Рубрики Огляди

Рецензія на мультфільм «Стихії» / Elemental

Опубликовал
Никита Казимиров

Ще кілька років тому майже всі анімаційні студії хотіли бути схожими на Pixar. Компанія стала законодавцем мод у сфері повнометражної анімації, а її стиль (щонайменше з технічного погляду) почали копіювати взагалі всі. Щоправда, останнім часом справи всередині Pixar йдуть не дуже, ніби керівництво забуло, за що саме люди по всьому світу обожнюють мультфільми. Розповідаємо в нашій рецензії, як на такі думки може вплинути нова робота Pixar «Стихії» — і яким мультфільм вийшов у принципі.

«Стихії» / Elemental

Жанр анімаційна пригода
Режисер Пітер Сон,
У ролях Леа Льюїс, Мамуду Аті
Прем’єра кінотеатри
Рік виходу 2023
Сайт IMDb

В одному місті уживаються представники чотирьох різних стихій. Антропоморфним воді, землі, вогню і повітрю доводиться миритися з особливостями один одного, що далеко не завжди просто. Тому загалом близьких стосунків між представниками різних стихій не буває.

З такими думками живе і дівчина-вогонь Ембер Люмен. У неї проблеми з контролем своїх емоцій, що регулярно призводить до буквальних вибухів. Життя зводить її з інспектором Вейдом Ріпплом. І тепер разом їм доведеться врятувати крамничку батьків Ембер від закриття — а заодно, можливо, стати ближчими одне до одного.

Онлайн-курс "Маркетингова аналітика" від Laba.
Опануйте інструменти для дослідження ринку й аудиторії та проведення тестувань.Дізнайтесь, як оптимізувати поточні рекламні кампанії та будувати форкасти наступних.
Детальніше про курс

«Стихії» багатьох бентежили ще під час анонсу своєю концепцією. Pixar знову взяла формулу «даємо неживим предметам і явищам людські особливості» й експлуатує її на повну. До того ж в окремих моментах неможливо позбутися асоціацій із «Думками навиворіт» від тієї ж Pixar. Тому під час перегляду ніяк не позбутися легкого відчуття вторинності.

Однак сама концепція міста стихій тут реалізована чудово. Практично кожна сцена активно демонструє особливості життя різних стихій і їхню цікаву взаємодію одна з одною. У Pixar все ще прекрасно розуміють, що анімація — це насамперед візуальна експресія і креативність. Тому дивитися навіть за швидкоплинними моментами і помічати всілякі нюанси не набридає до самих титрів.

До того ж у «Стихіях» аніматори вирішили поекспериментувати зі стилізацією під класичні мультфільми. Мабуть, цей тренд, який задала «Людина-павук: Крізь всесвіти», залишиться з нами на довгі роки вперед. Вогонь у «Стихіях» стилізований під малюнки від руки — і такий прийом має дуже привабливий вигляд.

Графіка в «Стихіях» на вкрай високому рівні. Вона яскрава, опрацьована і повноцінна з творчої точки зору. На таке приємно дивитися в будь-якому віці та за будь-якого настрою. Цього у Pixar точно не відняти.

Не бракує в «Стихіях» і натяків для дорослої аудиторії. Однією з центральних тем мультфільму можна вважати расизм, який проявляється у ставленні до представників вогняної раси. Також в історії можна угледіти тематику придушення і контролю своїх емоцій (що знову викликає асоціації з «Думками навиворіт»), прийняття своєї долі та повстання проти неї ж. Особливих одкровень автори вам не розкажуть, але сама наявність таких півтонів приємно тішить.

А ось центральна сюжетна лінія, що розповідає історію стосунків Ембер і Вейда, вийшла максимально прісною. Вона розгортається за всіма шаблонами голлівудського сценарного мистецтва, жодних одкровень тут абсолютно немає. Настрій і суть кожної сцени можна передбачити ще до її появи на екрані.

«Стихії» — це задоволення більше візуальне, ніж смислове.

Та й з візуальної точки зору феєрії тут не чекайте, це не Spider-Man: Across the Spider-Verse. Тут немає відверто нічого поганого, та й класних ідей вистачає. Тільки в пам’яті вони особливо не затримуються, а обговорювати після перегляду особливо нічого.

«Стихії» наочно демонструють, що класична формула Pixar вичерпала себе. Що сучасній анімації потрібні нові ідеї та підходи. Внутрішні проблеми Pixar також частково винні в підсумковому результаті.

Але хай там як, магія «Стихій» занадто швидко вивітрюється, щоб щиро рекомендувати похід на мультфільм у кіно як самостійну розвагу. Можливо, хіба що як додаткову активність вихідного дня. Або у вас є діти, які не ставитимуть запитань щодо кінематографічної складової мультфільму про дружбу і любов вогню та води.

Disqus Comments Loading...