 територій Європейського регіону Всесвітньої організації охорони здоров’я за кількістю випадків на 100 тис. населення за останні 14 днів. Найбільше зросла кількість випадків на території Житомирської області — у два рази. Івано-Франківська область, яка стала лідером приросту позаминулого тижня та опинилася на «червоному» рівні епіднебезпеки, минулого тижня мала значно нижчий приріст у +35,6%. Також у «червоній» зоні залишається Рівненщина.

Симптоматика нового штаму коронавірусу “Омікрон”. Фото: moz.gov.ua

Крім того, з 31 січня у Львівській області посили карантинні обмеження. Таке рішення місцева влада ухвалила через перевищення показників «червоної» зони, хоча державна комісія з питань ТЕБ і НС не переводила її в «червону» зону карантину, а вирішила зачекати ще тиждень. Відсьогодні заборонено:

 1. приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
 2. діяльність ринків, крім продовольчих;
 3. приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;
 4. приймання відвідувачів в закладах розважальної діяльності
 5. проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників, заходів з атестації здобувачів, заходів з оцінювання якості освіти.

Обмеження, передбачені підпунктами 1-3 не застосовуються за умови:

 • наявності у всіх учасників (відвідувачів, користувачів), крім осіб, які не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу, ринку)
 • негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу (відвідування закладу, ринку).
 • Або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації,
 • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях,
 • сертифіката про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Обмеження, передбачені пунктами 4-5, не застосовуються за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів, користувачів), крім осіб, які не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу) одного з наступних документів:

 • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації,
 • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія),
 • та негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу (відвідування закладу), або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 48 годин до здійснення заходу (відвідування закладу).
Різновиди тестування на COVID-19. Фото: МОЗ
Disqus Comments Loading...