Роботизація, персоналізація, 3D-хірургія: які інноваційні рішення запроваджує клініка «Новий Зір»

Опублікував Партнерський матеріал

Якщо ви носите окуляри чи лінзи і вас це не задовольняє, або у вас є хронічні офтальмологічні захворювання, що потребують постійного контролювання та лікування, вам важливо бути в курсі новітніх методів лікування очей. 

У партнерському матеріалі розповідаємо про передові інновації в цій сфері, які вже застосовують у багатьох країнах світу, і в Україні.

Партнерський матеріал?

Інновація 1. Персоналізація в лазерній корекції

Медицина в усьому світі рухається в бік персоналізації. Офтальмологія не є винятком, зокрема лазерна корекція зору

Процедура корекції зору передбачає зміну форми поверхневого шару рогівки, щоб промінь світла потрапляв чітко на сітківку. У такому разі людина має 100% зір. Якщо ж промінь не дістається сітківки, у людини – короткозорість (міопія), потрапляє поза сітківку – далекозорість. Або ж він може потрапляти на сітківку розфокусовано, у такому разі це – астигматизм. Такі порушення можуть бути спричинені як вродженими особливостями (формою ока чи рогівки), так і набутими. 

Що детальніше буде досліджена анатомічна особливість рогівки, то точніше буде проведена лазерна корекція. Для цього в офтальмологічних центрах застосовують технологію Contoura Vision. Результат: зір 100%, людина чітко бачить кольори й текстури.

Процедура передбачає створення персональної анатомічної карти рогівки, – пояснюють у мережі центрів «Новий зір». – Карту завантажують до комп’ютерної системи лазера і саме за нею здійснюють корекцію.

Інновація 2. Роботизована офтальмохірургія

Так, цей тренд продовжує розвиватися. Уже давно минули часи, коли хірург робив розрізи скальпелем. Наразі лазерна корекція, як і інші операції, наприклад, операція з катаракти, проводяться на 100% автоматизовано. 

Одне з таких рішень – американський FEMTO-лазер. Над пацієнтом працює не тільки медична команда лікарів і медсестер, а й команда медичних інженерів. Такий роботизований підхід гарантує більшу безпеку операції, зменшує ризик ускладнень і людський фактор.

Інновація 3. 3D-хірургія

Переважно застосовується при складних операціях катаракти, глаукоми, сітківки.

3D-система візуалізації допомагає хірургу з високою точністю виконувати всі етапи операції: від розрізів до імплантації лінзи, -–коментують офтальмологи клініки «Новий Зір». – До п’яти разів збільшує глибину, чіткість демонстрації шарів тканин капсули ока.

Вони застосовують 3D-систему візуалізації для підвищення безпеки пацієнта.

Звісно, цей список не повний. Є й інші загальносвітові тренди, коли оперативні втручання максимально замінюють малотравматичним і безпечнішим лазерним лікуванням, наприклад, при лікуванні сітківки чи глаукоми. Або ж діагностику зору проводять комп’ютеризовано та безконтактно для комфорту пацієнта й максимальної точності, адже від точності діагностики залежить коректність призначеного лікування і вибір методу. І все це також застосовують в Україні.

Партнерський матеріал?

Дізнатися більше про лазерну корекцію зору