Рубрики Новости

Віталій Кличко: Ситуація із коронавірусом у Києві погіршується (1740 хворих за добу), учні шкіл продовжать навчання в дистанційному режимі [онлайн-брифінг]

Опубликовал
Сергій Кулеш

Мер Києва Віталій Кличко провів терміновий онлайн-брифінг щодо ситуації з коронавірусом у столиці. Він зазначив, що у Києві погіршується ситуація з розповсюдженням коронавірусу — тільки за минулу добу в місті виявили ще 1740 хворих на коронавірус.

«Ситуація із розповсюдженням коронавірусу в столиці й надалі погіршується. За минулу добу в Києві виявили 1740 хворих на COVID-19. Протягом останніх двох тижнів у нас збільшується смертність від вірусу. А за минулу добу – страшна цифра. 73 летальних випадки. І це – не тільки люди похилого віку», – повідомив Віталій Кличко.

Серед тих, хто померли: 35 чоловіків віком від 26-ти до 85-ти років. Та 38 жінок – від 34-ох до 95-ти років. Збільшилася і кількість хворих дітей. 109 за добу. Зокрема: 57 хлопчиків від 11 днів до 17 років. І 52 дівчинки віком від двох місяців до 17 років. Збільшується також кількість госпіталізованих до лікарень столиці та пацієнтів, які потребують кисневої підтримки.

Онлайн-курс Frontend-разробник від Powercode academy.
Курс на якому ти напишеш свій чистий код на JavaScript, попрацюєш із різними видами верстки, а також адаптаціями проектів під будь-які екрани. .
Зарееструватися

Минулої доби в лікарні столиці потрапили 513 пацієнтів із коронавірусом, підозрою на COVID та пневмоніями. Загалом же заповненість ліжок у медзакладах Києва сьогодні – 73 відсотки. А в окремих лікарнях – 99-100 відсотків. 85 відсотків госпіталізованих потребують кисневої підтримки. Ліжок із киснем заповнено понад 70 відсотків. На сьогодні у місті до прийому хворих на коронавірус підготовлені понад 6 тисяч ліжок. Із них близько 90 відсотків у комунальних медзакладах забезпечені киснем. Також у столиці є майже 500 апаратів штучної вентиляції легень.

«Давайте говорити серйозно: ми сьогодні – на війні, де невидимий вірус стрімко розповсюджується і вражає та вбиває все більше громадян. Так давайте будемо єдиним фронтом боротися з цією заразою! Давайте будемо сильними і свідомими. Тільки разом ми подолаємо цей виклик. Ви думаєте, зможете безболісно і швидко перехворіти? Можливо… Але ж подумайте про своїх дітей, про своїх батьків, братів і сестер.

Київ перебуває в червоній зоні. І ситуація погіршується. Мені щодня телефонують десятки людей. Одні просять допомогти госпіталізувати своїх близьких. Інші – поховати… У нас черги в ритуальну службу за довідками про смерть. І черги в крематорій. У нас черги із швидких у приймальних відділеннях лікарень. Хтось не вірить у це і говорить усілякі дурниці?! То підіть і подивіться! Поговоріть із лікарями та родичами хворих», – наголосив Віталій Кличко.

Мер закликав киян дотримуватись правил безпеки – носити маски, використовувати антисептики, дотримуватися дистанції. А також закликав вакцинуватися тих громадян, хто цього ще не зробив.

«Вакцинуйтеся! Не відвідуйте публічні місця без нагальної потреби. Не користуйтеся громадським транспортом, якщо в цьому немає гострої необхідності! Не ігноруйте небезпеку. Це може надто дорого коштувати… І ви наражаєте на небезпеку не тільки себе. Ви нехтуєте здоров’ям своїх близьких! Ми не закрили заклади, торгові центри, транспорт – для вакцинованих та людей із тестами. Але ситуація погіршується. Давайте не доводити її до повного локдауну», – сказав мер столиці.

Він зазначив, що система охорони здоров’я столиці працює вже на межі можливостей.

«Щодня помирають десятки людей. Щодня – понад тисяча-півтори нових хворих. Так довго тривати не може… І, на жаль, багато вірусних нігілістів розуміють це, тільки потрапивши в реанімацію. І потім звинувачують усіх, але не себе. Зауважу, що на сьогодні, хоч Київ і є лідером із вакцинації в Україні, але ми повинні мобілізуватися і показати, що можемо дати відповідь і захиститися від вірусу. Вакцина є. Пункти, де можна отримати щеплення, працюють. Ідіть і вакцинуйтеся! Бо якщо ми навіть цього зробити не можемо, то як будемо перемагати і будемо успішними в усьому іншому? А ми повинні перемогти! Бережіть себе!» – підкреслив Віталій Кличко.

Під час брифінг мер також зазначив, що у зв’язку з погіршенням ситуації із захворюваністю на коронавірус у столиці, наступного тижня учні столичних шкіл, зокрема, молодшої школи продовжать навчання в дистанційному режимі.

«У Києві збільшується кількість хворих дітей. Тому наступного тижня учні, зокрема, молодшої школи (1-4 класів), за парти ще не повернуться. І продовжать навчання в дистанційному режимі.

Ми не можемо ризикувати здоров’ям дітей, а також – їхніх родин і близьких. Бо чимало дітей переносять вірус навіть безсимптомно, але можуть заразити близьке оточення.

Я прошу батьків, які наполягають на відкритті шкіл, відповідально і з розумінням поставитися до заходів безпеки, що запроваджує міська влада. Піклуйтеся про своїх близьких! Не будьте легковажними. Далеко не всі сьогодні легко і без наслідків хворіють на коронавірус», – наголосив Віталій Кличко.

Він також повідомив, що останніми тижнями до столичних лікарень госпіталізують все більше хворих на коронавірус дітей. Бо штам «Дельта», як зазначають медики, – більш агресивний і вражає багато молодих людей і дітей – із наслідками та ускладненнями.

«Сьогодні в столичних лікарнях перебувають 85 дітей із коронавірусом та підозрою на захворювання. 4 із них – у реанімаціях. Такої кількості дітей в лікарнях не було в усі попередні хвилі вірусу!» – підкреслив Віталій Кличко.

Тиждень тому Віталій Кличко заявив, що локдаун у Києві триватиме не менше місяця, тому що піку захворюваності столиця ще не досягла.

Станом на 10 листопада 2021 року в Україні зафіксовано 23 283 нові випадки COVID-19, зокрема, захворіли 1539 дітей та 529 медпрацівників. За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській (1792), Харківській (1719), Полтавській (1591), Одеській (1516) областях і м. Київ (1740).

Джерело: КМДА

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Сергій Кулеш