Новости

Зеленський анонсував створення «‎суду у смартфоні» 

Зеленський анонсував створення «‎суду у смартфоні» 

Про намір створити в Україні «‎суд у смартфоні» Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток Правосуддя» 1 березня, повідомляє УП.

«Усунення зловживань та забезпечення прозорості суду. Дієвим кроком на цьому шляху може стати ІТ рішення. За аналогією з державними послугами у смартфоні ми прагнемо і обовязково зробимо суд у смартфоні».

Цитує слова президента з його виступі на форумі сайт УП.

За словами Зеленського, ініціатива дозволить перевести більшість бюрократичних процедур в онлайн, що своєю чергою «прискорить судовий процес, мінімізує корупцію та можливості для зловживань». У всякому разі ідея полягає саме в цьому.

Президент наголосив на важливості відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів та вдосконалення процедури добору кандидатів до Вищої ради правосуддя і залучення громадян України до здійснення правосуддя. Під час свого виступу він також згадав, що влада підготувала уже два законопроєкти, які «дадуть старт роботі суду присяжних». Водночас президент наголосив, що «модель і формат суду присяжних будуть детально обговорюватися».

Залишається загадати про нещодавню гучну онлайн-презентацію Мінцифри з 93 цифровими проєктами, які планується втілили в життя протягом трьох років. Серед них також анонсували систему е-Демократії, яка впровадить можливість проведення електронних виборів та референдумів.

Курс
Full Stack вечірній
Отримуйте завдання від фахівців, що практикують, і вчіться у вільний від роботи час
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Full Stack вечірній

Мінцифра презентувала 94 проєкти цифрової трансформації — електронні лікарняні, школа, вибори, нотаріат та соціальні послуги онлайн


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: