Добірка книг для професійного та особистісного зростання, які порекомендували співробітники провідних українських IT-компаній. Колаж: MC.today
Книги досі залишаються джерелом нових знань та натхнення попри те, що сьогодні існує безліч інструментів для професійного та особистісного розвитку. Ми вже не раз публікували добірки за рекомендаціями українських фахівців з різних галузей.
В цій статті зібрали для вас книги, які читають співробітники відомих українських IT-компаній.
Зміст
Bini Games — це українська продуктова компанія, провідний розробник мобільних застосунків для дітей. Зараз це велика команда дизайнерів, художників, аніматорів і програмістів, яких надихає ідея зробити дошкільну освіту цікавою.
Роман Повзик розповідав нам про свій досвід вивчення та використання в роботі й побуті англійської. За його словами, читання — важливий етап цього шляху. Починати читати він порадив з нон-фікшн, оскільки художня література складніша для неносіїв мови.
Останнім часом Роман читає та радить збірку оповідань письменника-фантаста Теда Чана «Прибуття» (Arrival).
Boosta — міжнародна IT-компанія, яка створює та розвиває IT-бізнеси в digital-сферах. В її портфоліо — ІТ-продукти та проєкти performance-маркетингу.
Аліна Кіреєва вважає, що поглиблювати свої знання в психології та розвивати емоційний інтелект варто всім. Вона розповіла, що це необхідність у сучасному світі.
Тому її рекомендація — дві книги, які дозволять розвинути цю навичку:
Boosters — це продуктова компанія з екосистеми Genesis, яка створює застосунки та платформи, що мають на меті покращити життя людей. Проєкт має три основні мобільні та вебпродукти: Promova, Avrora та Manifest.
Михайло Галян порадив книгу Девіда Марке «Розверніть корабель» — вона допоможе розставити всі крапки над «і» в питаннях делегування та лідерства.
Brainstack_ — це українська мультипродуктова IT-компанія, яка розробляє кросплатформенні застосунки та сервіси в нішах Parental Control, Wellness Ecosystem, Lifestyle Apps, Crypto&Blockchain, AI.
Ольга Тарасюк пропонує звернути увагу на чотири книги, які можуть стати в пригоді для людей, що займаються рекрутингом:
Катерина Юрчук порадила «Емоційний інтелект» Деніела Ґоулмана. Книга допоможе в усвідомленні емоцій та їхнього впливу на стосунки та комунікацію в колективі – вона може стати у пригоді кожному з нас.
Ще одна must-read — «Ігри, у які грають люди» за авторством Еріка Берна. За словами Катерини, вона допоможе зрозуміти поведінку людей та ігрові моделі, котрі виникають у взаєминах. Загальна мета книги — сприяти свідомому підходу та покращенню якості комунікації між людьми.
Ciklum – це глобальна компанія, що спеціалізується на галузі Experience Engineering та поєднує розробку продуктів наступного покоління, винятковий досвід клієнтів і передовий штучний інтелект.
Сергій Проданов порекомендував добірку з книг, які допоможуть передусім у професійному розвитку. Він сам читав їх ще тоді, коли тільки збирався стати проєктним менеджером.
Тетяна Гирявець порадила ресурси про комунікацію — це база для побудови злагодженої роботи в команді.
Eleks — це IT-компанія з українським корінням, яка надає послуги з розробки програмних продуктів, консультування та забезпечення контролю якості.
Денис Шматков останнім часом багато читає про кризу, лідерство та резильєнтність. Він порадив звернути увагу на дві книги:
З 1993 року ІТ-компанія EPAM допомагає світовим лідерам проєктувати, розробляти і впроваджувати програмне забезпечення. Паралельно вона розвиває соціальні проєкти, один із яких eKids — безплатні курси програмування для дітей та «Початковий рівень програмування у Scratch» для їхніх батьків.
Сергій Редько порадив кілька книг для розвитку лідерських навичок. Це «Ідеальний командний гравець» та «П’ять вад у роботі команди» Патріка Ленсіоні, а також «7 звичок надзвичайно ефективних людей».
Gameloft — це видавець і розробник відеоігор, компанію відкрили засновники та власники Ubisoft — брати Гіємо. Компанія створює ігри переважно для мобільних телефонів та інших пристроїв.
Микола Маркелов порадив звернути увагу на книгу «Кров, піт і пікселі. По той бік створення відеоігор» Джейсона Шраєра. Саме вона свого часу привернула його увагу до геймдеву та дала мотивацію. У 2023 році вийшла ще одна книга цього автора — «Натисни Reset. Вигорання та відновлення в індустрії відеоігор». Її Микола радить почитати новачкам в індустрії. Нарешті, The Art of Game Design. A Book of Lenses Джессі Шелла навчить аналізувати ігри під різними кутами.
GlobalLogic — це розробник цифрових продуктів, що поєднує досвід дизайну та комплексну інженерію. Мета компанії — допомогти клієнтам уявити потенціал та прискорити перехід до цифрового бізнесу майбутнього.
Юлія Мазур порадила почитати «Культурну карту. Бар’єри міжкультурного спілкування в бізнесі» за авторством Ерін Меєр. Це книга для всіх, хто хоче зрозуміти основні проблеми ділового спілкування, що виникають через культурні відмінності, а також дізнатись найефективніші шляхи їхнього розв’язання.
Jooble — агрегатор вакансій, що працює в 67 країнах. Проєкт був заснований у 2006 році двома українськими студентами Романом Прокоф’євим і Євгеном Собакарьовим. Вони прагнули створити «пошукову систему, яка б знаходила роботу так само легко й швидко, як Google знаходить інформацію».
Оксана Носенко порекомендувала книгу, що надихає розвивати країну в сторону скандинавських цінностей. Це «Більдунґ. Нордичний секрет краси і свободи» за авторством Лене Рейчел Андерсен і Томаса Бйоркмана. За словами Оксани, вона показує непростий шлях, але можливий і вдячний.
Також вона радить почитати «Принципи. Життя та робота» Рея Даліо.
Promova — це платформа для вивчення мов, яка поєднує різні інструменти для персоналізованого навчання. У 2023 році компанія відкрила українцям безплатний premium-доступ до всіх мовних курсів терміном на 3 роки.
Анастасія Стельмах порадила звернути особливу увагу на книги «Scrum. Навчись робити вдвічі більше за менший час» Джеффа Сазерленда, Kanban guide Девіда Андерсона та Deadline Тома ДеМарко.
Анастасія Драмарецька свого часу ділилась із нами порадами та досвідом вивчення англійської. Тоді вона порекомендувала обирати мовою оригіналу ті книги, які ви неодноразово читали в перекладі.
Вікторія Хуторна також розповіла нам про те, які книги краще обирати під час вивчення англійської. Вона порадила адаптовані твори англійських та американських авторів. Її особиста рекомендація — «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте та «Три листи з Єгипту» Вікторії Гансен, які можна знайти в застосунку Promova.
SKELAR — це venture builder, який будує міжнародні продуктові IT-компанії за правилами світу венчурних інвестицій.
Олеся Дзьоба рекомендує почитати How to Hire A-Players Еріка Херренкола. За її словами, це її улюблений твір про концепцію топперформерів, який став настільним.
Ірина Мордовець також порадила «П’ять вад у роботі команди» Патріка Ленсіоні. За її словами, автор надає практичні інструменти для розвитку ефективної команди та уникнення проблем, які можуть заважати досягненню спільної мети.
Ірина Козярик порадила почитати Five Stars: The Communication Secrets to Get from Good to Great від Карміне Галло. Це книга про те, що ідеї не продаються самі собою. Тому опанування стародавнього мистецтва переконання є ключем до того, щоб виділитися, вийти вперед і досягти величі в сучасному світі. Комунікація більше не є «м’якою» навичкою — це людська перевага.
SoftServe — це провідна ІТ-компанія, що займається консалтингом та надає послуги у сфері цифрових технологій.
Артур Дмитришин поділився, що концептуально йому сподобалась книга «Справжні лідери їдять останніми. Як створити команду мрії» від Саймона Сінека. Також він порекомендував «Scrum. Навчись робити вдвічі більше за менший час» від Джеффа Сазерленда.
Олександра Атаманчук порадила книги, які допоможуть і в професійному, і в особистісному розвитку:
Welltech — це продуктова IT-компанія, яка спеціалізується на розробці мобільних застосунків, що допомагають людям залишатися активними і здоровими.
Андрій Жулідін розповів, що останнім часом шукав натхнення поза межами професійної літератури та порадив звернути увагу на книгу Ріка Рубіна «Творчий акт: спосіб буття». За його словами, Рубін відповідає на питання, як художник переходить від задуму до створення, а ще вдало використовує мікс заохочення, натхнення та практичних порад.
Нагадаємо, раніше ми робили для вас добірку порад від лідерів Glovo, Kormotech, Rozmova та ще 33 компаній, які взяли участь у нашому спецпроєкту «Уроки небайдужих».