Рубрики Новости

У першому кварталі 2021 року Укртелеком майже на 10% збільшив доходи від інтернет-послуг (вони вже більші, ніж від фіксованої телефонії)

Опубликовал
Сергій Кулеш

Укртелеком повідомив, що дохід компанії в І кварталі 2021 року склав 1,8 млрд грн, що на 14,5% більше, ніж в I кварталі 2020 року. EBITDA становить 517 млн грн, що на 29% більше порівняно з минулим роком. Маржа EBITDA зросла на 3,2 п.п. та склала 28,8%.

Приватним абонентам надано послуг на понад 765 млн грн, бізнес-споживачам – на 353 млн грн. Доходи від фіксованої телефонії склали 506 млн грн: 340 млн грн у масовому сегменті і 165 у корпоративному. Це на 11,9% менше попереднього року – зберігається тенденція зменшення доходів від голосових послуг.

Продовжують зростати надходження від надання послуг інтернету та передачі даних. За рік вони збільшилися на 9,4% і в I кварталі 2021 року становили 573 млн грн. У бізнес-сегменті доходи сягнули понад 160 млн грн (на 6,6 % більше, ніж в I кварталі рік тому), серед приватних користувачів надходження склали 405 млн грн (зросли на 9% у річному вимірі). Загалом дохід від телекомунікаційних послуг у звітному кварталі становить понад 1,2 млрд грн.

Укртелеком продовжує реалізовувати проекти з розвитку оптичної інфраструктури, у тому числі і локальні, які передбачають заміну мідної телекомінфраструктури на сучасну оптичну. Нова мультисервісна оптична мережа створює можливість користуватися швидкісним інтернетом, інтернет-телефонією та інтерактивним телебаченням для сотень тисяч мешканців країни. Тривають роботи у понад 40 населених пунктах 15 областей: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій. Усі роботи проводяться із дотриманням карантинних заходів.

Курс English For Tech course від Enlgish4IT.
Лише 7 тижнів по 20-30 хвилин щоденного навчання допоможуть вам подолати комунікативні бар'єри. Отримайте знижку 10% за промокодом ITCENG.
Дійзнайтеся більше

Незважаючи на карантинні обмеження та несприятливі погодні умови, за перші три місяці цього року прокладено понад 1,5 тисячі кілометрів волоконно-оптичного кабелю. Доступ до сучасних телекомунікаційних сервісів отримують об’єкти соціальної інфраструктури. У I кварталі цього року до оптичного інтернету підключено 12 об’єднаних територіальних громад, майже 150 освітніх закладів та понад 90 медичних. Загалом же зараз Укртелеком надає сучасні оптичні сервіси 374 ОТГ, понад 1100 навчальним та 780 медичним закладам.

У корпоративному сегменті Укртелеком розвиває проекти, у тому числі і партнерські, для задоволення потреб бізнес-споживачів у сучасних інформаційно-комунікаційних сервісах. Розпочато продаж нової послуги для бізнес-абонентів – комплексу антивірусних рішень від глобального постачальника Bitdefender для захисту IT-інфраструктури. Також розширено набір SaaS-рішень на базі оптичного інтернету для бізнесу: комплексні рішення містять готові набори хмарних сервісів Microsoft Office 365 для організацій будь-якого розміру.

Надходження від комерційної оренди майна, незадіяного у виробничих процесах, збільшилися на 25% порівняно з першим кварталом минулого року і склали майже 110 млн грн. Капітальні інвестиції за перший квартал 2021 року склали 113 млн грн. У першому кварталі 2021 року Укртелеком перерахував понад 464 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.

Джерело: Укртелеком

Disqus Comments Loading...