Рубрики Огляди

Огляд ноутбука Acer Nitro 5 – 17-дюймовий геймерський ноутбук за 105 тис. грн

Опубликовал
Глеб Перерва

Сьогодні на огляді геймерська новинка від Acer, вихід на ринок якої планувався ще до війни, але, як і з усіма іншими планами, з виходом у ноутбука не склалося, а тому детальний огляд вдалося випустити тільки зараз. Ноутбук на процесорі Intel i7 12 покоління, RTX 3070 Ti з повноцінним живленням, 17,3” дисплеєм з підтримкою 165 Hz, 3 мс відгуком, вельми значними габаритами та цінником $2860. Розглянемо можливості ноутбука на декількох ігрових тайтлах, докладно протестуємо дисплей і розповімо про досвід використання.

Комплектація

Комплект ноутбука складається з одного елемента: зарядного пристрою на 330W. ЗУ вражає своїми габаритами та вагою (близько 1 кг), але з огляду на потужне залізо Acer Nitro 5 – це цілком виправдано. Плюс користувач не обмежений використанням тільки рідного блока живлення і може заряджати свій ноутбук по USB-C порту.

Довжина комплектного дроту 180 см, чого буде достатньо переважній більшості користувачів.

Дизайн та ергономіка

Почнемо з того, що разом з великим ЗУ сумарна вага девайса досягає 4 кг, що, враховуючи габарити самого Acer Nitro 5, робить ноутбук досить умовно транспортабельним. Перенести його з місця на місце особливих труднощів звичайно не викликає, але тягати такий ноутбук із собою на постійній основі знайдеться мало охочих.

Онлайн-курс "Створення особистого бренду" від Skvot.
Прокачайте особистий бренд для підсилення власного бізнесу, підвищення продажів та впізнаваність на ринку.
Дізнатись більше про програму курсу і досвід лектора

Ноутбук виглядає як типовий представник ігрового сегмента: чорний корпус із рубленими гранями, невеликий тачпад та клавіатура з RGB підсвіткою. Корпус повністю складається із пластику. З незвичайного можна відзначити біле окантування клавіш і перламутровий матеріал тачпада та корпусу.

Порти

Кількість портів не надмірна, але необхідний мінімум дотримано. На правій грані знаходиться:

  • 2xUSB-A 3.2 Gen 2 (один із яких з підтримкою Power-off Charging)

На лівій грані:

  • USB-A 3.2 Gen 1
  • 3,5 mm audio jack
  • RJ45 Ethernet
  • Замок Kensington

І на задній:

  • Порт живлення
  • USB-C Thunderbolt 4
  • HDMI 2.1 (підтримує 4K 120Hz HDR, 8K 60Hz HDR, VRR та монітори з технологією G-sync)

Можливо хотілося б бачити ще парочку USB-C, але, судячи з усього, виробник вирішив, що для потреб геймерів краще обладнати ноутбук максимальною кількістю Type-A портів.

Дисплей

Діагональ IPS дисплея Acer Nitro 5 становить 17,3 дюйма при QHD роздільній здатності на 2560х1440 пікселів ноутбук підтримує розгортку до 165 Hz з 3 мс часом відгуку. Екран матовий з якісним антибліковим покриттям, яке чудово справляється навіть з прямими сонячними променями, але 300 ніт яскравості все ж занадто мало для комфортної роботи поза домом або в залитій сонцем кімнаті.

В темноті ж картинка контрастна, яскрава та деталізована, що особливо помітно під час перегляду фільмів та роботи з графікою. Плавність і детальність дисплея також відмінно підкреслює встановлена з коробки Windows 11, яка після кількох оновлень вже не викликає такого відторгнення як раніше, особливо в парі з такою герцовкою.

Результати колориметричних тестів:

Рівномірність та яскравість підсвічування:

Клавіатура та тачпад

Клавіатура традиційно для геймерських ноутбуків з високим ходом та відчутним відгуком. Відстань між клавішами велика, так що грати на ньому зручно, а ось набір документів і робота з текстом не така комфортна, як на офісних машинах, але це справа звички та смаку. В наявності NumPad та окрема клавіша для відкриття утиліти від Acer – Nitrosense для контролю та моніторингу всіх систем ноутбука, а також активації турбо режиму для максимальної продуктивності.

4-позиційна RGB підсвітка досить м’яка і рівномірна, щоб не дратувати своїм світінням у темряві, навіть на максимальній яскравості.

Тачпад чутливий та займає достатню площу для комфортного використання, попри скромні габарити. Користуватися ним на постійній основі зручно, чого не очікуєш при першому включенні ноутбука, але все ж таки для якихось більш-менш активних дій хочеться під’єднати мишку.

Звук та камера

Звук на хорошому рівні, особливо непогано звучать низькі частоти. Грати використовуючи вбудовану акустику зручно, але все ж таки для комфортної гри краще використовувати гарнітуру, особливо враховуючи гучність з якою шумить ноутбук при переході на максимальні оберти кулерів. При прослуховуванні музики верхні та середні частоти нерозбірливі, але для серіалів та YouTube згодиться.

Камера HD 720p на прийнятному рівні, як для камери ноутбука, але якість залишає бажати кращого – навіть при хорошому денному освітленні на фото помітні значні шуми та спотворення кольору, про що можете судити з фото нижче.

Технічні характеристики

Начинка даної конфігурації Acer Nitro 5: процесор Intel i7-12700H, відеокарта NVIDIA GeForce 3070 Ti, 32GB оперативної пам’яті та 2TB SSD вбудованого сховища.

Розміри девайса складають 400,5х294,5х27,9 мм, а важить ноутбук 3 кг, без урахування ваги зарядного пристрою.

Продуктивність та софт

Acer Nitro 5 під керуванням вже відчутно доопрацьованої Windows 11 літає при будь-якому навантаженні – мені так і не вдалося навантажити його настільки, щоб він почав лагати, в межах адекватних завдань. Але передвстановлені утиліти від Acer періодично туплять – запускаються не відразу і іноді дуже повільно реагують на дії користувача. Одночасна обробка фото в Lightroom, робота з документами, прослуховування музики через Spotify, 100 вкладок у Google Chrome і завантажений на фоні God of War відчутно не вплинули на продуктивність роботи девайса. Якщо судити з синтетики та рівня графіки – ноутбук чудово підійде для відеомонтажу та роботи з 3D.

Результати синтетичних тестів наступні:

  • Geekbench 5 – 10399 у багатопотоковому та 1597 в однопоточному

  • Cinebench R23 – 11556 у багатопотоковому та 1718 в однопоточному
  • Blender:

З мінусів можна відзначити постійну роботу кулерів. Навіть під час виконання нересурсоємних завдань, таких як серфінг в інтернеті або робота з документами, ноутбук включає охолодження, яке навіть на мінімальних обертах чути досить сильно.

На борту є кілька встановлених програм (як від Acer, так і від сторонніх розробників):

  • Planet9 Stub (For Gaming)
  • Acer Care Center
  • Acer Configuration Manager
  • Acer Product Registration
  • NitroSense
  • Quick Access Security
  • Norton™ Internet Security
  • PC Manager

Ігри

God of War

Одна з найкрасивіших ігор на сьогодні на ультра налаштуваннях графіки використала всього 6GB відеопам’яті з 8GB доступних. Ноутбук видавав стабільні 60-70 FPS залежно від завантаженості сцени.

Elden Ring

Далі в хід пішла відносно свіжа Elden Ring, що також рясніє дрібними деталями і барвистими пейзажами. Стабільні 60 FPS з рідкими, але непомітними оку, просіданням до 48 FPS на максимальних налаштуваннях. Про якість графіки можете судити по скріншотах.

 

Doom: Eternal

Найактивніша і найвимогливіша до кількості кадрів та часу відгуку гра з протестованих. На ультра налаштуваннях Acer Nitro 5 видавав стабільні 100 FPS з просіданням до 48 FPS на активних ділянках. Грати у шутери на 165 Hz дисплеї з 3 мс відгуком – суцільне задоволення. Після такого експірієнсу досить складно повертатися на прості дисплеї, так що починаєш мимоволі вносити в післявоєнні плани покупку ноутбука зі схожими характеристиками.

Автономність

Показники автономності на досить високому рівні, особливо як для девайса з подібними характеристиками. Щоб повністю розрядити ноутбук, необхідно провести за ним близько 4-7 годин, залежно від навантаження. За час тестування найдовше батареї вдалося протриматися 7 годин 38 хвилин (веб-серфінг та робота з документами), що є непоганим показником. І за 4 години 22 хвилини вдалося розрядити ноутбук під час використання в умовах стрес-тесту.

Від 0% до 100% при використанні комплектного зарядного пристрою ноутбук заряджається в середньому за 2 години 30 хвилин. Nitro 5 підтримує живлення по USB-C Thunderbolt 4 роз’єму, який знаходиться поряд з основним портом зарядки та підтримує живлення від 65W до 100W.

Disqus Comments Loading...