Рубрики Новости

З сьогоднішнього дня в Україні заборонили безкоштовні пластикові пакети в магазинах

Опубликовал
Сергій Кулеш

Як ми вже розповідали, з 10 грудня 2021 року в Україні починає діяти перший етап обмежень, передбачений в законі №1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Отже з сьогоднішнього дня у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів.

Ці вимоги не поширюються на біорозкладні пакети, а також надтонкі пакети, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса, продуктів із них, сипучих продуктів і льоду.


Фото SkyNewsZP

На другому етапі обмежень, з 9 березня 2022 року, буде введена в дію заборона розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

Онлайн-інтенсив "Analytics Bootcamp" від robot_dreams.
Навчіться верифікувати й аналізувати дані та визначати ключові метрики, які підходять саме вашому продукту.Опануйте SQL для аналітики даних та їх візуалізацію в Tableau.
Приєднатись
  • надтонких пластикових пакетів із товщиною стінки менше 15 мікрометрів (окрім первинної упаковки для м’яса, риби, сипучих);
  • тонких пластикових пакетів із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів;
  • оксорозкладних пластикових пакетів.

А з 1 січня 2023 року встановлюється заборона на надтонкі пластикові пакети, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду.

До того часу виробники, торгівельні мережі вже мають впровадити для них альтернативи. Зокрема, замінити шкідливі для екології звичайні пластикові пакети повинні паперові, біорозкладні пакети та торбинки багаторазового використання.

Біорозкладні пакети повинні відповідати національним стандартам щодо утилізації. Кожен такий пакет повинен мати відповідне маркування. На пластиковий пакет забороняється нанесення слів «біо», «біопакет», «біорозкладний», якщо пакування насправді не відповідає вимогам.

За неправомірне розповсюдження пластикових пакетів (об’єктами роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг) передбачено штраф від 8500 до 17000 гривень. Повторне порушення цієї ж норми закону продовж трьох років карається вже більшим штрафом — від 17000 грн до 34000 грн. За порушення норми безоплатного розповсюдження пакетів суб’єкт господарювання можуть оштрафувати на суму від 1700 до 3400 грн. За повторне порушення цієї ж норми упродовж трьох років тягне за собою штраф до 8500 грн.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів

Disqus Comments Loading...