Рубрики Новости

Українцям та українкам, які зроблять бустер, виплатять додатково 500 гривень в межах програми «єПідтримка», а літнім людям дозволять витратити допомогу на комуналку

Опубликовал
Володимир Скрипін

Дорослим людям, які зроблять третю дозу вакцини від коронавірусу (бустер), додатково виплатять ще 500 гривень допомоги в межах програми «єПідтримка» «єПідтримка» — президентська ініціатива з підтримки бізнесу, за якою українці та українки із сертифікатом про повну вакцинацію можуть отримати по 1 000 грн від держави. Перший этап з виплати допомоги у «Дії» стартував 19 грудня 2021 року. Розширення ініціативи анонсував президент України Володимир Зеленський у відеозверненні 24 січня.

У відеозверненні президент закликав вакцинуватись проти COVID-19 тих, хто це ще не зробив, та окремо відзначив, що всупереч різкому зростанню захворюваності, яке наразі спостерігається в Україні, рівень госпіталізації майже вдвічі менший у порівнянні з піком захворюваності восени 2021 року, рівень смертності набагато менший, а у медзакладах зайнято 28% ліжок, виділених для хворих на COVID-19. Зеленський наголосив на необхідності подальшого збільшення темпів вакцинації в Україні, тому команда президента працює над її стимулюванням.

«Є чітке розуміння, що імунітет зростає після кожної наступної дози вакцини, а стратегія «бустеризації» вже стала єдиним стандартом для всіх розвинених країн. Бустеризація — це бустерна доза, третя доза вакцини, і в рамках програми «єПідтримка» буде видано ще 500 гривень, плюс для тих громадян, які отримуватимуть третю дозу щеплення»

із відеозвернення Володимира Зеленського 24 січня (момент з 4:13). 

Також Зеленський анонсував додаткове розширення «єПідтримки» для літніх людей — протягом лютого вони отримають можливість використанням цих грошей на оплату комунальних послуг. Окрім того, у найближчому майбутньому програма пошириться на підлітків віком від 14 до 18 років — вони теж зможуть отримати допомогу. Крім базових цілей, на спорт, музеї, кіно, театри, подорожі та інше, вони зможуть витрачати гроші у сфері освіти — на освітні курси, послуги та програми.

Онлайн-курс "Математика тастатистика для Data Science" від robot_dreams.
Навчіться проводити статистичний аналіз даних за допомогою Python та розвиньте математичне мислення для розв’язання реальних завдань Data Science.
Детальніше про курс

Відсьогодні люди, старші за 60 років, можуть також використовувати тисячу за вакцинацію за програмою «єПідтримка» на купівлю ліків.

  • Офіційний старт програми «єПідтримка» відбувся 19 грудня 2021 року. Програма триватиме рік — до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі отримання коштів відбуватиметься через додаток «Дія». На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі.
  • Станом на 24 січня громадянам вже виплачено 7,5 млрд грн.
Disqus Comments Loading...