Рубрики Новости

В Україні виявлено 6 випадків захворювання на коронавірус штаму «Омікрон», «Дельта» все ще домінує

Опубликовал
Тетяна Нечет

Станом на 28 грудня, виявлено ще 5 нових випадків захворювання на «Омікрон»-штам. Таким чином, загалом зафіксовано вже 6 випадків. Перший — підтвердили 18 грудня у Головній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Захворіла людина, що повернулася з Об’єднаних Арабських Еміратів.

«Загалом новий штам виявили у двох мешканців Києва та двох мешканців Київської області. Також по одному випадку підтвердили у зразках із Дніпра та Львова. Троє осіб із підтвердженими випадками повернулись з-за кордону (перебували у Німеччині, Польщі та Об’єднаних Арабських Еміратах)», — повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Триває епідеміологічне розслідування нових випадків та обстеження контактних осіб.

За даними Інституту молекулярної біології і генетики, причиною нової хвилі захворювання у світі є дочірній варіант штаму «Омікрон» — BA.1. Якщо материнський варіант «Омікрон» (B.1.1.529) виявлено у 18 країнах, то найактивніший з його дочірніх варіантів (BA.1) — щонайменше у 84 країнах; варіант BA.2 — у семи країнах, а BA.3 — у двох. Два тижні тому «Омікрон» BA.1 становив 14% від виявлених у світі штамів вірусу SARS-CoV-2, а наприкінці минулого тижня — вже 20%.

Курс Frontend розробки від Mate academy.
Front-end розробник одна з найзатребуваніших професій на IT ринку. У Mate academy ми навчимо вас розробляти візуально привабливі та зручні інтерфейси. Після курсу ви зможете створювати вебсайти і застосунки, що вразять і користувачів, і роботодавців.
Дізнатися більше про курс

«Агресивні варіанти штаму «Дельта» продовжують активно розповсюджуватись світом. У тому числі й Україною. Так, згідно з останніми результатами повногеномного секвенування, проведеного науковцями Інституту молекулярної біології і генетики, наприкінці листопада – на початку грудня в Україні цілковито панував штам «Дельта», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що з 30 грудня всі регіони України перебувають на «жовтому» рівні епіднебезпеки, оскільки у Волинської та Запорізькій областях скасовано «червоний».

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Тетяна Нечет