ТОП 8 кращих повербанків у 2024 році: популярні моделі на всі випадки життя

Опублікував Ірина Тесленко

Повербанки стали незмінними помічниками у блекаути та підтримували нашу менталку заряди смартфонів при відсутності світла. І ніби вже адаптувалися до графіків, хтось придбав зарядну станцію чи генератор, однак повербанк все одно залишатиметься потрібною річчю. Його можна взяти в подорож, заживити роутер, підключити кишеньковий вентилятор на робочому столі та застосувати ще у купі сценаріїв.

Здається немає нічого складного у виборі повербанків, але ми розглянули неочевидні моменти, зібрали корисні фішки та склали топ популярних моделей у 2024 році.

Як обрати повербанк?

Основні характеристики

Схема вибору класично починається відповіддю на питання: «А що я буду тим повербанком заряджати?». Для смартфона можна обирати повербанки до 10 тис. мА·год, а для ноутбуків вже треба рухатися у більші цифри та потужності. Від ємності залежить, скільки разів можна буде зарядити свій пристрій, а від вихідної потужності — наскільки швидко повербанк зможе зарядити пристрій (та чи зможе взагалі). Наприклад для більшості звичайних ноутбуків треба від 45 до 65 Вт потужності, а ігрові вже вимагають 90-100 Вт. А тому базові повербанки з 15 Вт на виході для ноутбука не підійдуть, навіть якщо їхня ємність велика.

Підтримка швидкої зарядки (Quick Charge, Power Delivery і тому подібне) буде корисним параметром, але звертайте увагу, що швидко можна заряджати як техніку, так і відновлювати запаси енергії самого повербанка. У такому разі швидка зарядка має бути як для виходу (OUT), так і для входу (IN).

Від кількості портів залежить зручність використання, адже краще обирати моделі з багатим набором розʼємів USB Type-A, Micro-USB, USB Type-С, Lightning. Тоді повербанк підійде і для різних смартфонів, і для колонок, і для іншої дрібної електроніки. Ще зручніше, коли в корпус повербанка одразу інтегровані кабелі, щоб не забувати взяти з собою потрібний.

Корпус пристрою частіше зустрічається пластиковий, металеве рішення може виглядати надійніше, але все одно збиратиме подряпини (запевняю як багаторічний користувач алюмінієвих моделей від Xiaomi).

Додаткові особливості

Часто виробники розбавляють основні функції додатковими фішками: бездротовою зарядкою, сонячними панелями, ліхтариками. І якщо з цим все більш-менш зрозуміло, то з неочевидних пунктів звертайте увагу на наявність наскрізної зарядки. Це функція, яка дозволяє повербанку одночасно отримувати заряд і живити інші пристрої, значно заощаджуючи час.

Також корисними будуть зрозумілі індикатори заряду (на новіших моделях частіше використовують екрани з відсотками, на старіших зустрічаються світлодіоди). Обовʼязково треба, щоб гаджет мав захист від перевантажень та короткого замикання. Для моделей, яку купуються для використання в дорозі можна обирати рішення з захищеними корпусами від ударів і вологи.

Повербанки для роутера

Для щасливих користувачів провайдерів, які поставили батареї на своє обладнання варто задуматись про спосіб живлення роутера для того, щоб Wi-Fi працював без світла. У випадку оптоволоконного інтернету (GPON, XPON), прийдеться живити не тільки роутер, а й сам ONU термінал, тому потрібно шукати повербанк з двома портами та кабелі USB-DC на 9В або 12В. Замість звичайного повербанка можна обрати спеціальний пристрій, який більше нагадує міні UPS. Він забезпечує безшовне перемикання з живлення від мережі на власну енергію, а також автоматично заряджається при появі світла, готуючись до наступного вимкнення. Звичайний повербанк прийдеться вмикати самостійно та заряджати за необхідності, однак його теж вистачить для того, щоб інтернет працював без світла.

Популярні моделі повербанків у 2024

Xiaomi Mi Power Bank 3 20000

Xiaomi Mi Power Bank 3 — класика, яку обирають багато користувачів для повсякденного використання. Цей повербанк має вхідний порт Micro-USB, два вихідні порти USB-A, кожен з яких підтримує потужність до 18 Вт, а також порт USB-C (до 18 Вт), який працює як для зарядки повербанка, так і для інших гаджетів. Підтримуються технології швидкої зарядки QC3.0 та PD3.0.

Пристрій має достатньо великий розмір та вагу, але завжди знайде своє місце в багажі чи рюкзаку, щоб підтримати гаджети зарядженими в дорозі. Це не найпортативніше рішення, але збалансоване за характеристиками та вартістю.

До переваг цієї моделі належить висока ємність 20 000 мА·год та доступна ціна. На ринку цю модель можна знайти від 1 250 до 2 500 гривень.

BASEUS Bipow 20W 30000

BASEUS Bipow — трішки потужніший варіант із запасом енергії в 30000 мА·год, що дозволяє заряджати декілька пристроїв. Він оснащений чотирма портами: двома USB-A та одним USB-C, який підтримує швидке заряджання на 20 Вт. Сам повербанк може заряджатися через USB-C або microUSB.

Пристрій окрім класичних протоколів швидкої зарядки QC3.0 та PD3.0 підтримує фірмові технології від Samsung і Huawei, що буде зручним для власників відповідних смартфонів.

Для дороги BASEUS Bipow може здатися важкуватим, адже важить 645 г. Має більш сучасний вигляд коштом екрана на передній панелі. На нього виводиться відсоток заряду, що більш інформативно виглядає, ніж кілька світлодіодів. Ціна на такий повербанк стартує від 1 500 гривень.

Canyon PB-108

 

Портативним рішенням вже можна назвати ось таку модель від бренду Canyon. Він пропонує базову ємність в 10000 мА·год, фактично з якої доступно 6300 мА·год. Він підійде для зарядки одного смартфона в дорозі, дозволить трішки продовжити час автономної роботи гаджета без доступу до розетки.

Canyon PB-108 оснащений трьома вхідними роз’ємами та двома виходами. Особливість полягає у наявності вхідного Lightning, що оцінять власники техніки Apple, які користуються відповідними кабелями для зарядки.

Важить модель всього 230 г, тому точно не обтяжить сумку чи рюкзак. При цьому корпус не лише легкий, а й тонкий, тому поміститься в кишеню куртки. Завдяки такому дизайну, повербанк найкраще підходить для тих сценаріїв використання, де важливо зберегти портативність техніки (у подорожах, на зйомках). Ціна на цю модель одна з найдоступніших — від 500 до 1000 гривень.

BASEUS Amblight 65W 30000

BASEUS Amblight — представник старших моделей, які мають велику потужність і ємність 30 000 мА·год. Здатний відновити енергію ноутбука, адже має вихідну потужність порту USB-С PD на 65 Вт (підходить для ноутбуків, які заряджаються через роз’єм USB-С).

BASEUS Amblight здатний працювати з кількома пристроями одночасно, адже пропонує п’ять портів: три USB 2.0, один USB QC3.0 та один USB-С PD. Підтримує широкий набір протоколів швидкої зарядки: Quick Charge 3.0, Power Delivery 3.0, а також фірмові протоколи Fast Charge та SuperCharge від Huawei.

Важить модель пів кілограма, у дизайні привертає увагу круглим дисплеєм, де виводиться інформація про залишок запасу енергії та інші параметри процесу. Для власної зарядки потребує витратити близько 3 годин. У комплекті поставляється з кабелем USB type C (для максимальної потужності швидкої зарядки обирайте кабелі, які підтримують відповідний струм). Ціна цієї моделі змінюється від 3 300 до 7 000 гривень.

ANKER 737 Power Bank

ANKER 737 — ще більш прокачаний повербанк, який видає пікову потужність порту USB Type C на рівні 140 Вт. З такою потужністю можна розраховувати на живлення 16-дюймового MacBook Pro, а також заряджати сам повербанк — йому на відновлення власних 100% треба всього 54 хвилини.

Ємність моделі становить 24 000 мА·год, одночасно можна заряджати одразу три гаджети. Для цього у повербанка передбачено два USB-C та один USB-A (на 18 Вт). У дизайні ANKER 737 зберігає фірмовий стиль бренду, важить 630 г і пропонує зручний дисплей, на якому можна навіть побачити розрахунок необхідного часу зарядки.

Також у моделі передбачена підтримка зарядки низьким струмом (для навушників, смарт-годинників), а також функція наскрізної зарядки. За таку потужну модель прийдеться викласти немало грошей, адже ціна на ANKER 737 варіюється від 6 300 до 8 300 гривень.

Remax Lesu II RPP-565

Remax Lesu II RPP-565 — теж потужне рішення, але нехай ємність в 60000 мА·год не вводить в оману. За цими цифрами приховується фактична ємність на 37750 мА·год, а потужність на виході не перевищує 22.5 Вт. Це означає, що, наприклад ноутбук цей повербанк не зарядить, але він підходить для тих сценаріїв, де потрібно мати великий запас енергії та змогу користуватися різними гаджетами. Це також рішення для великої родини, де кожен захоче підзарядити свій смартфон.

Задля цього пристрій пропонує не лише велику ємність, а й різноманітність портів, а також два вбудовані кабелі USB-C та Lightning, які працюють на вихідну зарядку. З портів модель передбачає три USB-A, один USB-C, microUSB, одночасно можна зарядити до трьох пристроїв. Завдяки таким параметрам ця модель добре підходить для сценарію живлення роутера та термінала для оптичного інтернету.

З додаткових фішок пристрій має вбудований ліхтарик, дисплей, а також шкіряний пасок для перенесення. А з вагою у кілограм, переносити пристрій без ручки було б доволі складно.

При всіх цих параметрах Remax Lesu II RPP-565 коштує від 2000 гривень, а тому не вимагатиме значних витрат з вашого гаманця.

BASEUS Magnetic Mini 20W 10000

Для власників смартфонів Apple цікавим придбанням стане повербанк BASEUS Magnetic Mini. Адаптований для гаджетів з підтримкою MagSafe цей малюк допоможе продовжити їх автономність, дозволяючи одночасно заряджати пару пристроїв — через індукційну панель і порт USB-C (на 18 Вт).

Повербанк міцно кріпиться за допомогою магнітів, має компактний обтічний дизайн, що поміститься в кишені. При закріпленій позиції до смартфона не заважає фотографувати, адже не перекриває камеру. Ємності в 10 тис. мА·год вистачить для базового використання, для швидкої зарядки підтримуються протоколи і Power Delivery, і Quick Charge 3.0.

Ціна на BASEUS Magnetic Mini приємніша від оригінального аксесуара Apple, адже цей повербанк можна знайти від 1 500 до 3 300 тис. гривень.

Choetech B664

Поєднання великої ємності та потужності — це про Choetech B664. Повербанк на 50000 мА·год видає 65 Вт на один порт USB-C, тому підійде для зарядки ноутбуків, планшетів і іншої вимогливої техніки. Три порти USB-A дозволяють використовувати його у звʼязці з роутером або коли розрядженої техніки назбиралось у всієї родини.

За дизайном він схожий на попередню модель від Remax, адже також має ручку, дисплей, ліхтарик вбудований у корпус, а також схожі габарити. Однак підтримка швидкісних протоколів зарядки роблять цю модель дорожчою — ціна стартує від 4000 гривень.

Загальні рекомендації

Повербанк хоч і здається простою технікою, все ж має певні особливості у своїй роботі. Наприклад, щоб батареї не піддавались значному зносу, рекомендується регулярно заряджати пристрій, щоб тримати його заряд на рівні 50-80%.

Також варто не залишати повербанк під прямими сонячними променями (наприклад на підвіконні), уникати екстремальних температур, а також повністю розряджати пристрій, що негативно впливає на термін його служби. Зважайте на такі дрібниці під час використання свого повербанка, щоб техніка служила довго та продуктивно.