Рубрики Новости

Кіберполіція: Батькам не варто забороняти дітям заводити власні акаунти у соцмережах, але потрібно сформувати тактику поведінки у віртуальному просторі

Опубликовал
Сергій Кулеш

До Міжнародного дня захисту дітей Кіберполіція України вирішила нагадати про основні правила кібергігієни та дала поради батькам, як убезпечити своїх чад від дій кіберзловмисників.

«Інтернет – це неосяжний простір для роботи, навчання і розваг людей різного віку. Однак ризик постраждати від злочину в мережі не менший, ніж у реальному житті» — зазначили в Кіберполіції.

В Кіберполіції вважають, що користуючись Інтернетом, дітям завжди слід пам’ятати:

  • інформацію, яка потрапила в Інтернет, дуже складно, а часом і взагалі неможливо видалити. Тому перш ніж опублікувати допис у соціальній мережі, коментар на форумі або залишити повідомлення на сайті, варто користуватися “правилом білборду” — уявити, що ця інформація знаходиться на великому білборді неподалік школи і подумати, чи комфортно, що її всі бачитимуть.
  • особисті дані потрібно тримати в секреті. Особливо це стосується адреси, номеру мобільного телефону, банківських даних батьків;
  • до нових знайомств в Інтернеті варто ставитися скептично, адже зловмисники в мережі можуть видавати себе за привітних однолітків та втиратися у довіру, переслідуючи власні інтереси.

Також з точки зору кіберполіцейських батькам не варто забороняти дітям заводити власні акаунти у соцмережах. Натомість потрібно сформувати тактику поведінки у віртуальному просторі:

Курс Full-stack розробки від Mate academy.
Станьте Full-stack розробником з нуля. Mate academy дає комплексні знання і навички для розробки повноцінних веб-рішень — від візуальної частини до серверної логіки. Ви освоїте технології, щоб створити власний проєкт від а до я — без допомоги інших.
Ознайомитися з курсом
  • навчайте дітей не повідомляти стороннім особисті дані, не пересилати у месенджерах фото документів, а в разі, якщо хтось запитує в них таку інформацію – навчіть повідомляти про це вам;
  • пояснюйте дітям про небезпеку створення інтимних фотографій;
  • розкажіть про шахраїв в Інтернеті. Варто навчити дітей розумно ставитися до повідомлень про надання допомоги – фінансової чи фізичної.
  • вчіть дітей не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, адже за такими посиланнями може ховатися фішинговий сайт або «вірус».

Джерело: Кіберполіція України

Disqus Comments Loading...