Рубрики Новости

Рада повернула безмитне ввезення посилок до 150 євро і запровадила поіменне відстежування цих самих міжнародних посилок

Опубликовал
Владимир Скрипин

25 січня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкти № 4278 та № 4279, якими вносяться зміни до митного та податкового кодексів стосовно процедури оподаткування міжнародних поштових відправлень. Це ті самі законопроєкти, які повертають ліміт 150 євро на безподаткове ввезення замовлень з іноземних інтернет-магазинів для фізичних осіб та спрощують адміністрування відправлень.

Законопроєкти № 4278 та № 4279 пройшли перше читання рік тому і загалом вбачаються позитивними та прогресивними. Окрім повернення ліміту 150 євро — нагадаємо, його було знижено до теперішніх 100 євро влітку 2019 року, вони вносять ще декілька досить вагомих змін, які суттєво спростять покупку товарів за кордоном та їх оформлення при ввезенні до України, зокрема: електронне декларування відправлень, подання електронних реєстрів, визначення поштових операторів та експрес-перевізників податковими агентами тощо.

Ці зміни, як очікується, сприятимуть прискоренню виконання митних формальностей, а також дозволять автоматизувати митний контроль та оформлення відправлень завдяки обміну інформацією з електронних реєстрів міжнародних поштових та експрес-відправлень.

Водночас серед відверто позитивних змін міститься суперечливе положення щодо посилення контролю за переміщенням відправлень. Мова про норму, яка зобов’язує операторів поштового зв’язку та логістичної доставки збирати копії паспортів та ідентифікаційних кодів отримувачів посилок.

Фрагмент тексту із законопроєкту № 4279, запропонованого головним
комітетом в остаточній редакції

Цієї правкою передбачено, що всі одержувачі міжнародних експрес та поштових відправлень мають обов’язково зазначати інформацію про так званий ідентифікаційний код одержувачів відправлень або серію та номер паспорта. Автори законопроєкту покладають цей обов’язок на експрес-перевізників та поштових операторів — раніше з критикою проти цієї норми виступили ключові оператори, включно з «Нова пошта», «Укрпошта» та DHL Express Ukraine. У «Новій пошті» стверджували, що сама правка не узгоджується із законодавством України про захист персональних даних і призведе до скупчення тисяч відправлень на складах перевізників після того, як значна кількість одержувачів просто відмовиться надавати свій ідентифікаційний код або паспорт.

Після того, як його підпише президент, закон набере чинності наступного дня після опублікування. Однак більшість положень, включно зі збільшенням ліміту безмитного оформлення посилок до 150 євро та поіменне відстежування міжнародних посилок, почнуть діяти через шість місяців.

Disqus Comments Loading...