Рубрики Новости

Укравтопром: За перший квартал 2021 року українці придбали 1659 електромобілів, що тільки на 3% більше за відповідний період минулого року (а також 9 тис. нових та 35 тис. б/в тільки за березень)

Опубликовал
Сергій Кулеш

Асоціація українських автомобілевиробників «Укравтопром» повідомила, що інтерес до електромобілів з боку українських покупців вже не росте звичними темпами. Багато хто усвідомив усі переваги та недоліки цього типу транспортних засобів. На основі даних МВС, за підсумками перших трьох місяців було зареєстровано 1659 автомобілів з електричним приводом. Це на 6% менше за попередній квартал, однак на 3% більше за відповідний період минулого року.

А ось щодо популярних в Україні брендів, ринок електромобілів стає все більш різноманітним. Nissan, як і раніше, утримує лідерство, але його помітно наздоганяє Chevrolet, і від зміни багаторічного лідера його відділяє усього лише кілька автомобілів. Обидва бренди займають по 24% ринку. На третьому місці йде Tesla з часткою ринку 18%, адже моделі Model 3 та Model S користуються стабільно високим попитом.

У березні поточного року український автопарк поповнили 660 автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (легкових автомобілів – 627 шт. і 33 комерційних авто), що на 61% більше, ніж роком раніше. Відносно березня минулого року реєстрації розмитнених легкових електромобілів виросли на 62%, а комерційних на 43 відсотки. Таке зростання реєстрацій на ринку електромобілів пов’язано з тим, що його левову частину формують вживані автомобілі, яких більшу частину березня 2020 року сервісні центри не реєстрували через запровадження тоді карантину. У частині легкових електромобілів частка імпортного секонд-хенду в березневих реєстраціях 2021 року склала майже 90% проти 86% роком раніше. У той же час, реєстрації нових легкових електромобілів відносно минулого року зросли на 23% до 65 шт. У комерційному сегменті тільки один автомобіль з 33 поставлених на облік в минулому місяці був новим. Тоді як у березні 2020 року нових комерційних електромобілів в реєстраціях не було.

Лідером ринку повністю електричних авто знову став Nissan Leaf – 151 реєстрація. Попередні два місяці титул бестселера утримував Chevrolet Bolt, а в березні ця модель опустилася на друге місце з результатом 122 зареєстровані машини. Третьою за популярністю стала Tesla Model 3 з результатом – 66 авто. Tesla Model S придбали 43 українці, і це четвертий результат. Замикає березневу п’ятірку найпопулярніших електромобілів на українському ринку Renault Kangoo Z.E. — в заліку цього автомобіля 29 березневих реєстрацій.

Онлайн-курс "Корпоративна культура" від Laba.
Як з нуля побудувати стабільну корпоративну культуру, систему внутрішньої комунікації та бренд роботодавця, з якими ви підвищите продуктивність команди, — пояснить HR-директор Work.ua.
Детальніше про курс
  1. Nissan Leaf – 151 шт.
  2. Chevrolet Bolt — 122 шт.
  3. Tesla Model 3 — 66 шт.
  4. Tesla Model S — 43 шт.
  5. Renault Kangoo Z.E. — 29 шт.

Для порівняння, березень 2021 року український ринок нових легкових автомобілів закінчив з результатом трохи більше 9 тис. реалізованих та зареєстрованих авто. Відносно минулого року березневі реєстрації нових машин збільшились на 45%, відносно попереднього місяця — збільшились майже на 43%. Також березень став найурожайнішим місяцем першого кварталу поточного року.

Провідну позицію на ринку, як і торік, зберегла за собою Renault. У березні нові автомобілі цієї французької марки отримали 1256 українських реєстраційних номерів. У порівнянні з минулим роком березневі реєстрації нових Renault збільшилися на 3%. На другому місці Toyota – 1171 авто цієї марки поповнили український автопарк. Свій березневий результат бренд покращив на 77%. Третю сходинку рейтингу посіла Kia, за автомобілі якої своїми гаманцями проголосували 646 покупців, що на 12% більше, ніж торік. Четверта позиція у Skoda – 627 авто, що у 2,3 раза більше відносно березня 2020 р. Завершує п’ятірку лідерів місяця з більш ніж чотирикратним зростанням продажів – Volkswagen, у заліку якого 525 машин.

У березні свою першу реєстрацію в Україні також пройшли 34,8 тис. вживаних легкових автомобілів (79% первинного ринку легкових авто), ввезених з-за кордону — це на 87% більше, ніж роком раніше і на 27% більше щодо попереднього місяця. Всього за перший квартал 2021 року українську прописку отримали 87,7 тис. легкових авто з пробігом, це на 10% більше ніж торік і учетверо більше за кількість проданих в країні нових авто за той саме період.

Найбільш популярною маркою серед розмитненого секонд-хенду залишається Volkswagen. За місяць 5,7 тис. авто цієї німецької марки поміняли своїх іноземних власників на українських. На другому місці Ford, протягом березня було зареєстровано 3,2 тис. б/у-шних Фордів. Третьою за популярністю стала Renault з результатом – 2,9 тис. автівок. Автомобілі марки Skoda показали четвертий результат, їх придбали майже 2,8 тис. автомобілістів. Замикає п’ятірку лідерів – Hyundai, у заліку якого 2,4 тис. українських номерів.

Джерело: Укравтопром

Disqus Comments Loading...