Рубрики Новости

За повний 2021 рік українці придбали рекордні 517 тис. вживаних автомобілів (+46%) та 8,5 тис. електромобілів (+19%)

Опубликовал
Сергій Кулеш

Минулий рік став рекордним за кількістю реєстрацій вживаних автомобілів та електромобілів. Зокрема, в останньому місяці минулого року в Україні свою першу реєстрацію пройшли 47,3 тис. вживаних легкових авто, ввезених з-за кордону. Це на 18% більше, ніж роком раніше, повідомляє Укравтопром. Отже, у грудні реєстрації імпортованого секонд-хенду у чотири з половиною рази перевершили ринок нових легкових авто.

Всього у 2021 році український автопарк поповнили 517,4 тис. легкових авто з пробігом, це на 46% більше ніж торік і є абсолютним рекордом для країни. Як наслідок, 83 з 100 легкових автомобілів, що у минулому році проходили свою першу реєстрацію в Україні, були розмитнені машини з пробігом.

Найбільш популярною маркою серед ввезеного секонд-хенду залишається Volkswagen. За рік 90,2 тис. авто цієї німецької марки змінили своїх іноземних власників на українських. На другому місці Ford. Протягом 2021 року було зареєстровано майже 45 тис. вживаних Фордів. Третьою за популярністю стала Renault з результатом 42,9 тис. автівок. Автомобілі марки Skoda показали четвертий результат, їх придбали 38,4 тис. автомобілістів. Замикає п’ятірку лідерів – Opel, у заліку якого 33,1 тис. українських номерів.

Якщо казати про електромобілі, то у грудні 2021 року український автопарк поповнили 960 авто на акумуляторних джерелах живлення (BEV), що у півтора раза більше, ніж роком раніше. Частка нової техніки в цієї кількості становила 17 відсотків. Основну масу в грудневих реєстраціях автотранспортних засобів на електротязі склали легкові автомобілі – 908 шт. (+52% до грудня 2020р.) Кількість комерційних електромобілів, зареєстрованих за місяць – 52 шт. (+53%).

Курс Quality Assurance (QA) від Mate academy.
Курс QA — ідеальний для новачка. Від основ тестування до складних стратегій — опануйте всі технології, щоб жодна помилка не змогла вас оминути. Ми впевнені в якості нашого курсу, тому гарантуємо вам працевлаштування після його завершення.
Зареєструватись на курс

Всього за весь 2021 рік українці придбали і поставили на облік 8872 автомобіля, з нульовим рівнем викидів або на 19% більше, порівняно з 2020 роком. Окрім загального зростання ринку електромобілів відбулося зростання на ньому частки нових машин. Якщо у 2020 році в реєстраціях BEV частка нових авто становила всього 9%, то за підсумками минулого року вже 14 відсотків.

Найпопулярнішим легковим електромобілем в Україні залишається NISSAN Leaf. За рік в країні свою першу реєстрацію пройшли 2100 авто цієї моделі. Другий результат продемонструвала TESLA Model 3. Автомобіль цієї моделі обрали 844 автомобілісти. На третьому місці CHEVROLET Bolt – 763 машини. Четвертим за популярністю став електромобіль TESLA Model S – 418 шт. Замикає ТОП-5 ринку легкових електромобілів RENAULT Zoe, в заліку якої 357 реєстрацій. На ринку комерційних автомобілів на електротязі домінував фургон RENAULT Kangoo Z.E. У минулому році українські номери отримали 418 автомобів цієї моделі, з яких тільки 12 були новими.

Зазначимо, що за повний 2021 рік українці придбали 103 тис. нових автомобілів, що на 21% більше показника попереднього року.

Джерело: Укравтопром (1, 2), ФАУ

Disqus Comments Loading...