На сервісі Paramount+ закінчився перший сезон серіалу «Гравці» від режисера Тоні Ясенди. Творець «Дейва» та «Американського вандала» зняв псевдодокументальний проєкт про вигадану професійну команду гравців у League of Legends. Серіал зроблений у вигляді комедійної сатири на кіберспорт. А ще це драма, що затягує, і відмінна комедія, розрахована на широке коло геймерів і фанатів популярної МОВА від Riot Games. Ми вже переглянули повний сезон і ділимося враженнями.
Жанр драма, комедія
Режисер Тоні Ясенда
У ролях Міша Брукс, Алекса Мансур, ДаЖур Джонс, Еллі Генрі, Холлі Чоу, Моузес Сторм
Реліз Paramount+
Рік випуску 2022
Сайт IMDb
Команда Fugitive Gaming вже п’ятий рік поспіль не може стати переможцем LCS – чемпіонату з League of Legends у США та Канаді. У минулому вони потужно увірвалися до професійного кіберспорту, а їхній найкращий гравець Кремчіз (Міша Брукс) вважався одним із найперспективніших геймерів у світі. Тепер кар’єра Кремчіза завершується, адже йому вже 27 – вік у якому професійні геймери потроху йдуть з кіберспорту. Власник Fugitive Gaming бере до складу перспективного 17-річного гравця з ніком Організм (ДаЖур Джонс). Кремчіз та Організм майже відразу не знаходять спільної мови й це ставить під загрозу не лише майбутнє чемпіонство, а й збереження команди.
«Гравці» — яскрава суміш спортивних драм та популярних документальних проєктів. У серіалі багато інтерв’ю та тимчасових стрибків у минуле, що властиво справжнім документалкам. Тут багато важливих сцен, які нібито знято без відома героїв, ніби збоку. Такі кадри відмінно розкривають персонажів та показують їх без зовнішньої оболонки чи соціальної броні.
Серіалу поталанило з акторами. І нехай більшість із них маловідомі, а інші зовсім новачки, всі вони чудово впоралися зі своїми ролями, потужно поєднуючи драму, комедію і тролінг над світом кіберспорту.
Відкриття «Гравців» – актор Міша Брукс, який грає сапорта Кремчіза. Це американський єврей, який посварився з батьками через гру і знайшов нову родину в особі друга, а пізніше тренера, Кайла Брекстона (Еллі Генрі) та його дружини Ейпріл (Холлі Чоу). Кремчіз – ботанік-мільйонер, який прикриває свою вразливу натуру та розбите серце пафосом, незграбними жартами та пасивною агресією. На цьому персонажі тримається більша частина історії, а судячи з відкритого фіналу, його ексцентрична натура задасть вектор і на другий сезон.
Ясенда та його співавтор Дон Перро використовують сатиру для глибшого розкриття вибраної теми. Так було з «Американським вандалом» і це ж простежується в «Гравцях». Творці вміло маніпулюють псевдокументальним жанром, щоб максимально нагнітати конфлікт, розкрити героїв та змусити глядачів з нетерпінням чекати наступного епізоду.
У серіалі представлено дуже багато реклами різних ігрових, комп’ютерних та інших брендів, так чи інакше пов’язаних з індустрією. А це ще одна велика реклама League of Legends. З одного боку, автори легко залучили у проєкт багато грошей від спонсорів, а з іншого, з наміром чи без, але сильно переборщили з їх кількістю, тому реклама тут буквально в кожному кадрі.
Якщо вам подобаються псевдодокументальні серіали на кшталт «Офісу» та «Парки та зони відпочинку», то обов’язково зайдуть і «Гравці». Особливо якщо ви ще любите ігри, зокрема, League of Legends. Тепер за цією МОВА є два круті проєкта, а у найближчого конкурента Dota 2 лише більш-менш стерпне аніме «Дота: Кров дракона» та чудова документалка «Free to play». Але щоб переплюнути «Гравців» і, тим більше «Аркейн» цього явно недостатньо.