П’ять цікавих фішок iPhone 15 Pro Max і iPhone 15 Pro. Що відрізняє їх від будь-яких інших айфонів

Опубликовал
Партнерский материал

За традицією, у вересні компанія Apple випустила чотири нових Айфони. У 2023 публіці були представлені дві базові моделі — iPhone 15 та iPhone 15 Plus. І два флагманські пристрої з покращеними характеристиками і можливостями — iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max. І якщо основні відмінності між лінійками (процесор, додаткова камера, матеріали корпусу) знають всі, то невеликі фішки нових прошок, які й відрізняють їх від будь-яких інших айфонів, очевидні не для кожного. Проллємо світло на ці нюанси, аби впевнитися: новий iPhone 15 Pro Max не просто так опинився у списку найбажаніших покупок року.

Партнерський матеріал?

Головні відмінності флагмана від інших смартфонів

На відміну від інших моделей, у iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max є:

 • Action Button з можливістю налаштування;
 • вибір фокусної відстані в камері за замовчуванням;
 • вимкнення звуку через Пункт управління;
 • індикатор беззвучного режиму в рядку стану (можна вимкнути);
 • обмеження рівня заряду акумулятора до 80 %.

Як цими можливостями скористатися? Пояснюємо.

Налаштування кнопки дії в iPhone 15 Pro Max

Усі, хто вперше тримає у руках iPhone 15 Pro або iPhone 15 Pro Max, звертають увагу на відсутність перемикача беззвучного режиму. Тепер його місце займає універсальна кнопка Action Button. Вона вміє не тільки вмикати і вимикати звук, а й запускати інші дії, серед них:

 • активація будь-яких швидких команд;
 • увімкнення фокусування;
 • відображення лупи;
 • старт запису голосових нотаток;
 • увімкнення і вимкнення ліхтарика;
 • перехід до обраного режиму в камері;
 • запуск функцій універсального доступу.

Обрати, яка функція буде запускатися за допомогою кнопки дії, можна в налаштуваннях. Ось алгоритм:

 1. Відкрити налаштування на Айфоні.
 2. Вибрати меню «Кнопка дії».
 3. Змахнути вправо або вліво і зупинитися на тій функції, яку потрібно використовувати найчастіше.
 4. Якщо у функції є додатковий атрибут, обов’язково знадобиться налаштувати і його.

Наприклад, для камери необхідно відразу задати режим, у якому вона буде відкриватися, або вибрати, яку команду Action Button в iPhone 15 Pro буде активувати.

Фокусна відстань камери нового Айфона Про Макс

Цю “фішку” iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max точно оцінять фотографи, блогери та всі, хто спеціалізується на зйомці контенту. Тепер можна встановлювати фокусну відстань за замовчуванням і починати зйомку без необхідності перемикати цей параметр. Що менше значення вибрати, то ширшим буде кут огляду у камери. Зробити це можна в налаштуваннях смартфона.

Послідовність дій наступна:

 1. Відкрити налаштування на Айфоні та перейти у розділ «Камера».
 2. Обрати в меню пункт «Основна камера».
 3. Поставити позначку на потрібну фокусну відстань. На вибір доступні три варіанти: 24, 28 і 35 мм.

Тепер не доведеться заморочуватися із перемиканням об’єктивів. Усі налаштування будуть встановлені одразу, і не буде потреби змінювати їх під час зйомки.

Як вимкнути звук в iPhone 15 Pro Max

Коли функція Action Button на флагманському смартфоні буде змінена з перемикання беззвучного режиму на будь-яку іншу функцію, то одразу виникне питання: як же вимкнути звук на Айфоні? Тепер це буде виглядати аналогічно будь-якому смартфону на Андроїд або iPad. Користувачу знадобиться:

 1. Активувати екран смартфона.
 2. Розгорнути Пункт управління свайпом від правого верхнього кута вниз.
 3. Натиснути на дзвіночок.

Після того на новому Айфоні буде ввімкнено беззвучний режим. Прикметно, що таке софтове вимкнення неможливе на інших айфонах. Доводиться користуватися тільки бічним перемикачем.

Беззвучний режим на новому Айфоні

Софтове відключення звуку несе в собі ще одну ексклюзивну фішку для iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max. Оскільки тепер користувач не може подивитися на бічний перемикач і зрозуміти, чи вимкнений звук, компанія Apple придумала інший спосіб сповіщень. Тепер праворуч від Dynamic Island відображається закреслений дзвіночок, який і свідчить про те, що смартфон перебуває в беззвучному режимі. Якщо зображення на екрані не подобається, то його легко можна відключити. Для цього потрібно:

 1. Відкрити налаштування і перейти у розділ «Звуки, тактильні сигнали».
 2. Вимкнути тумблер «Показати в рядку стану».

Цих кроків достатньо, аби прибрати дзвіночок поруч із годинником у кутку екрана. Дві дії — й усе стає як раніше. Але в такому випадку визначати ввімкнений беззвучний режим на смартфоні можна буде лише через відкриття Пункта управління.

Як обмежити зарядку акумулятора до 80 відсотків?

Ще одна корисна функція спрямована на те, щоб постаратися вберегти акумулятор в Айфоні Про Макс від швидкої деградації. Тепер прямо в налаштуваннях можна встановити обмеження заряду на рівні 80%, при досягненні якого акумулятор переставатиме заряджатися. Ця функція доступна всім чотирьом смартфонам у лінійці iPhone 15 і з незрозумілої причини не дісталася моделям попередніх років. Увімкнути її можна наступним чином:

 1. Відкрити налаштування та перейти у розділ «Акумулятор».
 2. Вибрати пункт меню «Стан акумулятора і зарядка».
 3. Натисніть на кнопку «Оптимізація зарядки»і поставити позначку 80%.

Тепер смартфон не буде заряджатися понад 80%, а отже, кількість циклів заряджання, що впливають на термін життя акумулятора, наберуться значно повільніше.

Партнерський матеріал?
Disqus Comments Loading...