Огляд навушників Anker Soundcore Liberty 4 Pro: коли Apple AirPods Pro 2 не потрібні

Опублікував Владислав Василенко

Компанія Anker більше відома своїми зарядними станціями. Проте за кордоном її також знають й за іншими пристроями. Нещодавно в нас був огляд флагманських повнорозмірних закритих навушників Anker Soundcore Space One Pro. А сьогодні розглянемо Anker Soundcore Liberty 4 Pro — флагманську TWS-гарнітуру для поціновувачів якісного звучання.

Технічні характеристики Anker Soundcore Liberty 4 Pro

Тип навушників Бездротові TWS
Особливості Кейс з дисплеєм і тачбаром, ANC, Transparency Mode, Spatial Audio, окремий додаток, подвійна перевірка слуху, HearID, еквалайзер, барометр
Підключення Бездротове
Частота відтворення
14 – 40000 Гц
Підтримка кодеків SBC, AAC, LDAC
Версія Bluetooth 5.3
Управління Сенсорна зона
Мікрофони Є, шість штук
Захист від вологи IPX5
Сумісність Android, iOS, ПК, MacOS
Автономність 10/40 год без ANC; 8/30 год з ANC; швидка зарядка
Роз’єм для заряджання USB Type-C
Габарити Навушники: 25 x 32 x 22 мм
Кейс: 65 x 62 x 30 мм
Вага Навушники: 5,5 г
Кейс: 51 г

Паковання та комплектація

Anker Soundcore Liberty 4 Pro постачаються в білому боксі з магнітними фіксаторами для зручного діставання навушників. На передній стороні побачимо малюнок навушників та їх особливості: Hi-Res Audio Wireless, Adaptive ANC 3.0, автономна робота 10/40 годин та ACAA (Coaxial Acoustic System).

На одному з торців знайдемо згадування про інтелектуальну систему Adaptive ANC 3.0. На задній стороні бачимо додаткову інформацію про навушники. А на нижній частині — зображення зі згадуванням про заряджання блоками живлення до 5 Вт.

Всередині знаходиться сам аудіопристрій, документація, короткий кабель USB Type-C та шість додаткових амбушурів різних розмірів.

Дизайн та ергономіка Anker Soundcore Liberty 4 Pro

Anker Soundcore Liberty 4 Pro — класичні внутрішньоканальні TWS-навушники з довгою ніжкою. Вага кожного 5,5 г, а габарити 25 х 32 х 22 мм. Корпус пластиковий з глянцевими вставками та невеличким логотипом Soundcore.

Сенсорна зона на «ніжках» навушників дозволяє керувати такими функціями, як старт/стоп композиції, відповісти на дзвінок чи збільшити/зменшити рівень гучності через свайпи вгору/вниз. Керувати на початку досить важко, бо не розумієш куди саме тиснути чи свайпати. Проте таке керування гарнітурою, на мою думку, є кращим, ніж бити себе по вуху.

Незвичним виглядає будова та функціонал кейсу. Його вага становить 51 грам, а розміри 65х62х30 мм. На перший погляд, він не великий. Але порівнюючи з іншими гарнітурами можу сказати, що кейс явно більший за стандартні. Мінусом це не є, оскільки кейс завжди поміститься в кишеню чи в рюкзак.

Кейс має матову текстуру, проте маркий на сліди від експлуатації. На кришці знаходиться вирізьблений логотип Soundcore темного кольору. На верхньому торці розмістили розʼєм USB Type-C та індикатор заряду. На нижній частині корпусу бачимо спеціальну сенсорну область для управління функціональними можливостями кейсу.

Кейс відкривається досить незвично — слайдом знизу вверх. Відразу згадуються часи телефонів-слайдерів. Це досить круто виглядає, однак при спробі відкриття всліпу чи вночі можуть виникнути проблеми — треба визначити місце сенсорної області і тоді «слайдити вверх». Проте звикнете швидко.

Відкриття кришки кейсу показує навушники та невеличкий дисплей. На ньому відображається заряд батареї навушників у відсотках та рівень розрядки кейсу у вигляді шкали. Також дисплей показу різні режими та додаткові функції, про які розповім пізніше.

Anker Soundcore Liberty 4 Pro представлені на огляді в кольорі Black. В продажі бувають ще в Gloosy Light Black (глянцева кришка кейса), White та Glossy Light Blue (світло голубий колір з глянцевою кришкою). На мою думку, кращим вибором будуть класичні Black та White, хоча голубий комусь здасться цікавим.

Особливості, звук і мікрофон

Гарнітура Anker Soundcore Liberty 4 Pro оснащена системою подвійного драйвера з 10,5-міліметровим низькочастотним динаміком та 4,6-мм титановим твітером. Заявлений частотний діапазон складає 14-40000 Гц. Підтримуються популярні кодеки AAC, SBS і LDAC. Для власників Android доступний Hi-Res Wireless.

Anker Soundcore Liberty 4 Pro отримали покращену систему шумозаглушення Adaptive ANC 3.0. В додатку і на кейсі можна міняти режими його роботи та підлаштовувати під себе. Тобто заглушити зовнішнє середовище можна як сильніше, так і зменшити цей ефект.

Звісно є Transparency mode (режим Прозорості), рівень якого також можна регулювати в додатку і кейсі. Якщо піднімати його значення, то краще зможете чути звуки із зовнішнього світу.

В кожному з навушників розташовані по три мікрофони. Звук якісний, хоча особливого ефекту я не відчув. Голос чути добре і завдяки системі прибирання шуму вітру. Порівнюючи з іншими конкурентами, я отримав найкращий звук від мікрофонів.

Spatial Audio має чотири режими роботи: Music, Podcast, Movie та Gaming. Або я чогось не розумію, або вони дивно працюють. Gaming ще більш менш щось чутно, а ось відчуття від інших трьох — наче в поганому кінотеатрі.

Однією з особливостей застосунку є перевірка рівня вашого слуху HearID. За допомогою нього можливо дізнатися, що ви не тільки чогось не чуєте (як я частину низьких та середніх частот), а й автоматичний підбір еквалайзера під вас. Виглядає цікаво і навіть працює.

Згідно з графіком HearID вище, я взагалі далекий експерт в області музики. Проте звук в навушниках Anker Soundcore Liberty 4 Pro мені дуже сподобався. Як на мене, звучання універсальне і сподобається максимальній кількості користувачів. Перше, що я почув при увімкненні композиції, це хороший рівень низьких частот. Баси не такі, щоб давити на вас і крім них нічого не чути. Вони саме доповнювали та розкривали пісню.

З середніми та високими частотами я проблем не почув. Оскільки в навушниках є 8-полосний еквалайзер, ви самостійно зможете підібрати налаштування під себе.

Якщо ж в еквалайзерах не розбираєтесь, а звучання від HearID чимось не подобається, можете вибрати один з 21 пресетів. Мій вибір: Acoustic, Piano (обидва максимально подібні) чи Electronic.

В гарнітурі також вбудований барометр для підвищення якості звучання під час перельотів на літаку. Перевірити його, самі розумієте, не вийшло.

Підключення, ПЗ та керування

Anker Soundcore Liberty 4 Pro підключається до пристроїв за допомогою Bluetooth 5.3. Підʼєднуються навушники досить просто як до смартфонів, так і до ноутбуків чи планшетів. Достатньо відкрити кришку кейса, на його дисплеї зʼявляється значок Bluetooth і смартфон поруч автоматично їх «побачить».

Гарнітура працює з фірмовим додатком Soundcore (завантажити з App Store чи Google Play) — це сучасна програма для управління навушниками бренду. Вона дозволяє бачити заряд навушників та кейсу, вмикати різні рівні шумозаглушення ANC чи «прозорості», налаштовувати гарнітуру під себе різними режимами та еквалайзером, змінювати дії на натискання сенсорних клавіш, керування кейсом і його функціоналом тощо. Навіть перевірити рівень слуху та слідкувати за ним протягом деякого часу (потрібна реєстрація та створення акаунту). Також перевірка рівня гучності композиції, що зараз грає.

Цікавою і потрібною функцією є Easy Chat. Вона автоматично знижуватиме звук до мінімального в гарнітурі, якщо ви почнете щось говорити. Доступна лише з увімкнутим режимом ANC, тому маємо аналог автоматичного Transparency Mode. Працювати починає приблизно через п’ять слів, які скаже користувач. Після того, як закінчили розмову, Easy Chat вимкнеться через 5, 10 або 15 секунд. Час вимкнення налаштовується у застосунку.

Автономна робота Anker Soundcore Liberty 4 Pro

Заявлена виробником автономність Anker Soundcore Liberty 4 Pro складає 10 годин на одному заряді навушників та 40 годин додаткової роботи від кейсу. Під час тестів виявилося, що за кожні 30 хв роботи (без ANC, 25% гучності) стабільно втрачається по 5% заряду. За 2 години прослуховування музичних композицій заряд батареї знизився на 21%, що майже підтверджує заявлені твердження від виробника про 10 годин роботи.

Якщо ж увімкнути ANC (25% гучності) чи Transparency Mode при будь-якій силі їхньої роботи (від 0 до 5), витрачається 7% заряду за ті ж 30 хвилин. Під час роботи цих режимів, починають працювати мікрофони. Цим і пояснюються додаткові витрати заряду вбудованих акумуляторів.

Досвід використання Anker Soundcore Liberty 4 Pro

Спочатку почну з того, що навушники можуть оновлювати своє внутрішнє програмне забезпечення. Для цього необхідно встановити додаток Soundcore та підключити навушники. Програма самостійно завантажить та встановить все необхідне. Додаток відразу попереджає про те, що не можна передавати звук (приймати дзвінки) під час оновлення. Я зробив скриншоти процесу, а ось вам не варто цього робити.

Працює шумозаглушення ANC настільки сильно, що максимальне значення краще не ставити. Хіба що, якщо ви їдете в метро чи працюєте на якомусь будівництві. Я на 25% гучності без ANC вже нікого не чую. А при 50% без ANC (або 25% плюс ANC) не було чутно руху автобуса. Запас гучності настільки високий, що є пошук загублених навушників та кейсу. І ви почуєте їх!

Хтось скаже, що кейс можна зробити простішим. Так, можна. Але ж у нас флагманські навушники, а вони повинні відрізнятися від усіх інших не тільки в середині бренду, а ще й серед конкурентів. Дисплей з цією задачею успішно справляється. По-перше, бачити відсотки зарядки на кейсі зручніше, чим брати та підключати їх до телефону і дивитися там. По-друге, управління ANC, Transparency mode та Spatial Audio керується також на ньому. Зайвий раз не потрібно лізти в додаток. Досить незвично виглядає функція Remote Camera — кейс дозволяє віддалено робити фото у запущеному додатку Камера.

Чого б хотілося додати? Можливість без користування телефоном перемикати режими еквалайзера. Наприклад, якщо слухаєте Рок, а потім вмикається композиція з Електронної музики, то використати сенсорну панель на навушнику для зміни еквалайзера. Чи робити це хоча б на кейсі.

В кінці дам простий підсумок вражень — це найкращі навушники, що я чув у житті. Так, у них є деякі очевидні проблеми, типу маркого корпусу кейса та дрібні програмні баги. Одним з таких є функція виявлення вуха (Wearing Detection в налаштуваннях додатка). Вона працює один раз з десяти, а вночі так взагалі не працює. Особисто для мене ця гарнітура ознаменувала відкриття ери двох випромінювачів в TWS навушниках та розуміння відчуттів аудіофілів, тому оцінка в мене буде відповідна.

Ціна та конкуренти

Вартість Anker Soundcore Liberty 4 Pro складає 6999 гривень. Може здатися, що вона трішки велика, за те весь функціонал та якість звуку, на мою думку, виправдовують ціну.

Якщо бажаєте дешевше та дисплей вважаєте зайвим, тоді для вас Anker Soundcore Liberty 4 вартістю від 3333 гривень. Батарея буде трішки гірша, проте підтримує LDAC.

Головним конкурентом звісно є Apple AirPods Pro 2 від 7999 гривень. Але необхідно не нарватися на підробку, що є проблематично. Люди не знають, що техніку Apple перед покупкою потрібно перевіряти на сайті Apple і дивитися дату активації та чи існують вони взагалі по серійному номеру. А щоб точно оригінал, треба купувати за офіційні 11594 гривень. Сумніваюся, що вони вартують ту різницю в ціні.

JBL Live Beam 3 (від 5777 гривень) мають ще більший дисплей на кейсі. Можливо, навіть більш зручне керування. Проте пʼять мікрофонів (проти шести у Liberty 4 Pro) та один динамік навряд будуть кращими за героя огляду.

Іншими конкурентами є Sennheiser Momentum True Wireless 4 (від 7789 гривень), OnePlus Buds Pro 3 (від 5077 гривень) та Samsung Galaxy Buds 3 Pro (від 6420 гривень).