Огляд Kingston XS2000 4TB: швидкісний зовнішній SSD в мініформаті

Опубликовал
Дмитрий Спасюк

Флешка гігантського об’єму зі швидкістю сучасного NVMe накопичувача, ще й в неймовірно компактному корпусі – Kingston XS2000 4TB стане скарбом для любителів зберігати та переносити велику кількість інформації. Цей портативний SSD приємно вразив під час тестування, хоча не обійшлося без недоліків, про які розповімо в цьому огляді.

Технічні характеристики Kingston XS2000 4TB

Технічні характеристики SSD Kingston XS2000
Тип Зовнішній
Об’єм 4000 ГБ
Роз’єм USB C 3.2 Gen2x2
Тип 3D TLC NAND
Швидкість запису 2000 МБ/с
Швидкість читання 2000 МБ/с
Захист корпусу IP55
Розміри 70x33x14 мм
Вага 29 г
Гарантія 5 років

Комплектація та вигляд

Накопичувач Kingston XS2000 4TB запаковано в скромну коробку, де крім нього знаходиться кабель USB Type C і захисний чохол з гуми. Кабель короткий, його вистачить лише для комфортного використання з ноутбуками, підключати його до задньої панелі ПК не дуже зручно.

Найбільше вражають розміри накопичувача. Він більше схожий на флешку, а не на звичайний SSD диск. Навіть в захисному чохлі Kingston XS2000 4TB компактний, легко поміщається в будь-яку кишеню, Скручений кабель USB Type C займатиме не менше місця, як сам герой огляду.

Онлайн-курс "Проджект-менеджер креативних індустрій" від Skvot.
Дізнайтесь як балансувати між творчою командою та клієнтом, прораховувати бюджети й ризики та запускатись вчасно.Далі — розпочніть кар’єру PM у креативі.
Детальніше про курс

Робоча продуктивність Kingston XS2000 4TB

Тестували диск в кількох синтетичних тестах, а також в «польових» умовах, тобто завантажували на нього файли різного розміру. Перекидали файли з SATA HDD 8 ТБ, SATA SSD 1 ТБ та M.2 PCI-E 4.0 1 ТБ.

На початку тесту були повністю завантажені внутрішні SATA накопичувачі, а герой огляду відпочивав, та трохи згодом ситуація помінялася – все ж почали впиратися в можливості Kingston XS2000 4TB. Внутрішній Kingston KC3000 1ТБ без проблем завантажує зовнішній диск, ледь-ледь напружуючись.

Файли великого розміру записуються зі швидкістю до 1.5 ГБ/с, а при записі тисяч малих швидкісні показники падають до 10-50 МБ/с. Найкраще архівувати теки на ПК, а потім відправляти їх на зовнішній диск.

Саме таким способом завантажували портативну версію Cinebench 2024, архів записався буквально за декілька секунд, а розпакована тека потребувала для транспортування більше ніж 5 хвилин.

Тест Crystal Disk Mark показує результати, властиві звичайним M.2 накопичувачам стандарту PCI-E 3.0. Всі синтетичні тести проводили після того, як заповнили Kingston XS2000 4TB не менш як на половину.

Бенчмарк ATTO показав стабільні результати на всіх етапах. Швидкість не просідає, диск працює плавно і легко в будь-яких сценаріях. Для порівняння долали ще й результат тесту флеш-накопичувача на 128 ГБ від цього ж виробника. Результати слабші в десятки, а іноді в сотні разів.

На читання дешева флешка показала себе непогано, а от з записом серйозні проблеми. Топовий SSD не має таких недоліків, демонструючи приблизно однакові швидкісні показники читання/запису.

В AIDA 64 провели ще кілька бенмарків з графіками. Результати приблизно відповідають тому, що обіцяє виробник. Звісно, досягнути пікового значення 2000 МБ/с не вийде з наполовину заповненим диском, та головне симулювати реальні умови використання, що й зробили.

Єдиний тест, який не завершили до кінця – Linear Read, адже для цього потрібно було більше ніж 3 години з вибраним блоком 8 МБ.

Buffered Read з таким же блоком на 8 МБ показує в середньому 1754 МБ/с. Випадкове читання малих файлів 64 КБ показує 624 МБ/с в середньому. Затримка доступу до файлів складає 0.13 мс, вибраний блок 64 КБ.

Нагрівається Kingston XS2000 4TB не надто сильно. Після години стрес-тестів AIDA 64 та завантаження більш як 1500 ГБ файлів датчики фіксували 40 градусів, а на відчуття корпус був ледь теплим. Нагрівається він не більше, ніж звичайна флешка.

Може здатися, що цей пристрій не має технічних недоліків, адже так воно і є насправді. Щоправда, за час тестування був один нюанс – диск «відвалився», коли під’єднали ще один флеш накопичувач через Type C. Система більше не бачила його до перезавантаження.

Списуємо це на «стабільний» АМ5 сокет та Windows 11, адже таке трапилося лише на ПК. Це було раз за тиждень експлуатації, й то явно причина не в самому диску. Підключення до ноутбука було безпроблемним.

Ціна та конкуренти

Вартість Kingston XS2000 4TB складає 14 179 грн в магазині Telemart. Саме ціна є головною перепоною до купівлі такого гаджета, адже технічних недоліків, як виявилось, майже немає. На ринку є чимало зовнішніх SSD об’ємом 4 ТБ, але далеко не всі вони можуть показати таку високу швидкість записування, а також мають більші фізичні габарити. Розглянемо флагманські моделі відомих брендів.

SSD Samsung Portable T9 MU-PG4T0B має формат 2.5 дюйми та схожі швидкісні показники. Хороший і якісний диск відомого бренду за ціною від 15 000 грн.

SSD SanDisk Extreme PRO Portable SSD V2 SDSSDE81-4T00-G25 виконаний в надійному корпусі стандарту IP55, показує швидкість до 2000 МБ/с та має дещо більші габарити за героя огляду. Ціна від 15 000 грн.

Samsung T5 EVO MU-PH4T0S – компактна і акуратна модель з габаритами 96x40x16 мм. Недоліком є невисока швидкість, обмежена стандартом SATA 3.0. Ціна від 13 000 грн.

Disqus Comments Loading...