В кінці літа компанія Garmin представила новий розумний годинник Fenix 8. Для виробника ця серія стала незвичним кроком, бо тепер в лінійці Fenix маємо об’єднані серії Fenix і Epix з новими програмними та апаратними можливостями. Наприклад, тепер годинник має версію з AMOLED-екраном, вбудований динамік та мікрофон, а також додаткові функції, яки роблять пристрій ще розумнішим. Звичайно, нікуди не ділися потужні спортивні можливості та захист, тому професійним спортсменам, бігунам чи фанатам активного відпочинку тут є на що подивитися. Та чи потрібна ця новинка звичайному користувачу? Про усе це поговоримо в огляді нижче.
Зміст
Версія | Garmin Fenix 8 47 мм AMOLED |
Корпус/безель | Армований волокном полімер, сталева задня кришка, сталевий каркас |
Дисплей | 1,4 дюйма, 454×454 точок на дюйм, AMOLED |
Навігація | GPS+Beidou+Glonass+Galileo+QZSS |
Підключення | Bluetooth 5.2, ANT, Wi-Fi |
Захист | Є, 10 АТМ. Можна занурюватися на глибину до 40 метрів |
Час автономної роботи | До 16 днів (47 годин GPS) |
Габарити | 47×47×14,5 мм |
Вага | 80 грамів |
Garmin Fenix 8 постачається у квадратному картонному боксі з малюнком годинника на корпусі.
Всередині бачимо сам пристрій, інструкцію, гарантію та короткий кабель з проприєтарним роз’ємом.
Garmin Fenix 8 — круглий годинник з титановим корпусом та сталевою задньою кришкою. Загальний дизайн я б назвав брутально-футуристичним, а загалом це знайомий стиль годинників від Garmin.
Новинка є в трьох розмірах: 43, 47 та 51 мм. В нашому випадку це варіант на 47 мм. Його габарити складають 47×47×14,5 мм, а вага 80 грамів. Годинник захищений від води (з ним можна занурюватися на глибину до 40 метрів), подряпин, падінь та ударів.
На передній панелі бачимо круглий сенсорний екран, над яким випирає неповоротний безель. Зверху, на корпусі встановили ліхтарик.
На лівому торці розмістили три кнопки, а на правому дві. Між останніми бачимо захисну смужку металу, що виступає захистом від розміщених під нею барометра та динаміка.
На дні є фірмовий датчик Elevate Gen5 та фізичний пропрієтарний порт для заряджання. Як бачите, зарядка тут не тільки не магнітна, а й ще фірмова, тому бережіть комплектний кабель для заряджання, бо інакше доведеться купляти інший такий самий.
Базовий ремінець гумовий та м’який на 20 мм з можливістю швидкої заміни.
Garmin Fenix 8 має кольоровий сенсорний AMOLED екран на 1,4 дюйма з роздільною здатністю 454×454 точок, а щільність пікселів тут 324 ppi. Це також актуально для версії годинника на 51 мм. А от 43-міліметрова модель має 1,3-дюймовий екран з роздільною здатністю 416×416 точок. Щільність пікселів в неї складає 320 ppi. В усіх випадках зверху маємо захисне сапфірове скло. Є функція Always-On Display.
Екран яскравий, а зображення на ньому деталізовані і без пікселізації. Тобто читати навіть найменший текст тут дуже зручно.
Годинником просто керувати через сенсорний екран, але наявні п’ять кнопок теж дають таку можливість. Тому усім, хто звик користуватися кнопками, або є така потреба залежно від ситуації, сенсорний екран можна вимкнути в налаштуваннях, залишивши керування тільки на кнопки.
Garmin Fenix 8 отримав 32 ГБ вбудованої пам’яті, яку можна завантажити мапами та піснями. Бо пристрій отримав вбудований плеєр, а музику можна відтворювати через вбудований динамік. Якість звуку при цьому така собі, але подібна можливість є.
З корисних функцій є датчик освітлення, модуль NFC та фірмовий застосунок для безконтактної оплати Garmin Pay, ліхтарик, гіроскоп, барометр та акселерометр.
Не забули про повноцінну підтримку геолокації, тому в нас тут є власний GPS модуль, з підтримкою ГЛОНАСС, Galileo та різноманітних карт. Годинник може вести користувача по GPS-треку, тут є компас та висотомір, він же альтиметр.
Garmin Fenix 8 також оснастили мікрофоном, що дає змогу підключати годинник до телефона, а значить приймати дзвінки та відповідати на них. Ще є функція голосових команд, яка працює самостійно без прив’язки до телефона. Спілкуватися дають і через новий застосунок Garmin Messenger.
Голосом можна давати команди типу запуску певного спортивного режиму, таймера, створення голосової замітки, визначення пульсу тощо.
Нова модель отримала п’ять герметичних кнопок з пружнім натисканням. «Герметичний» в цьому випадку означає, що кнопки не вставлені в корпус, а якби причеплені зверху до нього, а натискання визначається індукцією. Це залишає корпус максимально захищеним і дозволяє використовувати на великій глибині.
Garmin Fenix 8 мають оновлений інтерфейс, що став суттєво дружніший та зрозуміліший для користувачів, які вже мали попередні моделі виробника. А для звичайного власника Apple Watch чи будь-якого іншого простішого розумного годинника це все ж таки буде щось складніше та навіть інколи заплутаніше, ніж звичний для них інтерфейс.
Хоча якраз тепер він максимально нагадує щось сучасне з віджетами, які можна гортати боковими свайпами та дивитися детальну інформацію по сну, фізичній активності, серцебиттю тощо, функціональною шторкою та меню повідомлень, які відкриваються свайпами вниз та вгору відповідно. Також тут можна міняти та налаштовувати циферблати, що для годинників Garmin справжнє чудо.
Garmin Fenix 8 підключаються до пристроїв через вбудований модуль Bluetooth 5.2 та працюють з фірмовим застосунком Garmin Connect.
Ця програма також оновлена, тому отримала більш дружній інтерфейс. Це щось середнє між стандартними застосунками усіх інших виробників та суворими програмами для спортсменів. Розібратися тут буде складніше, ніж зазвичай, якщо Garmin Fenix 8 це ваш перший годинник від цього бренду. Але загалом все більш-менш зрозуміло, але все ж доведеться звикнути та полазити тут, щоб знайти ті чи інші функції, можливості тощо.
Загалом Garmin Connect — потужний застосунок для відстежування фізичної активності, для занять спортом, професійних тренувань тощо. Тут ну дуже багато налаштувань та можливостей, а ще це своєрідна соціальна мережа для спортсменів, бігунів та екстремалів, де вони можуть домовлятися про певні події, ділитися досягненнями, досвідом, тренуваннями тощо.
Garmin Fenix 8 має безліч спортивних функцій та можливість детального відстежування показників здоров’я. Серед них ранковий звіт, коли відразу після прокидання годинник видає зручно структуровану інформацію про якість сну, рівень стресу та фізичні навантаження тощо, а в кінці бажає гарного дня. Мені вона дуже сподобалася.
Ще є статус варіабельності серцевого ритму, де годинник аналізує роботу серця, оцінює рівень стресу та показує скільки треба оновлюватися під час тренувань.
Не забули про вимірювання частоти пульсу, пульсоксиметр та ЕКГ. Правда, остання функція чомусь поки що доступна тільки користувачам із США, а в усіх інших регіонах фактично заблокована.
Також завезли функцію адаптації до часових поясів з порадами, моніторинг енергії тіла, відстеження стресу, контроль споживання рідини, кліматизацію до спекотнішого клімату та до висоти, а ще є відстеження жіночого здоров’я.
Звісно, головні можливості розумного спортивного годинника зосередженні на різних видах активності. В першу чергу він найкраще підходить для професійних, і не тільки, бігунів, але тут є й інші види тренувань, включно з дайвінгом, високоінтервальними тренуваннями, сноубордом та лижами, серфінгом, велоспортом та безлічі інших активностей.
Ще є зручна функція виведення вправ на екран, щоб користувач міг їх повторювати та вчити одночасно. Дуже зручно для початківців.
Залежно від розміру Garmin Fenix 8 мають трохи різну автономність, але вона все одно вражає. Версія годинника на 43 мм працює на одному заряді до 10 днів, а з активною функцією завжди активного екрана до 4 днів. Якщо ж увімкнути усі системи та датчики плюс GPS, то в першому випадку заряду вистачить на 23 години роботи, а в другому на 18 годин. Є режим енергоощадження, в якому годинник пропрацює до двох тижнів.
Варіант на 47 мм, який в нас на огляді, пропрацює на одному заряді в режимі розумного годинника до 16 днів, а з активним Always-On Display до тижня включно. Якщо ж активувати усі системи та датчики, то буде працювати 38 та 30 годин відповідно. В режимі енергоощадження ця версія пропрацює до 23 днів.
Найбільша версія годинника на 51 мм розрядиться за 29 днів у звичайному режимі та за 13 днів з Always-On Display. При активації усіх датчиків та систем 51-міліметрова модель витримає 68 та 54 години відповідно, а в режимі енергозаощадження зможе працювати до 41 дня.
В моєму випадку з версією на 47 мм за декілька тижнів тестів я встиг протестувати автономну роботу в режимі Always-On Display і в мене вийшло навіть майже вісім днів. А потім я зарядив його, вимкнув AOD, годинник працював решту часу і в нього ще залишалося трохи більш ніж половина заряду. Тобто можна сказати, що заявлені цифри точно відповідають дійсності, принаймні у версії на 47 мм.
Garmin Fenix 8 дуже крутий годинник, але тут треба розуміти для чого він вам. В нього тонна функцій для професійних бігунів, спортсменів, екстремалів та усіх тих, хто займається активним туризмом тощо.
Звісно, якщо у вас є гроші і ви просто хочете собі купити подібну цяцьку для повсякденного користування, то чому б ні. Левову частину функцій ви просто не використовуватимете, але це вже справа кожного. Бо годинник круто виглядає, він захищений, з ним не страшно плавати, бігати та просто жити та потрапляти у різні ситуації, в яких він покаже себе з найкращої сторони.
Тим паче Garmin Fenix 8 найприємніший та найпростіший в користуванні серед усіх моделей виробника для звичайної людини, яка не займається багато спортом і до цього носила щось масове. Так, інтерфейс трохи складніший, як і застосунок, але загалом усе більш-менш звично.
Але більшості людей треба все ж таки точно бути впевненими в тому, що необхідний саме він і ніщо інше. Це точно один з найкращих варіантів для людей, які вже мають попередні моделі Garmin, або думають перейти на новенький пристрій з іншого, так скажемо, попсового виробника.
Загалом Garmin Fenix 8 мені дуже сподобався, але я взагалі не його цільова авдиторія. Я займаюся п’ять разів на тиждень простими силовими вправами, тому для цих речей підходить будь-який смартгодинник. Але мені подобається його стиль та дизайн, подобаються можливості, які він надає, та якими можна скористуватися за потреби, подобається ліхтарик та ремінець. Хоча в останньому випадку, на мою думку, крутіше виглядає з таким годинником нейлонова версія ремінця, яку треба докупати окремо.
Garmin Fenix 8 продаються за ціною від 39 499 гривень за версію на 43 мм. Так, це дорого, але ж і конкурентів дуже мало. Тому для своєї цільової авдиторії та для сегмента це, на мою думку, точно адекватна ціна.
Відразу можна звернути увагу на попередні моделі Garmin. Наприклад, Garmin Forerunner 965 з цінником від 23 699 гривень, Garmin Instinct 2X Solar (ціна від 15 800 гривень), Garmin Enduro 3 з ціною від 36 300 чи Garmin Fenix 7 Pro (ціна від 25 200 гривень). А ще є Apple Watch Ultra 2 з ціною від 25 800 гривень.
Також варто звернути увагу на своєрідного конкурента бренду Garmin – фінську компанію Suunto. В них є популярні моделі Suunto Vertical (ціна від 21 158 гривень) та Suunto Race з цінником 17 350 гривень.