Бренд Dreame всього за декілька років від свого заснування довів, що технології існують не просто заради технологій, а й для комфорту користувачів. Кожен девайс, який випускає Dreame, поєднує практичність, стильний дизайн та сучасні технології. А нещодавно на українському ринку вийшов новий робот-пилосос Dreame X50.
У партнерському тексті розбираємось, чи варто очікувати чогось цікавого, або це просто черговий апгрейд.
Зміст
Dreame X50 – повноцінний миючий робот-пилосос з обертовими швабрами. В комплекті є базова станція самообслуговування, додаткова пара насадок та щітки для сухого прибирання.
Ззовні новинка майже нічим не відрізняється від попереднього Dreame X40 – навіть док-станція має такий самий дизайн і в таких же кольорах. Але вартість відчутно вища – зараз зі знижкою пилосос коштує 66999 гривень зі знижкою. І, як каже виробник, це цілком виправдано – тому що в новому роботі-пилососі з’явилися інновації та сучасні технології.
Виробник анонсує декілька цікавинок, які реалізовані у цій моделі.
Зокрема, є висувний лідар – невеличка «башточка», яка виступає над корпусом робота. Саме в цій «башточці» ховається лазер LiDAR, який є основою навігаційної системи. При заїзді під меблі лідар ховається в корпус, а для навігації використовуються додаткові сенсори та датчики. Потрібно це для того, щоб зменшити загальну висоту робота-пилососа та покращити маневровість під тими ж диванами та шафами.
Лазер, який ховається в «башточці» над корпусом, постійно сканує простір на предмет перешкод. Він не лише розрізняє звичайні меблі або дитячі іграшки, а й може в моменті нанести на мапу новий горщик з фікусом, який тільки но сьогодні з’явився у вітальні.
Всю інформацію процесор обробляє швидко та в режимі реального часу. Він також співвідносить її з наявною базою даних, щоб ідентифікувати перешкоду. Зокрема, Dreame X50 «бачить»:
Також в цій версії нарешті оптимізували щітки для сухого прибирання. Хоча зазвичай роботи-пилососи використовують одну V-подібну щітку, в Dreame X50 їх тепер дві – вони коротші та розташовані одна навпроти одної. Така конструкція має запобігти намотуванню волосся, що створює проблеми не лише для роботів, а й для звичайних пилососів.
Але найголовніша крута функція, яка є в Dreame X50 – можливість долати пороги, вищі за 2 см. Загалом, така висота була загальним стандартом для більшості роботів, і часто це створювало перешкоди під час прибирання. Деякі бренди техніки намагалися розв’язати цю проблему, але лише в Dreame X50 таке оновлення нарешті реалізували на практичному рівні.
Новий робот-пилосос зможе спокійно переїхати через поріг або подібну перешкоду заввишки до 6 см – завдяки спеціальному підйомному механізму.
Більше інформації про Dreame X50 можна переглянути за посиланням
Новий робот пережив зміни і в технічних характеристиках.
Максимальна потужність всмоктування тепер 20 000 Паскаль. Поки що це максимальна цифра на глобальному ринку роботів-пилососів. Для порівняння – більшість роботів працюють з потужністю на рівні 7 000 – 10 000 Па.
Також для флагмана удосконалили навігаційну систему. Хоча лідар в принципі вважається найкращою у світі системою навігації та картографування, все ж в реальному житті вона потребує постійного вдосконалення та покращення. Тепер в базі даних Dreame X50 вже більше ніж 200 перешкод, які робот може ідентифікувати.
Девайс також може транслювати на телефон відео в режимі реального часу. Фактично, він працює як камера відеоспостереження.
Можна було очікувати, що в новій моделі покращать і автономність, хоча вона і так у всіх пристроїв Dreame непогана. Але, на диво, час автономної роботи Dreame X50 зменшився на 40 хвилин, якщо порівнювати з Dreame X40 – 220 хвилин проти 260 відповідно. Але на практиці це навряд чи буде помітно, оскільки роботу зазвичай достатньо двох годин, щоб повністю прибрати навіть досить велику за площею квартиру.
Також заявляється, що Dreame X50 можна підключати до водопровідної системи будинку. В такому випадку девайс фактично стає майже повністю автономним – не потрібно вручну замінювати та додавати воду. Єдине, що поки що неможливо делегувати машинам – пилозбірник. Сміття з док-станції все ж доведеться викидати вручну. Але достатньо робити це раз на три місяці при регулярному прибиранні.
Штучний інтелект у Dreame не просто для галочки, а дійсно для покращення вже існуючих функцій. Найбільше AI використовується для вдосконалення навігації та оптимізації роботи власне всього пристрою. Зокрема, зазначається, що робот може розрізняти воду на підлозі. Ба більше, це мало не перший робот-пилосос, який може піднімати насадки для сухого прибирання, щоб витерти калюжу лише швабрами. Раніше це було неможливо – вода просто всмоктувалась у двигун.
Зручно, що роботу Dreame X50 можна оптимізувати під зону, яка «належить» вашому домашньому улюбленцю. Виробник виокремив спеціальний режим PetZone Cleaning Customization, який дозволяє підібрати індивідуальні налаштування для такої ділянки, щоб не створювати зайвого стресу для пухнастика. В поєднанні з тим же відеоспостереженням це може стати дійсно практичною функцією для всіх власників домашніх тварин.
Більше інформації про Dreame X50 можна переглянути за посиланням
На окрему увагу заслуговує і док-станція. Взагалі, Dreame дуже круто реалізує саме функцію самообслуговування робота-пилососа, і з кожною наступною моделлю вдосконалює її. Наприклад, тепер насадки для миття підлоги перуться гарячою водою за температури 80°С. Раніше максимальна температура була 60°С.
І круте оновлення – крім того, що насадки перуться гарячою водою і сушаться гарячим повітрям, використовується також ультрафіолетове випромінювання, яке додатково дезінфікує швабри та перешкоджає появі неприємного запаху.
Дуже зручно, що Dreame випускає свої роботи-пилососи в різних варіантах комплектації – в простішому (базовому) та в повнішому. Стосується це саме флагманських моделей, до серії яких і відноситься Dreame X50. Що є в базовому комплекті:
В повній комплектації усі розхідники додаються в збільшеній кількості. Зокрема, в коробці з Dreame X50 Ultra Complete – пляшечка з мийним засобом, по 2 прогумованих та комбінованих щітки, три бічні щітки, 7 пар обертових насадок для миття підлоги (всього 14 подушечок), 5 мішків для сміття. Також додаються 3 додаткові HEPA-фільтри, яких взагалі немає у базовому комплекті (крім того, який вже встановлено на роботі). З таким комплектом про прибирання взагалі можна згадувати лише під час заміни пилозбірника док-станції раз на три місяці.
Майже всі сучасні роботи-пилососи мають свій застосунок для зручного керування, і Dreame X50 – не виключення. Варто також зазначити, що у бренда досить зручний застосунок, який підтримує й українську мову. Тут і мапу будинка можна побудувати, і налаштувати графік та режими прибирання для різних поверхів, кімнат, зон. До речі, максимальна кількість поверхів, які може запам’ятати Dreame X50 – чотири.
Робот-пилосос підтримує і керування голосом – за допомогою вже традиційних Google Assistant, Alexa, Siri, команди також можна давати різними мовами, включаючи українську.
Що цікавого – робот-пилосос Dreame X50 підтримує протокол Matter. Це загальний стандарт для налаштування системи «розумного будинку», який підтримують далеко не всі сучасні пристрої. Тобто, якщо ви захочете з часом налаштувати smart house або інтегрувати новий девайс у вже існуючу, зробити це вдасться без проблем.
Детальніше про робот-пилосос Dreame X50 на сайті
Усі пристрої Dreame, не лише пилососи, мають надзвичайно стильний, сучасний дизайн. Зазвичай лаконічний, з певними акцентними елементами. Саме Dreame X50 випускається у двох кольорах – чорному та білому. Тому зовні робот-пилосос разом зі станцією – не лише стильний, а й максимально практичний, оскільки інтегрувати його у будь-який інтер’єр буде просто.
Звичайна ціна на робот-пилосос Dreame X50 у базовій комплектації становить 86 999 грн. Однак зараз на цю модель діє знижка, і придбати його можна за 66 999 грн.
Dreame X50 – це не просто оновлення попередньої моделі, а справжній прорив у світі роботів-пилососів. Інноваційні функції, як-от підйомний лідар, подолання перешкод до 6 см, розпізнавання води та PetZone-режим, роблять цю модель унікальною та максимально адаптованою до сучасного життя.
Потужність всмоктування, система самообслуговування з гарячою водою та УФ-дезінфекцією, підтримка протоколу Matter і стильний дизайн – все це виводить робот-пилосос Dreame X50 у топ флагманських рішень для розумного дому. Хоча ціна немаленька, вона виправдана рівнем технологій та зручності, які отримує користувач.