Ми перевірили навушники Jabra Evolve2 65 Flex в різних умовах: як працює шумозаглушення та інші функції

Опублікував Павло Чуйкін

Дистанційка, робота в офісі, змішаний формат, навчання або спілкування онлайн з колегами і близькими, які знаходяться не поряд – усюди людям потрібні зручні гаджети. Хтось вибирає знайомі TWS-варіанти, деякі користуються звичайними колонками та переносними мікрофонами. Але світ дистанційної та офісної роботи змінився після виходу бездротових накладних навушників Jabra Evolve2 65 Flex. Цей гаджет поєднав повний розмір, легку вагу, якісне шумозаглушення від тих самих TWS та потужний мікрофон. Зазначимо, що данський бренд Jabra вже понад 150 років спеціалізується на аудіообладнанні та системах відеоконференцій. 

Наша редакція теж спробувала Jabra Evolve2 65 Flex в різних умовах: від участі в відеозустрічах з великою кількістю людей до галасливого середовища, коли потрібно було спілкуватись телефоном. 

Про свої враження розповідаємо в цьому партнерському огляді з компанією Jabra. Зазначу, що нам є що розказати про їхні нові навушники.

Партнер проекта?

Технічні характеристики Jabra Evolve2 65 Flex

Тип підключення USB-A
Сумісність Microsoft Teams, Zoom, Google Meet, Cisco Jabber etc.
Тип випромінювачів динамічні
Діаметр динаміка 28 мм
Частотний діапазон 20–20 000 Гц / 150–8000 Гц у розмовному режимі
Технологія шумозаглушення активне шумозаглушення (ANC) + «прозорий» режим
Час роботи від акумулятора до 37 годин
Радіус дії з мобільним – до 10 м, з ПК – до 30 м
Мікрофон вбудований, відкидний, з функцією шумозаглушення, кількість мікрофонів 2 аналогові MEMS та 4 цифрові MEMS
Частотний діапазон 20–10 000 Гц
Чутливість 38 дБ
Дизайн ергономічний, зручно сидять на голові
Підключення Bluetooth 5.2
Вага 136 г

Комплектація

Jabra Evolve2 65 Flex постачається у невеликому боксі чорного кольору.

Всередині бачимо м’який прямокутний кейс з повстини, навушники, USB-адаптер для ПК, платформу для бездротового заряджання, документацію, інструкцію та кабель USB-A to USB-C.

Дизайн та ергономіка Jabra Evolve2 65 Flex

Jabra Evolve2 65 Flex – навушники накладного типу з розкладною конструкцією та поворотними чашками. Вага – усього 136 грамів. Основа Jabra Evolve2 65 Flex – тонка металева пластина. Далі йде матовий пластик та екошкіра. З неї зроблене наголів’я з двох сторін та амбушури.

На внутрішній частині наголів’я – м’яка піна. Амбушури з екошкіри наповнені тією самою піною з ефектом пам’яті, що й внутрішня частина наголів’я. 

Чашки овальні та поворотні. Ззовні лівої чашки є місце для бездротової зарядки навушників і пара світлодіодів. Збоку та вище бачимо внутрішній мікрофон, кнопку вмикання / вимикання режиму ANC. Нижче розмістили порт USB-C, кнопку вмикання / вимикання / підключення через Bluetooth і ще один індикатор стану. 

На правій чашці встановлений короткий відкидний мікрофон і ще один внутрішній, а також пара світлодіодів. На зовнішньому боці бачимо круглу фізичну кнопку зі значком Microsoft Teams. Вона відповідає за приймання / відкладення дзвінка.

Вище йде кнопка вмикання / вимикання мікрофона / виклику голосового помічника. Далі бачимо кнопки гучніше / тихіше та перемикання треків, а посередині кнопка програвання / паузи. Зазначу, що при піднятті штанги мікрофона вмикається Mute, а при опусканні – вимикається.

І ще. Не потрібно боятися кількості кнопок і довго запам’ятовувати де що – вони зручно та логічно розташовані, тому розібратися зовсім не складно. 

Подати заявку на безкоштовне тестування для компаній можна на сайті

Досвід користування

Щоб отримати максимально об’єктивний і чесний відгук, гарнітуру взяла на тестування наша редакторка спецпроєктів. Вона не спеціалізується на оглядах пристроїв, але має великий досвід і потребу використання гарнітури в роботі й навчанні.

Почну без прелюдій: Jabra Evolve2 65 Flex мені однозначно сподобались.

Під’єднання. Спробувати гарнітуру я вирішила на зустрічі в Google Meet з колегами, яка починалася за три хвилини до розпакування навушників. Проблем з під’єднанням взагалі не було: натиснула кнопку на Jabra, відшукала пристрій на ноуті. Гарнітура під’єдналась за секунди, приємний жіночий голос сповіщає мені статус (наприклад, «під’єднано», «батарея заряджена» тощо), і можна працювати далі. 

Якість звука. Перевіряю дзвінок і на онлайн-занятті з англійської в зумі – це півтори години практично безперервного спілкування. Зазвичай вчусь у тихій кімнаті, але для Jabra Evolve2 65 Flex влаштовую такий тест: сідаю біля відкритого вікна, поряд досить жвава траса, на першому поверсі кафе, а за стіною в сусідів, як навмисне, працює перфоратор. Починаємо заняття, моя співрозмовниця відзначає, що чує мене дуже добре. Причому саме мене, а не розмови та музику з вулиці – тобто мікрофон гідно відсікає зайві звуки. Перфоратор, до речі, теж нікого не дратував. 

Моя викладачка похвалила стриманий і сучасний дизайн Jabra. Вона розповіла, що деякі її учні теж займаються в гарнітурах, але з ними вона чує багато сторонніх звуків – не лише якісь навколишні шуми, а й прицмокування та дихання. У моєму випадку це лише чіткий голос: вона добре чує мене, а я – її.

Звучання з Jabra Evolve2 65 Flex дійсно універсальне, чисте й деталізоване. Так, це не модель для аудіофілів, які, напевно, знайдуть тут недоліки, а гарнітура для роботи. Але водночас навушники підходять для прослуховування музики, перегляду кіно та серіалів, відео на YouTube. Їхнього базового звучання буде достатньо, але, якщо вам замало, то є непогані пресети й еквалайзер.

Спілкування з великою кількістю учасників. Мені часто доводиться спілкуватись з людьми в зумі або гугл-міті, коли в ефірі приблизно 20 людей одночасно. Усі вони можуть вийти на зв’язок з дуже незвичних місць – з машини на ходу з відкритими вікнами, під час прогулянки із собакою чи взагалі включатися з кухні, де в самому розпалі приготування їжі. У більшості цих випадків я чую, як тече вода, проїжджають авто, гавкає собака тощо, але не завжди уловлюю те, що сказали співрозмовники. Разом з іншими учасниками зуму доводиться голосно просити повторити думку ще раз, іноді – ще. Мабуть, річ у тому, що чиясь гарнітура не створена для великих онлайн-зустрічей. 

Під час такого традиційного зуму я перевіряю свої професійні Jabra Evolve2 65 Flex. Спеціально відкриваю двері в коридор, звідки доносяться дитячі крики, вмикаю воду, а потім починаю говорити й запитую, чи добре мене чутно. Проблем немає, повторювати нічого не потрібно. Мої співрозмовники навіть не звернули увагу на те, як безперервно кричать діти, котрі ганяють по квартирі. 

Мікрофон. Існує така проблема: під час зумів людина забуває вимкнути мікрофон і починає займатися іншими справами. Ми починаємо чути розмови, шепіт та інші сторонні звуки. Тоді доводиться чекати, поки людина усуне шум або взагалі вимкне мікрофон – на це іноді йде багато часу. І для цього до неї ще потрібно докричатися.

Jabra Evolve2 65 Flex – реальна знахідка, коли потрібно спілкуватися часто й з великою кількістю людей. Тому що ви можете миттєво зам’ютити себе за допомогою мікрофона. 

Хочу щось сказати – розкладаю мікрофон із правого навушника, це менше секунди. Коли мої коментарі не потрібні – підіймаю його вверх і можу займатися своїми справами, у тому числі гучними. Мені навіть почав подобатися цей процес, я почуваюсь як працівник колцентру, головне – звикнути. Не потрібно шукати кнопку відключення в застосунку на ноуті, щоб увімкнути або вимкнути свій звук. Щобільше, взагалі можна відійти від робочого стола, переходити з кімнати в кімнату або з кабінету до іншого кабінету, продовжувати спілкуватися та керувати своїми діями далеко від ноутбука. 

І, до речі, у Jabra Evolve2 65 Flex дійсно один з найкращих мікрофонів в бездротових навушниках, які я тестувала останнім часом. Я навіть не пригадую, що передавало голос краще. Він виходить чітким і достатньо басовитим. Зручно, що мікрофон короткий і відкидний, тобто він ховається, а гарнітура перетворюється в повноцінні навушники і з неї нічого не стирчить. І добре, що є окрема кнопка, яка керує його вимкненням / увімкненням.

Досвід з ANC. Одного разу вирішили перевірити можливості Jabra Evolve2 65 Flex в дуже гучному місці. Це була школа, зміна, десятки учнів скрізь – і всі кричать. Звісно, вмикаю ANC. Спочатку я переймалася. Але розумію, що навкруги хаос, а в гарнітурі – щось схоже на дзен. Я чую кожне слово свого співрозмовника і мені не потрібно напружувати свої вуха для цього. Мене теж добре чутно, причому без зайвих криків. Дуже дивне відчуття з урахуванням того, де я тоді знаходилась. 

Зазвичай, коли я опиняюся в таких галасливих місцях, мій перший рефлекс – притиснути навушники ще щільніше до вух і тікати з приміщення надвір. А поки я шукаю тихе місце, людина на тому кінці постійно повторює: «Що? Що? Ще раз повтори». Цього разу мені не довелося здійснювати зайвих рухів.

У гарнітури дійсно потужне активне шумозаглушення. Чудово також, що окрім цього додали «прозорий» режим, а головне, що є можливість вимкнути те й інше, та просто користуватися навушниками без жодних режимів на пасивному шумозаглушенні.

Зручність. Три дні поспіль, коли було багато дзвінків, я спеціально проводила в гарнітурі по п’ять годин – звісно, знімала їх, але ненадовго. Уже років 10–15 я не користуюсь гарнітурою та навушниками такого великого розміру. Раніше мені завжди хотілось їх зняти, бо було некомфортно, у мене починала боліти голова. Навушники давили на вуха з боків, на голову зверху та були тісними. Із Jabra Evolve2 65 Flex я спочатку чекала на дискомфорт, але за годину, дві і п’ять усе було нормально. У якийсь момент я взагалі забувала, що в мене на голові гарнітура.

І найголовніше – я вважала, що зазвичай гарнітура такого типу надто громіздка, а мікрофон взагалі як щось з минулого. Але Jabra Evolve2 65 Flex компактні, акуратні, легкі, виглядають дорого і стильно. 

Чохол. Окрема подяка за чохол. Якщо ви постійно в русі і працювати доводиться з декількох місць за один день – навушники теж переїжджають з вами. Їх необов’язково кожен раз кидати в сумку з речами або ноутом, де все буде постійно дряпатися. Акуратно склали у м’який невеликий чохол – і, напевно, вони будуть ще довго виглядати як новенькі. У чохлі не тільки легко зберігати та переносити, він круто виглядає і, якщо це підходить під ваш діловий стиль, то комплектний чохол може стати одним з улюблених аксесуарів.

Якість з’єднання. Заявлено, що при під’єднанні через Bluetooth до смартфона дальність сигналу сягає 10 метрів, а до ПК через USB-адаптер 30 метрів. Проте навіть у першому випадку гарнітура без проблем працює на відстані до 20 метрів від пристрою і, що круто, взагалі не перериває сигнал. А між телефоном і мною було дві товстенні стіни.

Висновки

Jabra Evolve2 65 Flex – потужна бездротова гарнітура для комфортної дистанційної чи офісної роботи. Водночас навушники отримали універсальне деталізоване звучання з м’якими басами та виділеними іншими частотами. В них зручно робити будь-що: проводити конференції в Microsoft Teams, а також у Zoom, Google Meet, Cisco тощо, слухати музику, дивитися відео чи серіал на Netflix.

Гарнітура має легкий розкладний корпус, стильний комплектний кейс і можливість заряджатися бездротовим способом. Вона легко під’єднується одночасно до різних пристроїв двома способами, має зручний і багатофункціональний застосунок Jabra Sound+.

Jabra Evolve2 65 Flex також виділяється великим часом автономної роботи й коротким відкидним мікрофоном з якісним передаванням голосу і вбудованою системою шумозаглушення. Якщо ви працюєте дистанційно чи в офісі, але навкруги багато галасливих колег, то обов’язково зверніть увагу на цю модель. Це не тільки порятунок у роботі, зокрема в онлайн-спілкуванні та перемовинах, а ще й стильний аксесуар.

Більше про Jabra Evolve2 65 Flex

 

Партнер проекта?