Рубрики Новости

Зеленський анонсував нові швидкісні потяги (3-4 години на поїздку) та сучасні приміські електрички City-Express (Київ, Харків, Дніпро)

Опубликовал
Сергій Кулеш

На всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура» президент Володимир Зеленський повідомив про появу в Україні нових швидкісні потягів та проєкту приміського сполучення City-Express.

За його словами, мета України в рамках проєкту «Велике будівництво» – створити такі пасажирські поїзди, щоб поїздка тривала 3-4 години. Крюківський вагонобудівний завод вже отримав державне замовлення і виробляє нові пасажирські вагони.

«Сьогодні Крюківський завод має державне замовлення і виготовляє нові пасажирські вагони для залізниці. Крім цього, ми вдосконалюємо існуючі маршрути поїздів Інтерсіті і готуємо нові. Наша мета, щоб залізнична поїздка між містами займала в українців максимум 3-4 години», – сказав Зеленський .

Він також зазначив, що держава працює над вдосконаленням приміських поїздів, зокрема проєкту приміського сполучення «Сіті-експрес» (City-Express).

«Зараз ми готуємо проект City-Express. Це інший, якісний рівень приміського сполучення. Перший етап включає Київ, Харків, Дніпро», — розповів Зеленський.

За словами президента, міська влада Києва вже веде переговори з потенційними партнерами по даному проекту. У Харкові та Дніпрі розпочато роботу по розробці концепції.

Проект City-Express спрямований на вирішення проблеми міського трафіку у великих містах, а також підвищення якості приміського залізничного сполучення.

Зазначимо, що Укрзалізниця вже повідомляла, що збирається запустити потяги зі швидкістю 350 км/год між Києвом, Львовом, Одесою та Харковом.

У свою чергу Владислав Криклій розповів, що Міністерство інфраструктури дає старт проекту високошвидкісного залізничного сполучення в Україні. На початковому етапі він передбачатиме будівництво залізничної лінії зі швидкістю руху до 250 км/год та сучасної інфраструктури для обслуговування InterCity та контейнерних перевезень у напрямку ЄС.

«Європа визначила 2021-й рік роком залізниць. І ми також в тренді – вперше за 30 років 4 млрд грн з держбюджету підуть на те, що відчує кожен пасажир – 100 нових вагонів та електрифікацію. А головне – даємо старт проекту високошвидкісного залізничного сполучення. Нам потрібні швидкості 21 століття та інтеграція із залізницями країн ЄС, прискорення доставки вантажів та контейнерів.

Для реалізації майбутнього проекту були обрані наступні напрямки: Київ-Львів-держкордон, Київ-Одеса, Київ-Харків, Київ-Дніпро-Запоріжжя.

Перша залізнична лінія зі швидкістю руху до 250 км/год з’єднає державний кордон з Польщею та місто Львів (станція Скнилів) з можливістю продовження лінії до Києва і подальшою розбудовою по Транс’європейській транспортній мережі TENT-T. Проєкт передбачає будівництво інфраструктури для обслуговування поїздів типу InterCity та контейнерних перевезень у напрямку Європейського Союзу», — додав Владислав Криклій.

За його словами, держава має приділяти більше уваги будівництву нової інфраструктури не лише у дорожньому секторі, а й на залізниці, у портах, аеропортах і пошті.

Джерело: liga.net

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Сергій Кулеш