Вже далеко не перший рік більшість покупців обирають портативні рішення замість стаціонарних ПК. Користувачі все частіше шукають універсальний продукт, що дозволятиме не тільки замінити собою «робочу офісну конячку», але й стати повноцінним ігровим пристроєм — частиною безтурботного дозвілля. Сьогодні на огляд до нас потрапив саме такий лептоп, який позиціює себе як продуктивний та компактний варіант зі швидким процесором AMD Ryzen 7 8845HS та відеокартою GeForce RTX 4050.
Зміст
Екран | 14,5″, 2560 x 1600 IPS 16:10, 120 Гц, 300 ніт, матовий |
Процесор | AMD Ryzen 7 8845HS (16 МБ кеш-пам’яті, до 5,1 ГГц, 8 ядер, 16 потоків, 4 нм, Max TDP 54 Вт, 2023) |
Оперативна пам’ять | 32 ГБ DDR5 (2 х 16 Гб, Dual Channel, 5600 МГц, Micron) |
Накопичувач | 2 x 1 ТБ M.2 NVMe PCIe 4.0 WD PC SN5000s SDEPNSJ-1T00-1014 |
Відеокарта | AMD Radeon 780M — iGPU NVIDIA GeForce RTX 4050 (6 Гб GDDR6, 60 Вт) |
Безпровідні інтерфейси | Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.3 |
Провідні інтерфейси | USB 3.2 (Gen2, Type-A) + USB 3.2 (Gen1, Type-A) + USB Type-C (40 Гбіт/с) Cardreader 1x HDMI 2.11 1x 3,5 мм комбінований аудіороз’єм |
Блок живлення | 135 Вт; 19,5 В, 6,92 A |
Акумулятор | 59 Вт*год, 4 елементи, літій-іонний |
Вага | 1,70 кг |
Розміри | 32,8 x 23,4 x 2,1 см |
Лептоп приїхав на огляд у класичній картонній коробці. Всередині вона розділена двома умовними секціями. Серед картонних фіксаторів нас чекає Acer Nitro V 14 ANV14-61, що загорнутий у спеціальний захисний конверт. У другому сегменті знаходимо блок живлення на 135 Вт та силовий кабель. Сама коробка відкривається без зайвих хитрощів в горизонтальному форматі.
Ноутбуки лінійки Nitro позиціюються Acer як доступне ігрове рішення, для тих, хто не готовий купувати старші та потужніші Predator. У будь-якому разі менша ціна завжди стає компромісом у швидкодії, матеріалах чи виконанні. Acer Nitro V 14 ANV14-61 може похвалитися сміливим дизайном, в якому ставиться акцент на скошених кутах і білосніжному кольорі. Візуально складається враження, що перед нами легкий ноутбук.
На задній панелі можемо помітити блискучий логотип «Nitro», який переливається всіма кольорами райдуги. Він же відформований у пластику на клавіатурній панелі, поруч з клавішами керування курсора красується напис «VICTORY STARTS HERE». На тиловій частині знаходяться симетричні отвори для виходу гарячого повітря. Права секція дійсно виконує вентиляційну функцію, а от ліва — декоративна.
Завдяки полігональному дизайну він якоюсь мірою справляє враження монолітності. До нижньої частини немає особливих претензій, вона в міру міцна і тактильно приємна. Клавіатурний блок в центрі прогинається зовсім несуттєво, залежно від докладеного зусилля. Однак цього не скажеш про панель дисплея, адже вона досить гнучка навіть при мінімальному зусиллі. Тому я дуже не раджу наражати лептоп на зайві силові взаємодії й поводитись з ним бережно, особливо у відкритому стані. З погляду комбінації ваги та міцності хотілося б тримати в руках корпус не в пластику, а з магнієвого сплаву чи алюмінію.
Забір повітря йде через нижню стінку та отвори у верхній частині клавіатурної панелі. За стійкість ноутбука на твердій поверхні відповідають спеціальні гумові вставки. Категорично не рекомендую користуватися ним лежачи в ліжку чи на дивані без спеціальної підставки. Інакше ви наражаєте систему на зайвий перегрів і, як наслідок, потенційні проблеми.
Головний плюс білого кольору — відсутність видимих відбитків пальців на корпусі ноутбука. Також до переваг Acer Nitro V 14 ANV14-61 можна додати відсутність люфтів та скрипів пластику. На правій бічній панелі поруч з провідними інтерфейсами нам доступно два додаткових індикатори.
Максимальний кут відкриття – 135 градусів, що є логічним ходом за відсутності сенсорного дисплея. Вага лептопа становить 1,7 кг, що досить непогано, якщо взяти до уваги його направленість на геймерську аудиторію.
Габарити Acer Nitro V 14 ANV14-61 складають 32,8×23,4×2,1 см, що дозволяє віднести його до компактних пристроїв, враховуючи, що перед нами ігрова модель, а не «офісний працівник» з вбудованим iGPU.
Фірмовий блок живлення хоч і невеличкий за розмірами, але важить 870 грамів. Якщо ви збираєтесь попрацювати чи пограти від розетки, то загальна вага всього комплекту складатиме близько 2,5 кілограмів.
Якщо підсумувати все вищесказане, то Acer Nitro V 14 ANV14-61 пропонує цікавий кутовий дизайн та компактні габарити як для ігрового рішення. З усім тим, ложкою дьогтю можна вважати занадто ніжну панель дисплея та корпус зі звичайного пластику.
На правій стороні знаходяться порти USB 3.2 (Gen2, Type-A), 3,5 мм комбінований аудіороз’єм для навушників/мікрофона та зчитувач карт у форматі MicroSD. Зліва нам доступний USB 3.2 (Gen1), а також USB 4 Type-C (40 Гбіт/с) з підтримкою DisplayPort. Приємно, що в цій моделі розміщено два повноцінних Type-A, яких особливо не вистачає у часи поступового та безальтернативного просування Type-C.
За підключення додаткового монітора відповідає HDMI 2.1. Він дає можливість транслювати зображення на дисплеї з роздільною здатністю 3840×2160 при частоті 120 Гц. Поруч з відеовиходом знаходиться пропрієтарне гніздо для зарядного пристрою.
З безпровідних стандартів Acer Nitro V 14 ANV14-61 пропонує Wi-Fi-6 та Bluetooth 5.3. Безпровідний інтернет працював стабільно без жодних негараздів. Його пропускної здатності цілком достатньо для більшості користувацьких та ігрових потреб, тому любителям швидкісних онлайн-баталій можна не хвилюватися. Bluetooth 5.3 без проблем під’єднувався до всіх моїх безпровідних аудіопристроїв, про що детальніше розповім у розділі про звук.
Тестовий семпл, що потрапив на тестування, вирізняється відсутністю українських літер на клавіатурі. В магазинних версіях з цим буде повний порядок.
Друге, що привертає до себе увагу — яскрава ступенева підсвітка, що вдало підходить під колір білосніжного ноутбука. Вмикаючи вперше Acer Nitro V 14 ANV14-61, можна дещо розгубитися, адже з лівої сторони у нас є окрема кнопка зі світловим індикатором. Однак вона не має нічого спільного з клавішею Power, яка розміщена під надписом DTS: X. Про функціональне призначення таємничої кнопки я розповім вам у розділі про фірмове програмне забезпечення.
Низько профільній chiclet-клавіатурі властива середня гучність натискання клавіш, які розбірливо чути у тихому приміщенні. Останньою тенденцією у Windows-ноутбуках стала клавіша Copilot, яка розміщена на місці старого-доброго правого Ctrl. Windows 11 чомусь не вважає за потрібне дати вибір користувачу, як він хоче використовувати цю кнопку. Однак на неї можна налаштувати окремі функції чи запуск програм, що в цілому позитивно. Також в плюси можна записати класичне розміщення лівого Ctrl на своєму місці, без рокірування з клавішею Fn.
Клавіатура не містить додаткового цифрового блоку, зате в наявності зручна додаткова секція кнопок з мультимедійними функціями. Вона розміщена біля клавіш керування курсором. Разом з ними реалізована окрема кнопка для запуску фірмового програмного забезпечення — Nitro Sense.
Acer Nitro V 14 ANV14-61 оснащено тачпадом середнього розміру — 12,6×6,8 см. Він просто виконує свою основну функцію за відсутності зовнішнього маніпулятора. Для якоїсь нерегулярної роботи його цілком вистачить, однак для геймінгу у своїх віртуальних пригодах вам все одно не обійтися без миші.
Ноутбук комплектується матовим дисплеєм з діагоналлю 14,5” та співвідношенням сторін 16:10, який все частіше зустрічається в нових моделях. Його роздільна здатність складає 2560×1600 пікселів. Такий формат вважається зручнішим для браузингу та роботі з документами, адже вміщає в собі на 11% більше інформації, ніж «широке» співвідношення 16:9. Рамки дисплея не назвати тонкими, але для ігрових пристроїв цього рівня це розповсюджена ситуація. Варто відзначити, що ноутбук відкривається одним пальцем по аналогії з доброю традицією, якою раніше могли похвалитися лише деякі бренди.
Моніторинг компонентів в AIDA64 показує, що зображення виводить IPS матриця B140QAN, частота якої становить 120 Гц. Такі характеристики з радістю оцінять затяті гравці, для яких швидкість кадрів дає можливість краще проявити себе в онлайнових шутерах, що вимагають неабиякої реакції.
Яскравість дисплея складає 300 ніт. Якщо сонце світить прямо у вікно, то додатковий комфорт забезпечує антибликове покриття Acer ComfyView. Виробником заявлена підтримка охоплення кольорового простору sRGB. Зображення відчувається дещо перенасиченим з невеликим акцентом на холодний спектр, однак це нескладно виправити у налаштуваннях. При повній темряві на чорному фоні можна помітити нерівномірну підсвітку.
Acer Nitro V 14 ANV14-61 оснащений звичайною HD-камерою, що знімає у форматі 16:9. Ніякими особливими властивостями вона не виділяється та забезпечую бюджетне зображення для онлайн зустрічей. При поганому освітленні їй властиві шуми та інші артефакти оптики подібного класу. В панелі задач нам доступний окремий віджет для налаштування параметрів вебкамери під назвою Acer Quick Panel, який відкривається автоматично, коли ви розпочали конференцію. В ньому можна побачити два основних інструменти: Acer PurifiedView та Acer Purified Voice Console.
На сьогодні стає традиційним використання можливостей ШІ при роботі з камерою та мікрофоном. Тому, щоб не вибиватися з тренду, виробник дозволяє скористатися його додатковими перевагами. Мікрофон вміє записувати звук в стерео режимі, під нього ж в налаштуваннях ми можемо знайти окремий пункт з підсиленням цього ефекту.
Для дистанційного спілкування зможе знадобитися функція зменшення шуму та сторонніх звуків. Крім того, налаштуваннями передбачені декілька режимів запису для любителів подкастів. Під час активності камери загоряється спеціальний зелений індикатор, що сигналізує нам про нашу присутність в ефірі.
Як я вже згадував раніше, на ноутбуці красується напис «DTS: X». Це відсилає нас до аудіотехнології, що генерує просторовий звук. В теорії він повинен формувати деталізований і реалістичний аудіо ландшафт. Однак два звичайних динаміки фізично не здатні передати хороше звучання. Вони знаходяться по боках в нижній частині ноутбука.
Щоб не псувати враження при перегляді своїх улюблених стрічок чи прослуховуванні музики, я раджу під’єднати якісну акустику чи хороші навушники. Саме в них можна почути переваги технології DTS: X. Для додаткового налаштування під себе об’ємного звуку необхідно запустити фірмовий застосунок. В ньому доступні вибори режимів та окремий графічний еквалайзер.
В попередніх розділах ми вже описали деякі утиліти, які використовуються для налаштування камери, мікрофону та звуку. Але це далеко не весь список програмного забезпечення, яким комплектується Acer Nitro V 14 ANV14-61. Центром налаштувань та моніторингу виступає Acer Nitrosense, інтерфейс якої підкреслює геймерську направленість в дещо агресивних тонах. Він дозволяє контролювати температуру процесора та GPU, а також регулювати швидкість обертання вентилятора та налаштовувати схеми електроживлення. В ньому доступні чотири основні режими: Тихий, Збалансований, Продуктивність, Турбо. Звісно, все можна налаштувати й в ручному варіанті.
Там же ми можемо оптимізувати роботу акумулятора, обмеживши максимальне заряджання до 80% від максимальної ємності. Ноутбук дозволяє живити мобільні пристрої навіть у вимкненому стані. З незвичайних функцій кастомізації у нас є можливість вибирати зображення, що буде відображатися при завантаженні пристрою.
Acer Nitrosense дозволяє провести повну діагностику ноутбука, що може вам знадобитися для оперативної перевірки під час його купівлі. Ну й основною родзинкою в «юзабіліті» виступає окрема кнопка з індикатором на клавіатурі, за допомогою якої ми можемо перемикати режими роботи пристрою без зайвого копирсання в налаштуваннях. Залежно від режиму, індикатор на ній загоряється окремим кольором.
На ноутбук встановлено ОС Windows 11 23H2 (збірка 22631.4391). Запуск системи відбувається за 16 секунд від моменту натискання кнопки Power. Перед початком тестів подивімось на загальне компонування «під капотом».
З позитивних моментів відзначу дуже простий доступ до внутрішніх компонентів ноутбука. Нижня кришка з легкістю знімається без всякого додаткового приладдя, окрім звичайної хрестової викрутки. Модулі пам’яті DDR5 не розпаяні, що дуже радує, як і два окремих місця під M.2 накопичувачі. Надалі у майбутніх власників не має виникнути ніяких проблем з самостійним обслуговуванням системи охолодження чи заміною батареї.
Acer Nitro V 14 ANV14-61 містить в собі процесор AMD Ryzen 7 8845HS з максимальним TDP — 54 Вт. Кристал виготовлений за техпроцесом 4 нм. У нього в наявності 8 ядер та 16 потоків, з лімітною короткочасною частотою до 5.1 ГГц. CPU доступно 16 мегабайтів кешу L3.
При першому запуску бенчмарку в CPU-Z він демонструє хороші результати. Але перш ніж робити ранні висновки, необхідно перевірити його в усіх чотирьох режимах швидкодії, а також звірити показники продуктивності від акумулятора (АКБ) та при підключенні блоку живлення (БЖ). Коли процесор не економить енергію, то без зайвих вагань споживає 50+ Вт у режимі «Турбо».
Я не відкрию вам секрет, якщо скажу, що без додаткового живлення від зарядного пристрою наш ігровий ноутбук втрачає більшу частину швидкодійності свого дискретного відеоадаптера. Оскільки в такому режимі перед Acer Nitro V 14 ANV14-61 стоїть нелегкий вибір — з ким поділитися обмеженою кількістю енергії.
Коли живлення відбувається суто від акумулятора, то нам залишається тільки два режими на вибір: «Збалансований» та «Тихий». Тут приходиться обирати з ким важливіше поділитися енергією: Ryzen 7 8845HS чи GeForce RTX 4050. За допомогою моніторингу Furmark можна зафіксувати п’ятикратне падіння FPS, якщо ноутбук працює суто від АКБ. В такій ситуації в іграх будуть швидші навіть офісні рішення з вбудованими iGPU: Intel Arc Graphics 140V чи AMD Radeon 890M. Тому ви маєте розуміти, що поринути у вимогливі ігрові проєкти на Acer Nitro V 14 ANV14-61 ви зможете тільки знаходячись біля розетки.
Тест залежно від режиму продуктивності | Кількість балів | Температура, °C | Енергоспоживання, Вт |
CPU-Z (БЖ), Режим «Турбо» | Single Core — 674 Multi Core — 6700 | 87 | 45-54 |
CPU-Z (БЖ), Режим «Продуктивність» | Single Core — 665 Multi Core — 6266 | 83 | 40 |
CPU-Z (БЖ), Режим «Збалансований» | Single Core — 652 Multi Core — 5434 | 66 | 28 |
CPU-Z (БЖ), Режим «Тихий» | Single Core — 412 Multi Core — 4911 | 60 | 12 |
CPU-Z (АКБ), Режим «Збалансований» | Single Core — 668 Multi Core — 5440 | 66 | 28 |
CPU-Z (АКБ), Режим «Тихий» | Single Core — 410 Multi Core — 4902 | 58 | 12 |
Тест залежно від режиму продуктивності | FPS | Температура CPU, °C | Температура GPU Hotspot, °C |
Furmark (БЖ, 2560 x 1459) Режим «Продуктивність» + паралельний стрес-тест CPU, FPS | 36 | 100 | 88 |
Furmark (БЖ, 2560 x 1459) Режим «Продуктивність» CPU не зайнятий, FPS | 52 | 65 | 75 |
Furmark (АКБ, 2560 x 1459) Режим «Збалансований» + паралельний стрес-тест CPU, FPS | 6 | 70 | 65 |
Furmark (АКБ, 2560 x 1459) Режим «Збалансований» CPU не зайнятий, FPS | 17 | 59 | 63 |
Швидкодії мобільного процесора Ryzen 7 8845HS цілком достатньо для більшості вимогливих задач. Тому не дивно, що в нього хороші результати в браузерних бенчмарках: WebXPRT та Google Octane. В тестах він демонструє відставання всього на декілька відсотків від свого повноцінного десктопного колеги AMD Ryzen 7 8700G, в якого на ще й на 10 Вт більше TDP. Загалом Ryzen 7 8845HS може бути швидшим за багатьох своїх конкурентів.
Тест | Результат |
Octane 2.0 Plus | Single — 90199 Multy — 732073 |
WebXPRT 4 | 321 |
GeekBench 6 | Single — 2565 Multy — 12809 |
Realistic Interior Lightning (Render 2K) БЖ | 2 хвилини 47 секунд |
Realistic Interior Lightning (Render 2K) АКБ | 15 хвилин 01 секунда |
GeekBenc AI Score | SPS — 3414 HPS — 1723 QS — 4226 |
Fooocus 2.5.5 (Default generation) | 1 хвилина 37 секунд |
Fooocus 2.5.5 (The Witcher upscale test) | 2 хвилини 06 секунд |
AIDA64, Memory test | Read — 61157 Write — 77487 Copy — 68951 |
Crystal Dysk Mark | Read — 6383 Write — 5450 |
Cinebench 2024 | Single — 104 Multy — 895 GPU — 7600 |
Cinebench R23 | Single — 1751 Multy — 15379 |
Швидкість завантаження системи | 16 секунд |
Realistic Interior Lightning залучив GeForce RTX 4050 на повну потужність в режимі БЖ. На рендеринг сцени у роздільній здатності 2К ноутбуку знадобилося менше 3-х хвилин. А ось в автономному режимі АКБ діаграма завантаження GPU демонструвала постійні провали в енергоспоживанні. Тому на всі обчислення цього разу пішло цілих 15 хвилин. Ситуація повністю продублювала попередній експеримент з Furmark. При тривалому тесті стабільності системи в AIDA64 процесор скинув частоти та обмежився енергоспоживанням в 30 Вт.
Якщо ви поціновувач офлайнових програм для роботи з нейромережами, то GeForce RTX 4050 обов’язково стане у пригоді. Адже її швидкодія в задачах штучного інтелекту складає 194 TOPS.
LM Studio, досить популярний офлайновий аналог ChatGPT, чудово використовує переваги архітектури Ada Lovelace. Мій улюблений генератор зображень Fooocus без проблем запускається та створює два зображення на дефолтних налаштуваннях за півтори хвилини. В цьому режимі відеокарта використовує для прискорення тензорні ядра в NPU задачах, тому сам графічний чіп при цьому майже не завантажений, що видно з показників у диспетчері завдань.
Додатково для перевірки ШІ я ввів так званий «Відьмацький нейронний тест». В ньому необхідно зробити двократний apscale зображення з 4К на 8К у програмі Fooocus. Acer Nitro V 14 ANV14-61 пройшов його за 3 хвилини 30 секунд.
Тест оперативної пам’яті та кешу в AIDA64 показує середні результати: 61157 MB/s на читання, 77487 MB/s на запис і 68951 MB/s на копіювання. Латентність складає 92 наносекунди. Сама пам’ять працює на частоті 5600 МГц у двоканальному режимі.
Ноутбук комплектується двома швидкісними накопичувачами WD PC SN5000s SDEPNSJ-1T00-1014 місткістю 1 Терабайт кожний. Вони працюють по інтерфейсу NVMe та підтримують PCI Express 4.0×4. Результати в Crystal Mark дають надію на хорошу швидкість читання та запису в робочих та ігрових задачах. Тести в Crystal Mark проведені при 30% рівні заповнення SSD.
Acer Nitro V 14 ANV14-61 містить в собі одразу два відеоприскорювачі: вбудований iGPU AMD Radeon 780M та NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop. Ноутбук вміє автоматично перемикатись між ними залежно від навантаження і сценарію експлуатації. Відеокарті GeForce RTX 4050 Laptop доступно 6 Гб відеопам’яті Samsung стандарту GDDR6. В режимі «Max Graphic Performance» вона споживає до 60 Вт з динамічним розгоном. Підтримка DLSS 3.5 дозволяє збільшити заповітний показник кількості кадрів у багатьох сучасних ігрових проєктах. Однак в тестах я вмикав його тільки для Silent Hill 2 Remake.
Ви можете помітити, що я запускав забавки у 1200p — це зроблено для більшої наочності у порівнянні з все ще розповсюдженим FullHD. Якщо тестувати ігри в рідній роздільній здатності 2560×1600, то підсумкова кількість кадрів буде приблизно на 25% меншою.
Acer Nitro V 14 ANV14-61 | |
Гра | Середній FPS |
God Of War Ragnarok (1200p High, DLSS+Framegenerator – OFF) | 44 |
CyberPunk Cyberpunk Phantom Liberty (1200p, Ultra, DLSS+Framegenerator – OFF) | 44 |
The Witcher 3: NextGen (1200p, Ultra, DLSS+Framegenerator – OFF) | 51 |
Alan Wake 2 (1200p, Low, DLSS+Framegenerator – OFF) | 40 |
Silent Hill 2 Remake (1200p, Middle, DLLS Quality) | 50 |
Last of US I (1200p, Middle, DLSS+Framegenerator – OFF) | 53 |
Hogwarts: Legacy (1200p, Ultra, DLSS+Framegenerator – OFF) | 47 |
Counter-Strike 2 (1200p, High, DLSS+Framegenerator – OFF, Dust2) | 120 |
Як бачимо, швидкодії мобільної версії NVIDIA GeForce RTX 4050 вистачає для більшості популярних ігор навіть без увімкнення DLSS. Я навмисно не згадував режим трасування променів, адже в цій моделі за нього прийдеться суттєво заплатити загальним ігровим комфортом. Однак даю гарантію, що вас найбільше цікавить інше питання: «А чи потягне вона S.T.A.L.K.E.R. 2?». На жаль, він вийшов тоді, як я вже завершив свої тести. Судячи з актуальної інформації, GeForce RTX 4050 Laptop з дещо більшим енергопакетом дозволяє пограти в нього з середньою частотою кадрів ≈ 62 FPS та показником 1% Low — 15 FPS.
Знявши нижню кришку, впадає в очі той факт, що процесор і відеокарта ділять між собою дві спільні теплові трубки та один кулер. Звісно, хотілося б бачити два окремих вентилятори та дві пари теплових трубок з роздільним охолодженням.
Якщо довго знущатися з CPU без GPU, то кінець кінцем можна розпалити його до 87 градусів за Цельсієм. Однак такі апетити призводять до падіння швидкодії при тривалому навантаженні. Так, наприклад, при першому «прогоні» ми отримаємо 6700 балів у багатопотоці, а вже через 5 хвилин безперервного навантаження впираємось у 6000. Далі CPU не хоче підіймати частоти вище 4,2-4,4 ГГц і обмежує своє енергоспоживання до 45 Вт. Загалом цей режим дає несуттєвий приріст швидкодії ціною перетворення нашого ноутбука на високооборотний турбореактивний лайнер.
В сценарії енергозаощадження CPU вистачає близько 12 Вт. В такому випадку він досить холодний — всього 57-60°C. Збалансований режим забирає собі 28 Вт і нагріває кристал до 66 градусів. Продуктивна конфігурація своєю чергою поглинає 40 Вт, але розжарює CPU до показника 83 градусів.
Оскільки система охолодження спільна для відеокарти та процесора, вони взаємно нагрівають один одного, навіть якщо хтось з них не навантажений. При максимальному використанні CPU, GeForce RTX 4050 «бонусом» розігрівається до 64°C у простої! В режимі продуктивності, при одночасному стрес-тесті відеокарти та Ryzen 7 8845HS температура останнього сягає позначки 91 градус за Цельсієм, а в «Турбо» доходимо до «круглої сотні». Клавіатурний блок Acer Nitro V 14 ANV14-61 може нагріватися до 38 градусів за Цельсієм, а температура вихідного повітря сягає 45 °C.
І ось тут нам відкривається ще один цікавий нюанс. В режимі повного навантаження на довгій дистанції найкраще себе проявив режим «Продуктивність». Він виявився продуктивнішим на 5% за режим «Турбо» при однакових температурах та меншому енергоспоживанні.
Загалом в турборежимі ноутбук може споживати до 125 Вт згідно з моніторингом AIDA64, а у режимі очікування близько 17 Вт. Зарядний пристрій на піку видає свої заявлені 135 Вт і може зарядити батарею на 70% всього за 40 хвилин. На повне заряджання необхідно вдвічі більше часу.
При перегляді YouTube у 1080p на середній яскравості екрана та оптимальному режимі Acer Nitro V 14 ANV14-61 пропрацював 4 години 40 хвилин. Я рекомендую використовувати збалансований режим, в ньому шум вентиляторів не суттєвий, близько 48 децибелів, а от турборежим викликає бажання одягнути навушники з активним шумопоглинанням. 61 децибел та високі температури — ціна за короткочасний буст, який не вартує тих декількох FPS.
Попри те, що ноутбук позиціюється як збалансована ігрова машина для невимогливих геймерів, завдяки своїй компактності при потребі його можна використовувати як переносний робочий девайс. Однак такому сценарію експлуатації заважатимуть деякі фактори. Звичайнісінький тачпад не дуже спонукає відмовитись від зовнішнього маніпулятора.
Враховуючи енергоспоживання та місткість нашого акумулятора, я не зміг пропрацювати без підзарядки цілий робочий день, тому довелося носити з собою ще й блок живлення, що важить майже 900 грамів. Особисто для мене не суттєво скільки кілограмів техніки лежить у моєму рюкзаку, але для когось це важливо.
Завдяки матовому покриттю Acer ComfyView та непоганій яскравості я міг користуватися ноутбуком навіть тоді, коли з вікна заглядали сонячні промені. IPS екран здався мені дещо перенасиченим, тому я зменшив цей параметр та додав більше теплого спектра.
Також порадувала наявність двох повноцінних USB Type-A. До одного з них я під’єднував мишу, а до другого SSD накопичувач. Окрім того, залишався вільним для використання Type-C. Як для свого енергоспоживання, Acer Nitro V 14 ANV14-61 показав достатню швидкодію в більшості популярних ігор.
Acer Nitro V 14 ANV14-61 доступний за ціною 61 999 гривень. Важливо зазначити, що ноутбук Acer офіційно ввезений та продається у великих мережах. Конкретні позиції конкурентів та їхню вартість ми взяли із загальної видачі E-Katalog, як це робить більшість покупців. Однак в нашому випадку це «сірі» моделі, через що вони здаються дешевшими.
Новинок-конкурентів не так багато, особливо якщо врахувати його компактний формат та вагу. MSI Cyborg 14 A13VF легший на 100 грамів від нашого ноутбука, пропонує процесор Intel Core i7-13620H, вдвічі меншу кількість оперативної пам’яті та SSD M.2 всього на 512 Гбайт.
З іншої сторони в ньому є вільні слоти для подальшої модернізації, а також відеокарта NVIDIA GeForce RTX 4060 8 ГБ. Однак не варто спокушатися старшою моделлю дискретного відеоадаптера, адже він з урізаним до 45 Ватів енергоспоживанням. До того ж роздільна здатність його екрана всього 1920×1200 пікселів.
Asus TUF Gaming A14 — новинка 2024 року, що пропонує лаконічний класичний дизайн, алюмінієвий корпус та на 240 грамів меншу вагу. Хоча в нього заявлена підтримка швидкої зарядки, але по факту Nitro V 14 також демонструє рівноцінний час поповнення місткості свого акумулятора. Як і в попередньому лептопі, у нього менше оперативної пам’яті та всього один накопичувач на 512 Гбайт.
Ну й останній найсерйозніший алюмінієвий конкурент — Lenovo Legion Slim 5 14APH8. Він пропонує глянцевий OLED дисплей з роздільною здатністю 2880×1800 пікселів, кращою яскравістю, контрастністю, підтримкою HDR10 та охопленням кольорів DCI-P3. Лептоп комплектується більш віковим процесором AMD Ryzen 7 7840HS, який майже ідентичний по своїй швидкодії з AMD Ryzen 7 8845HS.
По аналогії з попередніми претендентами у нього менше оперативної пам’яті, зате відеоадаптер RTX 4060 не так урізаний у живленні, як попередня модель від MSI та споживає 105 Вт. Це дасть перевагу поціновувачам вимогливих ігор. Також у нього скляний тачпад, потужніший блок живлення, швидша зарядка та акумулятор на 74 Вт*год.