Рубрики Новости

КМДА посилює вимоги до столичних маршруток: 60+ місць, ЄВРО 5, камери відеоспостереження та датчики підрахунку пасажиропотоку

Опубликовал
Сергій Кулеш

Київська міська державна адміністрація оголосила про проведення 10 грудня чергового конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. Заступник голови КМДА Костянтин Усов уточнив, що йдеться про маршрути №№ 36, 22, 50, 57, 105, 191, 245, 402, 417, 418, 421, 441, 487, 558, 573 та 581.

«Конкурс оголошується на 16 міських маршрутів. При цьому місто ще більше посилює вимоги до перевізників, які братимуть участь у конкурсі на перевезення пасажирів у місті Києві. Відтепер вимогою до участі у конкурсі є автобуси пасажиромісткістю від 60 місць, стандарту ЄВРО 5», – наголосив заступник голови КМДА.

Від перевізників також вимагається встановити в автобуси датчики підрахунку пасажиропотоку, а також мінімум 4 відеокамери відеоспостереження з високою чіткістю зображення. Вони мають бути розташовані над входами в транспортний засіб і в передній та задній частинах салону для запису відео внутрішнього простору та в кабіні водія. Запис зберігатиметься упродовж двох місяців, і місто матиме можливість його використовувати.

При цьому зберігаються інші вимоги, які місто висунуло на попередньому конкурсі у червні: забезпечення більшої доступності автобусів для маломобільних пасажирів та людей з інвалідністю, заборона звукового та візуального забруднення, не менше 5 спеціальних кнопок зупинки на вимогу, обладнання салону кондиціонерами, системами обігріву та додатковим простором для перевезення щонайменше одного крісла колісного чи дитячого візка або велосипеда, а також наявність інформаційного плакату з інформацією про водія, перевізника та контактами для зворотного зв’язку.

Онлайн-інтенсив "Як створити рекомендаційну модель за 2 дні" від robot_dreams.
Ви пройдете етапи вибору, навчання, оцінки рекомендаційної моделі для електронної бібліотеки та отримаєте індивідуальний фідбек від лекторки.
Приєднатись до інтенсиву

«Якщо у вас є гарний, повнорозмірний рухомий склад, ви відповідальний, чесний перевізник і готові надавати якісну послугу за стандартами Києва, ми чекаємо вас на конкурсі. Місто гарантує вам чесні прозорі умови без монополії та «улюбленців».

Важливо, що це не останній конкурс у 2021 році. До кінця року місто планує провести ще принаймні один конкурс на перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування. Наша мета – прибрати з доріг міста іржаві бляшанки, які працюють на кишені «маршруточної мафії».

Нам відомо, що плануються чергові провокації й брудні інформаційні вкиди проти менеджерів міста. Але ще ніколи агресія невеликої купки хоч і озброєних, але не дуже розумних людей, не перемагала реформу, яку вітають усі кияни», – зазначив Костянтин Усов.

Костянтин Усов також додав, що під час засідання конкурсної комісії будуть вжиті усі необхідні заходи безпеки, щоб унеможливити спроби фізичного зриву конкурсу «тітушками» «маршруточної мафії», як було минулого разу.

Зазначимо, що КМДА розірвала договори з деякими перевізниками через підроблені документи та прибрала з вулиць 234 маршрутки. В даний час ці маршрути обслуговуються рухомим складом «Київпастранс». Влітку у Києві презентували «маршрутку по-київськи», яка відповідає новому переліку вимог: температурний режим, заборона музики та реклами, кнопки зупинки, уніформу для водіїв, спілкування українською тощо.

Джерело: КМДА

Disqus Comments Loading...