Рубрики Новости

СБУ ліквідувала дві ботоферми у Львові потужністю 18 тис. акаунтів – за кураторства РФ вони поширювали фейки та інформацію про мінування об’єктів

Опубликовал
Вадим Карпусь

Служба безпеки України (СБУ) повідомила, що її кіберфахівці виявили та ліквідували 2 ботоферми, які діяли у Львові. Вони поширювали у соціальних мережах фейки, панічні настрої та неправдиву інформацію про мінування об’єктів, у тому числі соціальної та критичної інфраструктури.

Загальна «потужність» цих двох ботоферм становила 18 тис. фейкових облікових записів. Діяльністю ботоферм опікувалися троє мешканців Львівщини. Двоє учасників групи обладнали свої помешкання під потреби ботоферм, а третій – забезпечував їх технічне обслуговування. За попередньою інформацією, адміністраторів ботоферм курували організатори з РФ.

Фахівці СБУ провели обшуки в помешканнях фігурантів справи. При цьому правоохоронці виявили та вилучили:

Онлайн-курс "Android Developer" від robot_dreams.
Курс для всіх, хто хоче навчитися розробляти застосунки для Android з нуля, створити власний пет-проєкт для портфоліо та здобути професію, актуальну наступні 15–20 років.
Програма курсу і реєстрація
  • два комплекти GSM-шлюзів: 92- та 375-канальних;
  • 3 тис. SIM-карток мобільних операторів;
  • ноутбуки з доказами протиправної діяльності;
  • чорнову бухгалтерію.

Наразі тривають слідчі дії, щоб встановити всіх причетних осіб. Вони проводяться у межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України.

Джерело: СБУ

Disqus Comments Loading...