Огляд монітора MSI MPG 274URF QD: надвисока щільність пікселів та реалістичні кольори

Опубликовал
Дмитрий Спасюк

Фанати високого PPI будуть в захваті від MSI MPG 274URF QD – цей монітор розмиває межі роботою та іграми, адже добре себе проявив в різних сценаріях. Попри вагон переваг, не обійшлося без кількох нюансів під час використання. Готові поділитися досвідом використання, а також результатами тестування: виміряли кольоровий простір з допомогою колориметра, енергоспоживання та затримки.

Технічні характеристики MSI MPG 274URF QD

Технічні характеристики MSI MPG 274URF QD
Діагональ 27″
Тип панелі Rapid IPS
Кут огляду 178°/ 178°
Крок пікселя 0.16 мм
Роздільна здатність 3840×2160
Яскравість (типова) 400+ кд/м²
Контраст 1000 до 1
Глибина кольору 8 біт + FRC
Час відгуку GtG 0.5 мс GtG
Частота оновлення 160 Гц
Підтримка HDR DisplayHDR 400
Аудіосистема
Аудіороз’єм 3.5 mm jack
Display Port 1 x DP 1.4a
HDMI 2 x HDMI 2.1
USB 2 x USB 2.0 Type-A
1 x USB 2.0 Type-B
1 x Type-C (DP alt.) w/ PD 65W
Інше Adaptive-Sync
Приціл, таймер
Flicker-Free
Блок живлення 120 Вт зовнішній
Енергоспоживання 19-50 Вт
Розміри 614x407x228 мм
Вага (з підставкою) 6.4 кг

 

Комплектація та пакування MSI MPG 274URF QD

Монітор має подвійне пакування та стандартний захисний кейс з пінопласту. Крім самої панелі в коробці знаходимо ніжку, опору, гвинти, паперову документацію, зовнішній блок живлення 120 Вт, короткий метровий кабель HDMI та кабель USB Type B.

Онлайн-курс "Фінансовий аналіз" від Laba.
Опануйте звітність — від збору даних до обробки результатів, та інтерпретуйте дані ключових звітів CF, BS, P&L зрозумілою мовою.
Детальніше про курс

Потужний БЖ потрібен не лише для живлення самого монітора, а й для інших пристроїв, які під’єднає потенційний власник до USB роз’ємів. Саме тому його потужність 120 Вт при споживанні монітором не більше 50 Вт з максимальною яскравістю.

Дизайн

Монітор має функціональну підставку, яка крутиться в усі сторони. Монітор можна повертати навколо своєї осі без зміни положення стопи, регулювати за висотою, нахилом та поворотом. MSI MPG 274URF QD повертається в обидві сторони, що є як перевагою, так і недоліком одночасно.

Такий підхід спрощує кабель-менеджмент, але ускладнює вирівнювання у горизонтальному положенні. Без водяного рівня зробити це не так аж і просто, адже немає чіткої фіксації в горизонтальному положенні.

Рамки навколо матриці середнього розміру. З правого боку розміщено джойстик для керування, а з самого низу індикатор роботи. Корпус пластиковий, але хоча б не скрипить після вимкнення. На задній панелі є невелика смуга зі світлодіодами. RGB підсвічування можна регулювати з допомогою фірмової програми.

Інтерфейси

MSI MPG 274URF QD має щедрий набір USB, Включаючи два USB Type A, по одному USB Type C (може працювати як відео вихід), USB Type B (для керування з ПК). Відео роз’єми 2x HDMI 2.1 та 1x Display Port. Поруч розмістився роз’єм живлення та 3.5 mm jack. Вбудованих динаміків немає.

Дисплей MSI MPG 274URF QD

Екран має високу роздільну здатність Ultra HD 4K 3840x2160p і побудований на основі Rapid IPS матриці. Текст дуже чіткий, плавний, без «сходинок». Працювати з документами на цьому моніторі приємно. Підключення будь-яким кабелем дозволяє отримати частоту 160 Гц та режим відображення 10 біт (8 bit + FRC).

З рівнем яскравості 32% колориметр фіксує біля 200 ніт. Максимальна яскравість може перейти мітку 500 ніт на білому фоні. Виробник заявляє про повну підтримку HDR з яскравістю 400 ніт.

Точність передавання кольорів залежить від вибраного режиму. Для тестування використовували готові налаштування, які пропонує виробник, а саме профілі sRGB, Adobe RGB та P3. Охоплення кольорового простору відрізняється залежно від вибраних параметрів.

Режим sRGB:

  • sRGB 95%;
  • NTSC 65%;
  • Adobe RGB 70%
  • P3 70%;

Режим Adobe RGB:

  • sRGB 99%;
  • NTSC 88%;
  • Adobe RGB 94%
  • P3 86%;

Режим P3:

  • sRGB 100%;
  • NTSC 83%;
  • Adobe RGB 85%
  • P3 93%;

Це досить гарні результати, як для універсального монітора, що позиціює себе більше як ігрове рішення. Геймери зовсім не переймаються за реалістичність зображення, зате цьому будуть раді представники творчих спеціальностей, перш за все працюють за комп’ютером, а не граються.

Кути огляду не дуже гарні, матове покриття змушує кольори трохи вицвітати. З іншого боку це рятує від попадання прямих сонячних променів. За умов яскравого освітлення, природного чи штучного, MSI MPG 274URF QD почуває себе добре, чого не сказати про глянсові моделі.

Помітити сіризну чорного найпростіше в повністю темній кімнаті. Кути огляду за таких умов розчаровують ще більше, адже чорний (вже сірий) колір дає про себе знати. Деякі бюджетні FHD моделі видають глибші темні тони при перегляді збоку. За мінімальної яскравості засвічування не такі критичні, а випалювати очі з яскравістю 250-300 ніт в темну пору доби не рекомендовано.

Програмне забезпечення

Керувати параметрами монітора з допомогою вбудованого джойстика незручно через сильні затримки самого меню налаштувань. Після кожної дії пристрій змушує чекати для наступного натискання кілька сотень мс. Це натякає на необхідність використання кабелю USB Type B.

Підключаємо монітор до комп’ютера і відразу завантажуємо програму Gaming Intelligence. Дивна назва для утиліти, яка керує параметрами монітора. Програма дозволяє вибирати готовий режим (яких тут дуже чимало) чи створити свій.

Користувач має право змінювати яскравість, контрастність, різкість, кольорову температуру, швидкість відгуку. Також є багато додаткових функцій, таких як екранний приціл, KVM, картинка в картинці, розділення вікон, ніжний режим та багато іншого.

Все це можна робити й зі свого смартфона, завантаживши програму MSI Remote Display. Достатньо під’єднатися телефоном до однієї мережі з ПК і отримуємо пульт віддаленого керування, якими можна вмикати/вимикати монітор чи змінювати будь-які параметри, вибирати готові профілі тощо.

Начебто все ідеально, але варто згадати за один нюанс. Несподіванкою стали нав’язливі прохання встановити антивірус Norton під час інсталяції ПЗ на комп’ютер. Компанія MSI агресивно просуває своїх партнерів, пропонуючи покращити захист ПК при підключенні монітора.

Від встановлення програми можна відмовитися, але в загальному складається враження використання якогось бренду другого-третього ешелону. Наче це чистокровний китайський флагманський смартфон тикає рекламою прямо в очі власнику, який віддав за нього 70% вартості Apple iPhone.

Енергоспоживання MSI MPG 274URF QD

З мінімальною яскравістю та зниженою контрастністю MSI MPG 274URF QD споживає трохи менше ніж 20 Вт. В ігрових сценаріях з середньою яскравістю можна побачити 24-28 Вт, а з увімкнутим HDR з розетки потрібно більше ніж 45 Вт. Зміна частоти оновлення майже не впливає на енергоспоживання. В загальному це прийнятні цифри для 27 дюймового монітора.

Досвід користування MSI MPG 274URF QD

Ефект плацебо змушує людей купляти смартфони з якомога більшим PPI, хоча це не має ніякого сенсу, чого не сказати про монітори чи телевізори. Зображення на MSI MPG 274URF QD виглядає приємно, малі шрифти згладжені та плавні, навіть, якщо придивлятися з кількох сантиметрів.

Якщо сидіти зблизька (30-40 см від монітора) все ще неможливо побачити нерівні краї в тексті. Якщо придивлятись напружуючи очі, ефект помітний після Full HD та Quad HD моніторів, але на практиці воно потрібно далеко не всім. За пів метра в іграх різниця між якісним 1440p монітором непомітна, буквально, а навантаження на відеокарту сильно зростає.

Суб’єктивно, для 27 дюймів повністю вистачає Quad HD, але професійні фотографи мають право з цим не погодитися. В цілому зображення відмінне, за винятком незначної сіризни чорного, особливо під кутом. Очікувалося менших засвічувань по краях і насиченіших темних відтінків за умови повної темряви в кімнаті. Втім, це IPS панель, а не VA, яка б принесла інші недоліки.

Ще однією неприємністю стало енергоспоживання відеокарти. Записувати це в недоліки не можна, адже проблема стосується в першу чергу щасливих власників AMD Radeon. З моделями RX 7900 XTX та RX 6950 XT енергоспоживання в простої складало від 40 до 55 Вт.

Як виявилось, справа в роздільній здатності 3840×2160. Якщо перемкнутися з 4K на Full HD енергоспоживання падає з 50 Вт до 9-10 Вт, тобто в п’ять разів. Частота оновлення ніяк не впливає на це, різниці між 160 Гц та 60 Гц немає. Неприємно, що навіть просте споглядання робочого столу з нульовим завантаженням CPU/GPU забирає на 30-40 Вт більше, ніж повинно.

Конкуренти та ціна MSI MPG 274URF QD

Вартість монітора MSI MPG 274URF QD складає 20 999 гривень і наразі це один з найдешевших QLED моніторів такого класу. Він лише недавно поступив на полиці магазинів, тому ціна може ще знизитися через кілька місяців. Серед конкурентів розглянемо Ultra HD моделі з діагоналлю 27 дюймів та високою частотою оновлення.

Gigabyte M27U з 4K IPS матрицею і яскравістю 400 ніт виділяється вбудованою акустикою аж на 6 Вт. Універсальний варіант для розваг і роботи. Ціна 25 699 гривень.

AOC U27G3X/BK пропонує вищу яскравість з геймерським дизайном корпуса. Гарне поєднання реалістичності кольорів з високою частотою оновлення. Ціна 25 669 гривень.

Acer Nitro XV275KV своєю елегантною підставкою нагадує студійні монітори, хоча від них відрізняється частотою оновлення 160 Гц. Також ця модель має колонки 2х3 Вт. Неофіційна вартість від 22 000 гривень.

Disqus Comments Loading...