Огляд смартфона realme GT 6: винищувач західних брендів

Опублікував Дмитро Спасюк

Свіжий флагман realme GT 6 вийшов таким збалансованим, що до нього непросто причепитися за якісь дрібниці з аргументованою критикою. Телефон отримав швидку та безпечну зарядку, розкішну камеру, яскравий екран (з нюансами), величезний об’єм ПЗП/ОЗП, але не все так гладко, як здається на перший погляд.

Технічні характеристики realme GT 6

Технічні характеристики
Дисплей 6.78″ AMOLED LTPO
2780×1264 450 ppi
120 Гц 1000 ніт
Процесор Snapdragon 8s Gen 3
Графіка Adreno 735
ОЗП 16 ГБ
ПЗП 512 ГБ UFS 4.0
Зв’язок 5G / 4G LTE
Wi-Fi 6
Bluetooth 5.4
NFC
ІЧ-порт
Інтерфейси USB Type C 2.0
Основна камера 50 МП Sony LYT-808, 1/1.4″
50 МП Samsung S5KJN5, 1/2.8
8 МП Sony IMX355, 1/4″
Передня камера 32 МП Sony IMX615, 1/2.74″
Матеріал корпуса Пластик
Захист від вологи IP65
Акумулятор 5500 мАг
Зарядка 120 Вт
Система Android 14 realme UI
Розміри 162×75.1×8.65 мм
Вага 199 грамів

Комплектація та паковання

Як для флагмана, realme GT 6 має незвичайну комплектацію, адже в коробці крім смартфона знаходиться зарядний пристрій потужністю 120 Вт, кабель USB Type C, чохол, скріпка, паперова документація. На екрані вже наліплена захисна плівка.

Зарядний пристрій потужний і не сильно гріється під час процесу заряджання. Комплектний чохол простий, тонкий, явно не преміального класу, але й такий подарунок не завадить. Деякі флагмани взагалі не мають в комплекті зарядного пристрою чи кабелю, не кажучи про інші аксесуари.

Дизайн, ергономіка, інтерфейси realme GT 6

Візуально realme GT 6 нічим не виділяється серед десятків інших Android смартфонів високого класу. Передня панель покрита вигнутим екраном-водоспадом, зверху по центру фронтальна камера, рамки навколо дисплея невеликі.

Корпус пластиковий, зібраний зразково. На дотик відчувається він не так преміально, як Apple iPhone чи Samsung Galaxy S, але до якості збирання немає ніяких претензій.

Поверхня швидко брудниться, збираючи відбитки пальців. Блок камер випирає, як і в будь-якого флагмана. Через зміщене положення камер телефон хитається на столі, якщо покласти екраном вверх.

Біля блоку камер знаходиться дзеркальна поверхня, яка дозволить робити селфі на головний модуль. Вельми розумне інженерне рішення, та й виглядає гарно. Корпус слизький, розміри великі, а товщина далеко не найменша.

Знизу розмістився динамік, мікрофон, слот для SIM карт і класичний USB Type C 2.0 роз’єм. Це значить, що виводити зображення на монітори не можна, а швидкість передавання даних на комп’ютер знаходиться в межах 40 МБ/с.

Права сторона має кнопку блокування, а вище клавіші регулювання гучності. Ліва сторона «чиста», не має жодних роз’ємів чи кнопок. На верхній панелі є динамік та інфрачервоний порт для керування побутовою технікою. Сканер відбитків пальців під екраном, якщо раптом смартфон з якихось причин відмовиться розпізнавати обличчя в темряві.

Дисплей

Смартфон realme GT 6 має AMOLED матрицю з заокругленими краями. Роздільна здатність екрана 2780×1264, що дає 450 пікселів на дюйм. Частота оновлення до 120 Гц, а яскравість, як пише виробник на коробці «6000 ніт».

Насправді це абсолютна брехня, адже колориметр фіксував на білому кольорі 600-650 ніт з максимальною яскравістю, тобто в 10 разів менше від нісенітниць маркетологів. realme GT 6 має ще й режим екстремальної яскравості, що дозволяє підняти показник до 900 ніт.

Цього з головою вистачає для комфортного використання на сонці, але після тестів професійним обладнанням залишається негативний слід. Складається враження, що великий виробник BBK хоче просувати флагманський продукт так, наче хитрі продавці Flash накопичувачі на Aliexpress об’ємом «512 ГБ», де насправді 32 ГБ в кращому випадку.

Крім високої яскравості екран має гарне передавання кольору, але за замовчуванням в налаштуваннях стоїть режим «яскравий». Він викривлює кольорову палітру, тому відразу змінюємо на «природний». В цілому дисплей можна похвалити, хоча є один серйозний нюанс.

Багато AMOLED матриць страждають на погані кути огляду, особливо це стосується білого кольору. Екран realme GT 6 показує чистий білий колір, але під кутом він різко зеленіє. Збоку, знизу, зверху – з різних сторін світлі тони віддають зеленими відтінками.

Інтерфейс системи працює плавно з частотою до 120 Гц, та іноді зустрічаються мікрофрізи програмного характеру, пов’язані з оптимізацією системи. Приємно здивувала мінімальна яскравість, адже вона нижча, ніж в багатьох OLED флагманів минулих років. Це дозволяє комфортно користуватися телефоном вночі.

Камера realme GT 6

Смартфон оснащений трьома камерами Sony та однією Samsung. Головний модуль 50 МП Sony LYT-808, 1/1.4″ видає чудові знімки з різним освітленням, а на додачу є телеоб’єктив 50 МП Samsung S5KJN5, 1/2.8 і широкий 8 МП Sony IMX355, 1/4″.

Герой огляду realme GT 6 робить гарні та вельми реалістичні знімки. Лише зелені відтінки дещо перенасичені, надто світлі, але не більше, ніж в конкурентів. Відчувається, що різкість завищена, зате гарна деталізація. Цей смартфон зберігає баланс між реалістичністю фото та їх відповідністю до азійських (яскравіше = краще) стандартів.

Якщо головний модуль фотографує миттєво і завжди стабільно якісно, то на телеоб’єктив деякі знімки можуть бути розмитими, якщо надто швидко забрати камеру. Це натякає на те, що рекомендовано тримати пристрій нерухомо ще хоча б пів секунди після фотографування з зумом х5. Результат видно на кількох зіпсованих знімках. 

Селфі камера знімає він добре як вночі, так і в денну пору. Особливо сподобалася реалізація штучного розмиття – портретний режим варто похвалити, бо працює він добре не лише на передній камері. 

Попри не ідеальне розмиття країв головного об’єкта (якщо придивлятися, можна побачити мінімальні дефекти) він працює на диво стабільно на селфі камері. Головний модуль фотографує значно краще і його не вийшло надурити хитрим тестом з дзеркальною поверхнею.

Більшість смартфонів губляться, коли доводиться фотографувати смартфон Motorola Moto Z3 в сонячний день. Як наслідок, неправильно розмиваються краї та змазуються деякі частини на екрані, але не в цьому випадку.

На відміну від інших смартфонів BBK (OPPO Reno12 Pro та realme GT 6T) герой огляду не помилився жодного разу. Власник realme GT 6 гарантовано не буде розчарований якістю фото для соціальних мереж і не тільки.

Широкий об’єктив відмінно підходить для пейзажів вдень, але вночі ним краще не користуватися – фотографіям не вистачає деталізації, наче вони зроблені на бюджетний смартфон, а не флагман.

Головний об’єктив вночі знімає добре, алгоритми агресивно висвітлюють зображення, іноді аж занадто. Майже чорне небо стає світло синім, а 22:00 погано освітленого міста перетворюється на 19:00, умовно.

Якщо в плані фото realme GT 6 складає гідну конкуренцію яблучним смартфонам, то зі зніманням відео не все однозначно. Вдень якість чудова, не вистачає лише трохи кращої стабілізації. Якщо рівно тримати смартфон або використовувати штатив, то ролики виходять чудові.

Вночі realme GT 6 знімає жахливо, якщо хоч трохи рухатися. Тримаємо смартфон рівно і статичне відео виходить не таке погане, але при переміщенні Ultra HD 4K ролик перетворюється на кашу. В таких умовах герой огляду може конкурувати хіба що з Apple iPhone 2015-2016 року, на жаль.

Робоча продуктивність realme GT 6

Працює realme GT 6 на базі процесора Snapdragon 8s Gen 3. Це спрощена модифікація флагманського чипа. Цікаво й те, що китайська версія realme GT 6 має повноцінний Snapdragon 8 Gen 3 і коштує менше для мешканців піднебесної, ніж GT 6 в Україні.

Комплексний бенчмарк Geekbenh 6 показує незначний відрив Snapdragon 8s Gen 3 від Snapdragon 7+ Gen 3, який стоїть в молодшій версії realme GT 6T. Вдалося отримати майже 5000 балів, що наче непогано, але до найпотужніших Android флагманів далеко, не кажучи про процесори Bionic.

Веб додатки працюють із задовільною швидкістю. Легкі та оптимізовані мобільні версії сайтів відкриваються блискавично, але якщо на сторінці є багато контенту, то скролінг вже не такий плавний. Результат 6.6 балів в Speedometer 3.0 нікого не дивує, адже в актуальних Apple iPhone цей показник в чотири рази вищий завдяки браузеру Safari.

Не найкраща продуктивність процесора відбивається на стабільності. Смартфон realme GT 6 тестували в стрес-тестах, коли надворі і в кімнаті стояла літня спека, тому можна побачити двократне падіння продуктивності в throttling тесті, але аж після 17 хвилин повного навантаження.

В прохолодніших умовах таких провалів не буде, та й в реальних сценаріях використання процесор рідко завантажується на повну. Очікувалося гірших результатів, тому тротлінг тест не провалено, а пройдено на четвірку з мінусом. Гріється корпус телефона до 45 °C.

Оперативної пам’яті аж 16 ГБ, чого вистачає геть для всього, причому одночасно. Можна запустити десяток програм, декілька відеоігор і нічого не буде перезавантажуватися, правда деякий час. За ніч буває, що якась програма «вилітає» з оперативки, але це вже нюанси операційної системи, а не вина начиння.

Накопичувач на 512 ГБ стандарту UFS 4.0, швидкість читання 1800+ МБ/с, запису 1600 МБ/с, але це при умові, що вільно ще 370 ГБ. В міру заповнення пам’яті швидкість буде знижуватися. Підтримки карт micro SD немає, що вже стало нормою для смартфонів високого класу.

До якості зв’язку realme GT 6 немає жодних претензій. Wi-Fi і 4G ловить як середньостатистичний смартфон, тобто немає за що хвалити та до чого причепитися.

Ігрова продуктивність

Будь-які відеоігри під силу такому продуктивному чипу. Не дивно, що realme GT 6 справляється з найвимогливішими проєктами. В Genshin Impact немає стабільних 60 FPS весь час – смартфон нагрівається і частота кадрів падає з 60 до 40.

У Call of Duty Warzone і Fortnite також грати приємно і легко, а з плавною картинкою отримуємо ще й перевагу над противниками, які грають з 20-30 FPS. Проблемою залишається лише погана версія Warzone для Android, адже роздільна здатність дуже низька, наче 480p, хоча параметри графіки максимальні.

Інші мобільні забавки працюють тим більше легко з таким потужним начинням. Тобто ігри на realme GT 6 працюють добре, або дуже добре. Смартфон себе не позиціює як ігрове рішення, радше універсальне для всього потрохи, але з таким об’ємом сховища та потужним процесором здатен зацікавити мобільних геймерів.

Програмне забезпечення realme GT 6

Смартфон працює на базі Android 14 з фірмовим інтерфейсом realme UI. Прошивка така, як в інших смартфонів BBK, включаючи фірмовий магазин програм та інші брендові фішки.

Наприклад, є фірмовий оверлей для геймерів з відображення ігрової статистики, можливість клонування програм, вбудовані утиліти тощо. Завантажувати програми можна з Play Market або App Market. Рекламних пропозицій в головному меню на диво не було.

Система важча за чистий Android, зате має чимало корисного софту. Серйозних багів чи проблем за час тестування не було виявлено. Поки важко сказати скільки часу виробник буде надсилати оновлення для realme GT 6, адже оновлює серії смартфонів дуже часто.

Єдиний нюанс стосується неточного відображення рівня заряду. Річ у тім, що після досягнення позначки 100% realme GT 6 заряджається ще тривалий час, а розрядити його зі 100% до 98% займає ледь не 40 хвилин активного використання.

Автономність та швидкість заряджання

Головною фішкою смартфонів realme серії GT є швидке заряджання. Герой огляду з коробки має зарядний пристрій на 120 Вт. На відміну від яскравості екрана, виробник тут не збрехав – realme GT 6 заряджається з потужністю 120 Вт, але з одним нюансом.

Швидкість заряджання сильно залежить від температури пристрою. Після тривалих стрес-тестів realme GT 6 нагрівся, тому повністю розряджений смартфон приймав 70-80 Вт на початку процесу, а якщо увімкнути екран, то потужність ще більше падає.

Алгоритми не дозволяють «засовувати» енергію в акумулятор надто швидко, щоб не перегріти його. Таким чином зберігається його здоров’я. Якщо телефон холодний, то ватметр показує 100-115 Вт перші кілька хвилин, а потім потужність знижується до 40-60 Вт. Блок живлення нагрівся до 50 °C, а сам смартфон в стрес-тестах до 45 °C.

Від 2% до 100% realme GT 6 зарядився за 24 хвилини, а для досягнення позначки 71% знадобилося 15 хвилин, але є один нюанс. Після, здавалося б, повного 100% акумулятора смартфон продовжував споживати 20+ Вт з блока живлення, тобто процес був не завершеним.

Заряджався realme GT 6 в таких умовах ще щонайменше 6-8 хвилин. Можливо, це зробили умисно, щоб показати красиві цифри, мовляв, смартфон заряджається за 20 хвилин, а не 28-30. Чистий маркетинг, як і «6000 ніт» яскравість.

Акумулятор 5500 мАг дозволяє грати в Genshin Impact з високим рівнем яскравості екрана (вона дещо зменшується, якщо довго грати, не буде максимальною) 5 годин 15 хвилин. 

Тест PC Mark 10 показав 10 годин 7 хвилин з максимальною яскравістю, 15 годин 49 хвилин з яскравістю 50% та 17 годин 53 хвилини з мінімальним рівнем підсвічування екрана. Завдячуючи додатковим 500 мАгод автономність вийшла гарною в більшості сценаріїв використання, хоча в іграх GT 6 тримає на 30% слабше за OPPO Reno 12 Pro.

Досвід використання realme GT 6

Флагманськими пристроями завжди приємно користуватися, тому негативних моментів за час тестування realme GT 6 було мінімум. Якщо відкинути поганий запис відео вночі, то камера героя огляду досить гарна.

Після чистого Android було цікаво користуватися фірмовими фішками, які дає прошивка смартфонів BBK, а також сподобалася опція інфрачервоного пульта дистанційного керування.

Попри пластиковий корпус realme GT 6 приємно тримати в руках, а скляна поверхня заді повертає в часи кнопкових телефонів, де завжди ставили дзеркальце для селфі біля модуля камери.

Не дивно, що китайські виробники витісняють європейські і американські, бо вже давно навчилися робити якісні флагмани, які складають сильну конкуренцію корейському гіганту. Якби вартість realme GT 6 була ще нижчою, то це був би один з найкращих Android смартфонів на ринку за свої гроші.

Чи змінив би я Moto Z3 на realme GT 6? Не зважаючи на суцільні технічні переваги новинки, ні. Велика вага, більша товщина, дизайн на любителя, висока вартість та сильне позеленіння білого кольору під кутом – мені цих аргументів достатньо, щоб проігнорувати GT 6, хоча сам смартфон вийшов вельми вдалим. 

Ціна та конкуренти

Легально realme GT 6 поки не продається в Україні у модифікації 16/512 ГБ. Всього доступно три версії: 8/256 ГБ, 12/256 ГБ та 16/512 ГБ. За останню (таку як в огляді) доведеться віддати від 31000 до 35000 гривень.

Зате офіційно продається realme GT 6 12/256 ГБ за 23000 гривень. Будемо порівнювати конкурентів саме з цією версією, адже вона виглядає значно вигіднішою за топову з огляду, а також її простіше купити, офіційно чи неофіційно.

Не зважаючи на великий об’єм пам’яті це все ще чимало, адже GT 6 своєю вартістю заліз на територію Apple, Samsung та Google, тому має достатньо конкурентів від ААА брендів.

Хіт продажу Apple iPhone 13 має компактні розміри та краще записує відео, але об’єм ПЗП значно менший за ті ж самі гроші. Ціна неофіційної версії на 128 ГБ лише 20000 гривень, а офіційної від 25000 гривень.

Samsung Galaxy S23 пропонує захист IP68 в компактному корпусі, хоча пам’яті помітно менше. Офіційна ціна 8/128 ГБ моделі складає 27000 гривень.

Google Pixel 8 – зразковий Android смартфон для любителів чистої оболонки. Посередній процесор, якісна камера, повільне заряджання, чудовий екран. Компромісний субфлагман від 22000 гривень.

Motorola Edge 50 Pro – віддалений конкурент realme GT 6 з величезним об’ємом накопичувача. За модель 12/512 ГБ потрібно віддати 25000 гривень.