Як чистити AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro, AirPods Max та кейс від навушників: поради експертів

Опубликовал
Партнерский материал

Щоб техніка служила довго та справно, з нею потрібно дбайливо поводитися. І регулярно доглядати девайси.

У партнерському матеріалі розповідаємо, як правильно чистити навушники Apple. Але попереджаємо: якщо навушники вийшли з ладу після контакту з рідиною, гарантія Apple перестає діяти. Тому рекомендації застосовуйте обережно, а краще звертайтеся до авторизованого сервісного центру.

Партнерський матеріал?

Чому знижується гучність в AirPods

Тихий звук – найчастіша причина для звернення до сервісного центру. Для початку застосуйте старий добрий ритуал: якщо щось не працює, спробуйте перезавантажити пристрій. Зарядіть AirPods, скиньте з’єднання та знову підключіть навушники.

Причин зниження гучності може бути кілька:

 • Увімкнено режим енергозбереження: якщо батарея близька до нуля, система може знижувати гучність звучання.
 • Увімкнено функцію «Корекція гучності». Вона автоматично вирівнює гучність різних пісень, щоб вони відтворювалися на одному рівні. Щоб вимкнути опцію, перейдіть до “Налаштування” > “Музика” > “Корекція гучності”.
 • Увімкнено функцію «Безпека навушників». Щоб вимкнути її, перейдіть до “Налаштування” > “Звуки, тактильні сигнали” > “Безпека навушників” > “Гучні звуки тихіше”.
 • Навушники намокли і вийшли з ладу.
 • Пошкоджено динаміки.
 • Сітки динаміків забилися брудом. У цьому випадку гучність зменшується, тому що звуковим хвиль заважає фізична перешкода на шляху.

На останньому пункті зупинимося докладніше. Справа в тому, що в процесі використання на навушниках неминуче з’являються сліди бруду, жирні відбитки. А найсерйозніші вороги AirPods – це пил та вушна сірка, яка потрапляє в отвори та «застигає» в них, через що сильно знижується рівень гучності. Ця проблема вирішується механічним чищенням. Щоб не допустити сильного забруднення, AirPods потрібно регулярно чистити.

Консультація спеціалістів сервісного центру за посиланням

 

Як правильно почистити AirPods

Перш ніж приступити до чищення, з’ясуємо, чого робити категорично не можна:

 • використовувати сильні хімічні рідини: для зняття лаку, розчинники, ацетон, відбілювач, перекис водню;
 • застосовувати гострі металеві предмети (наприклад, голки, скріпки, дріт);
 • використовувати для очищення поверхні абразивні матеріали;
 • промивати навушники під проточною водою;
 • користуватися навушниками до повного висихання.

Щоб очистити корпус AirPods , протріть його чистою тканиною, трохи змоченою водою, а потім витріть насухо. В обох випадках це має бути м’який матеріал без ворсу. Зовнішні поверхні також можна протерти за допомогою спеціальних серветок, просочених 70% ізопропіловим або 75% етиловим спиртом.

З сіточкою, яка покриває динаміки та мікрофон, потрібно бути ще обережнішим. Протріть ці ділянки сухою ватною паличкою, при цьому не натискаючи занадто сильно. Для усунення дрібних забруднень та покращення якості звучання можна використовувати м’яку щітку та, наприклад, засіб для очищення дисплеїв з маленьким вмістом спирту. Спрей слід розпорошити на щітку та щадними рухами протерти сіточки. Не забувайте, що рідина всередину динаміків потрапити не повинна.

Поради щодо того, як почистити AirPods Pro, такі самі. Єдина відмінність полягає в тому, що Pro-версії мають силіконові амбушюри. Якщо в них накопичилася вода, переверніть навушник так, щоб він «дивився» вниз, і трохи постукайте об м’яку тканину.

Самі амбушури можна сміливо мити у воді. Звичайно, попередньо знявши їх із навушників і без використання побутових миючих засобів. Потім протріть накладки м’якою сухою тканиною без ворсу. І добре просушіть перед тим, як встановити їх назад.

Отримати консультацію спеціалістів сервісного центру iSpace

 

Як почистити кейс AirPods

Зарядний футляр потребує догляду не менше, ніж самі AirPods . Із закритим кейсом можна виконувати ті самі маніпуляції, що і з навушниками: протерти м’якою тканиною, уникаючи перезволоження. А ось з чищенням внутрішньої поверхні справи складніші. Усередині футляра встановлені магніти, які так і намагаються притягнути дрібне сміття. Потім він потрапляє до зарядних портів.

Витягти з таких важкодоступних місць бруд досить складно. Скористайтеся сухою ватяною паличкою. Під обводом кришки кейсу можна провести дерев’яною зубочисткою або м’якою зубною щіткою.

Якщо бруд накопичився в роз’ємі Lightning, дозволяється скористатися сухим чистим м’яким пензликом відповідного розміру – наприклад, для нанесення макіяжу або малювання.

Як почистити AirPods Max

Догляд за навушниками AirPods Max фактично не відрізняється: жодної води та хімічних рідин, тільки суха чиста м’яка тканина без ворсу та серветки з 70% та 75% вмістом ізопропілового та етилового спирту.

Для чищення амбушюр AirPods Max можна використовувати заздалегідь підготовлену рідину. Ось її «рецепт»: 1 чайна ложка (5 мл) рідкого миючого засобу для прання чи миття посуду та 1 чашка (250 мл) води. Змочіть тканину без ворсу в розчині, вичавіть і акуратно протріть амбушюри та оголов’я. Оголов’я тримайте так, щоб рідина не потрапила в місце його кріплення. Потім витріть сухою м’якою тканиною.

Важливо! Експерти Apple радять не використовувати навушники щонайменше 24 години. Тільки після доби ви можете прикріпити амбушюри назад і знову насолоджуватися музикою разом з AirPods Max.

Небезпеки при самостійному ремонті

AirPods – це нерозбірні навушники. Тим паче в домашніх умовах. Їхня мініатюрна конструкція влаштована таким чином, що корпус щільно заповнений внутрішніми компонентами, для скріплення яких використовується клей.

Якщо ви спробуєте розібрати пристрій, неминуче пошкодіть складові. Тому, якщо виникла проблема, одразу вирушайте до сервісного центру.

Зверніться за консультацією до фахівців сервісного центру iSpace

 

Як не допустити забруднення

Є кілька простих правил:

 • використовуйте чохли для зарядного кейсу: вони візьмуть на себе пил із рюкзаків та нитки з кишень;
 • якщо ви тренувалися в AirPods або потрапили під дощ, не забирайте їхній футляр. Спочатку протріть вкладки насухо;
 • регулярно протирайте самі навушники та кейс сухою м’якою тканиною. А поглиблення із зарядними портами – ватяною паличкою.
 • періодично протирайте оголов’я AirPods Max, не забуваючи їх перевертати, щоб вода не потрапила в місце кріплення.

М’які амбушюри перед чищенням потрібно знімати (це легко зробити завдяки магнітному кріпленню).

Чищення навушників в офіційному сервісному центрі

Чищення навушників AirPods не варто відкладати, адже забруднення, що накопичилися, безпосередньо впливають на якість звуку. Фінал може виявитися сумним – вам знадобиться заміна навушника.

Домашнє чищення не зрівняється з професійним. Тому, якщо рівень забруднення сильний, краще довіритися експертам. Тим більше, що при невмілому обігу є ризик пошкодити сіточки динаміків.

У авторизованому сервісному центрі iSpace зі статусом Authorized Service Provider навушники професійно почистять. Вартість послуги – 499 грн. незалежно від ступеня забруднення AirPods. Якщо ситуація зовсім плачевна і фахівця сервісного центру не вдасться очистити навушники, гроші за послугу не стягуються.

Чому варто піти до офіційного сервісного центру

Коли ви купуєте преміальний девайс, то чекаєте такого ж сервісу: фахівці швидко та професійно вирішують проблему. Саме це гарантує сервісний центр iSpace, який працює за регламентами Apple та здійснює гарантійне обслуговування.

 • Усі інженери iSpace навчені та атестовані представниками Apple в Україні. Вони знають про техніку бренду все і вміють із нею працювати.
 • Для чищення та ремонту пристроїв використовується професійне обладнання та інструменти.
 • Якщо потрібно замінити деталі, то iSpace використовує нові оригінальні комплектуючі, які сервісний центр отримує безпосередньо від Apple. У вільному продажу їх немає.

З питаннями та за консультацією завжди можна звернутися до фахівців сервісного центру iSpace за телефоном +38 067 455 03 03

Партнерський матеріал?

На сайт iSpace

Disqus Comments Loading...