Samsung вже багато років випускає гарнітури як додатковий аксесуар до смартфонів компанії. У свій час навіть купили одну з відомих марок музичної техніки — AKG. А зробили це заради збільшення якості звучання комплектних навушників. Сьогодні розглянемо Galaxy Buds3 – гарнітуру з флагманської лінійки бренду Samsung для поціновувачів музики.
Зміст
Тип навушників | Бездротові TWS |
Особливості | ANC, 360 Audio, окремий додаток, еквалайзер |
Підключення | Бездротове |
Частота відтворення | Невідомо |
Підтримка кодеків | AAC, SBC, SSC(Samsung Seamless Codec) HiFi, SSC UHQ |
Версія Bluetooth | 5.4 |
Управління | Сенсорна зона |
Мікрофони | Є, шість штук |
Захист від вологи | IP57 |
Сумісність | Android, iOS, ПК, MacOS |
Автономність | 6/30 год без ANC; 5/24 год з ANC; |
Роз’єм для заряджання | USB Type-C |
Габарити | Навушники: 18,1 х 20,4 х 31,9 мм Кейс: 48,7 х 58,9 х 24,4 мм |
Вага | Навушники: 4,7 г Кейс: 46,5 г |
Samsung Galaxy Buds3 постачаються в невеликій білій коробці. Більше нічого важливого, наприклад особливості моделі, не описані.
Всередині знаходиться сам аудіопристрій, документація та короткий кабель USB Type-C для зарядки.
Samsung Galaxy Buds3 — класичні внутрішньоканальні TWS-навушники з довгою ніжкою. Вага кожного 4,7 г, а габарити 18,1 х 20,4 х 31,9 мм. Корпус пластиковий з текстурою під метал. Сама «ніжка» навушників має незвичну форму трикутника. А на кінці знаходиться один із індикаторів для правильного вибору, який саме навушник вставляти у вухо: синій (у ліве) та помаранчевий (у праве).
Сенсорна зона на «ніжках» навушників дозволяє керувати такими функціями, як старт/стоп композиції, відповісти на дзвінок чи збільшити/зменшити рівень гучності через свайпи вгору/вниз. Керувати на початку досить важко, бо не розумієш куди саме тиснути чи свайпати. Однак, звикнете швидко. Якщо це ваша не перша TWS гарнітура, вам буде значно зручніше натискати на плоскі грані «ніжки».
Незвичним виглядає будова кейсу. Його вага становить 46,5 грама, а розміри 48,7 х 58,9 х 24,4 мм. Кейс трохи більший за стандартні. Проте він завжди поміститься в кишеню чи в рюкзак.
Як і навушники, кейс має матову текстуру, абсолютно не маркий на сліди від експлуатації. На прозорій кришці знаходиться логотип Samsung світлого кольору. Попереду розмістили індикатор заряду з різними кольорами підсвічування: зелений (гарнітура заряджена), жовтий (кейс заряджений на 50% і нижче), синій (горить лише при довгому натисканні єдиної функціональної клавіші) та помаранчевий (зарядка чи малий заряд кейсу/навушників). На нижній частині корпусу бачимо спеціальну клавішу для скидання налаштувань підключення навушників та розʼєм USB Type-C. До речі, нижча частина має плоску форму, тому гарнітура буде красиво та зручно стояти на місці.
Samsung Galaxy Buds3 представлені на огляді в Сріблястому кольорі. В продажі бувають ще білі. Навушники, як і кейс, будуть в одному кольорі. Як на мене, обидва варіанти виглядають цікаво.
Гарнітура Samsung Galaxy Buds3 оснащена системою одиночного драйвера з 11-міліметровим динаміком та подвійним підсилювачем. Samsung не дає точний частотний діапазон. Підтримуються популярні профілі A2DP, AVRCP, HFP, PBP, TMAP. Для власників останніх мобільних пристроїв Samsung доступний кодек SSC (Samsung Seamless Codec), який підтримує 24-біт/96 кГц, а також є AAC та SBC.
Samsung Galaxy Buds3 отримали систему шумозаглушення ANC. Змінювати режими для кращого контролю неможливо. Навушникам типу «вкладиші» шумозаглушення працювати буде, однак не настільки добре, як у «вакуумних».
Вмикається ANC в окремому застосунку Samsung Wearable чи затисканням нижньої сенсорної зони «ніжки» на кілька секунд. Далі ви почуєте відповідний звуковий сигнал.
ANC переважно працює добре, тільки необхідно розуміти, що через форму навушників, будете чути значно більше зовнішніх звуків. Наприклад, в метро необхідно вмикати майже максимальну гучність гарнітури.
Функції Transparency mode (режим Прозорості) не знайшов, проте існує аналог Spatial Audio — Аудіо 360. Працює добре, є два режими: увімкнення з відстеженням положення голови чи без нього. Проте я не фанат цього режиму через появу шумів і тому зменшену якість прослухуваної композиції. Та й на вулиці буде не особливо зручно через обертання голови та зміну напряму подачі звуку.
Для збільшення якості звуку в налаштуваннях можна увімкнути опцію Аудіо надвисокої якості. Вона забезпечує увімкнення кодека SSC. На жаль, при прослуховуванні музикальних композицій через Youtube, мені не вдалося відчути особливо різницю при увімкненні цієї опції. Але воно, напевно, буде відчутно, якщо слухати в Lossless.
Звук в навушниках Samsung Galaxy Buds3 мені загалом сподобався. Як на мене, звучання підійде і сподобається великій кількості користувачів. Проте перше, що я зрозумів при увімкненні композицій — мені чогось не вистачає. Я довго не міг зрозуміти що саме, а потім виявилося, що мені замало низьких частот. Вони є, просто особисто я їх майже не чую. Тому якщо ви не фанат басів — ця гарнітура саме для вас. Питань щодо середніх чи високих частот у мене не виникло. Якусь недостачу тут не помітив.
В застосунку можна використати 9-полосний еквалайзер, за допомогою якого можете спробувати налаштувати навушники під свій смак. Існує шість попередньо налаштованих пресетів та один користувацький. Жоден із запропонованих налаштувань мені не сподобався. Спробував зробити свій (більше басів та високих), мені він і підійшов.
В кожному з навушників вбудовано по три мікрофони. Звук хороший, але чогось особливого я не відчув. Записав два окремих звукових фрагменти, щоб ви могли порівняти: перший у тиші, а інший — з цим звуковим супроводом на задньому плані запущеному на ноутбуці поряд.
Samsung Galaxy Buds3 підключається до пристроїв за допомогою Bluetooth 5.4. Підʼєднуються гарнітура досить просто як до смартфонів, так і до ноутбуків чи планшетів. Достатньо відкрити кришку кейса, дістаємо навушники і смартфон поруч автоматично їх «побачить». Якщо пошук вперше не спрацює, то необхідно натиснути на клавішу на нижньому торці кейсу, який скидає усі налаштування.
Гарнітура працює з фірмовим додатком Samsung Galaxy Wearable (завантажити з Google Play) — це простий застосунок для управління пристроями бренду (гарнітури, годинники). Він дозволяє бачити заряд навушників та кейсу, керувати ANC та Аудіо 360 (аналог Spatial Audio), налаштовувати еквалайзер та інші доступні функції.
В застосунку надається коротка анімаційна інструкція з користування. Загалом, налаштувань здається малувато як для такого класу преміум пристроїв. Проте цього функціоналу достатньо для невибагливих користувачів та й загалом усе працює без багів чи інших проблем.
Заявлена виробником автономність Samsung Galaxy Buds3 складає 6 годин на одному заряді навушників та 30 годин додаткової роботи від кейсу. При увімкненому режимі ANC, автономність на одному заряді втрачає 1 годину роботи більше, а кейс — аж 6 годин.
Згідно з результатами тестування, за одну годину прослуховування музики (45-50% гучності) стабільно витрачається 8% заряду. Якщо увімкнути ANC, заряд батареї знижується на 14%. Загалом, тестування показує значно вищі результати, ніж заявлені виробником. При підрахунку виявляється, що з увімкненим ANC навушники протримаються більше ніж 7 годин. І це гарний результат. Необхідно зазначити, що час користуванням навушниками залежить не тільки від увімкненого функціоналу (наприклад, для роботи ANC гарнітура додатково вмикає мікрофони), а й вибір якості відтворюваних композицій.
Одним з цікавих моментів було підключення гарнітури до конкурентів. Виявилося, що ніяких очевидних проблем немає. Але після перших днів користування стало цікаво, який функціонал доступний для iPhone. Тому я пошукав і завантажив застосунок з App Store під назвою Galaxy Buds. Проте він не підійшов для управління Buds3. Тому для повноцінного користування Samsung Galaxy Buds3 необхідно мати пристрої від бренду Samsung або на Android.
Загалом, якщо ви зібралися користуватися Buds3 без смартфонів чи планшетів марки Samsung — особливих проблем ви не зустрінете, але кодек SSC (Samsung Seamless Codec) ексклюзивний для пристроїв цього бренду. Хіба що заради налаштування еквалайзера доведеться мати пристрій на Android.
Основною перевагою для певної кількості потенційних покупців буде саме форма навушників «вкладишів». Можливо їм просто не довподоби «вакуумні» з різних індивідуальних причин. Добре, що бренд Samsung турбується і про таких людей. Але функція ANC просто краще працює саме у «вакуумних», яким «вкладиші» фізично не можуть протистояти.
Чого б хотілося додати? Підтримку в іншій мобільній операційній системі (iOS) з мінімальним необхідним функціями: заряд батареї в навушниках та кейсі; увімкнення та вимкнення ANC; еквалазер з різними пресетами. Нехай і в окремому застосунку.
Samsung Galaxy Buds3 складає 6999 гривень. Ціна, на мою думку, більше, ніж повинна бути.
Головним конкурентом, особливо для користувачів iPhone, є Apple AirPods 4 у двох варіантах: без шумозаглушення ANC та з ним. Ціна складає 6599 та 10499 гривень відповідно. Я не мав на огляді останні кілька поколінь AirPods, і якщо варіант без шумопоглинання ще має якийсь сенс через меншу ціну, то дуже сумніваюся, що переплата за іншу модель з ANC того варта.
Іншим конкурентом є Anker Soundcore Liberty 4 Pro за ті самі 6999 гривень. Вони «вакуумні» та вже були на огляді, взяти вибір редакції їм завадили дрібні програмні баги. Проте функціоналу там значно більше.
Іншими конкурентами є Xiaomi Buds 5 (за 4999 гривень), JBL Live Flex 3 (5499 гривень), Marshall Minor IV (5499 гривень).