У світі дизайну кожна деталь має значення, тому ноутбук – це інструмент, а й надійний партнер у творчому процесі. На відміну від офісних ноутбуків, орієнтованих виконання базових завдань, чи ігрових, “заточених” під максимальну продуктивність, кращі ноутбуки для дизайнерів відрізняються специфічними характеристиками, дозволяють реалізовувати складні графічні проекти. Такі пристрої повинні мати оптимальне поєднання високої продуктивності, точної передачі кольору та мобільності.
ТОП ноутбуків для графічного дизайнера: як вибрати найкращий
Для початку важливо зрозуміти, що являє собою найкращий ноутбук для дизайнера. А для цього необхідно заглибитись у технічні характеристики.
Екран
Діагональ. Вимірюється у дюймах. Для дизайнерів рекомендується вибирати ноутбук із діагоналлю екрану від 15 дюймів і вище. Велика діагональ дозволяє збільшити простір роботи з графічними об’єктами та інтерфейсом програм. Це особливо корисно під час роботи з багатьма вікнами та панелями інструментів без необхідності прокручування.
Дозвіл. При збільшенні діагоналі екрана також збільшується роздільна здатність, що дозволяє працювати з більш детальними зображеннями. Наприклад, ноутбук з діагоналлю екрана 15,6 дюйма може мати роздільну здатність Full HD (1920×1080 пікселів), а ноутбук з діагоналлю 17,3 дюйма – роздільна здатність 4K (3840×2160 пікселів). Проте більша діагональ екрану робить ноутбук менш портативним. Тому необхідно враховувати баланс між комфортом роботи та мобільністю.
Тип екрану впливає на якість зображення, його колірну точність та кути огляду. Найбільш поширені такі три:
- IPS (In-Plane Switching) . Такі екрани забезпечують широкі кути огляду і точне відтворення кольорів, а також мають хорошу контрастність і глибокі чорні кольори, що важливо для роботи з графікою і фотографіями.
- TN (Twisted Nematic) екрани. Зазвичай коштують дешевше і мають менший час відгуку в порівнянні з IPS, проте більш обмежені кутами огляду і з менш точною передачі кольорів.
- OLED (Organic Light-Emitting Diode) . Екрани такого типу мають високу контрастність, насичені кольори і глибокі чорні відтінки завдяки відсутності підсвічування. І коштують дорожче.
Покриття екрана .
- Матове зменшує відблиски та відображення, що особливо корисно при роботі в яскравому освітленні або поза приміщенням. Таке покриття робить зображення менш блискучим та приємнішим для очей, що підвищує комфорт при тривалій роботі.
- Глянцеве покриття здатне забезпечити більш яскраве та насичене зображення, проте з ним екран більш схильний до відображень і відблисків. Це може негативно вплинути на роботу при яскравому освітленні або на вулиці, так як можуть заважати відображення.
Передача кольорів – це один з найважливіших параметрів екрана, якщо потрібен найкращий ноутбук для графічного дизайнера. Діапазон кольору визначає здатність екрана відтворювати різні кольори з певного колірного простору. Будь-якому дизайнеру важливо, щоб екран покривав якомога більший діапазон кольорів.
Існує кілька стандартів кольору, які визначають, наскільки точно екран відтворює кольори. Найбільш поширеними стандартами є sRGB, Adobe RGB та DCI-P3. Кожен стандарт має свої особливості та використовується у різних галузях дизайну.
Покриття колірного простору. Деякі ноутбуки можуть похвалитися екраном із покриттям всього кольорового простору sRGB або навіть Adobe RGB. Це забезпечує більш точне відтворення кольорів та дозволяє дизайнерам працювати з насиченими та точними відтінками.
Що ще?
- Яскравість екрана вимірюється в нитках (нт) і вказує на інтенсивність світла, що випромінюється екраном. Яскравіші екрани забезпечують кращу видимість при яскравому освітленні, але споживають більше енергії.
- Контрастність екрана визначає різницю між найтемнішими і найсвітлішими частинами зображення. Екрани з високою контрастністю забезпечують більш чітке та якісне зображення.
- Частота оновлення (герц, Гц) екрана визначає, скільки разів на секунду екран оновлюється.
- Час відгуку (Response Time) визначає, скільки часу потрібно пікселю зміни свого стану від чорного до білого і назад. Нижчий час відгуку та висока частота оновлення забезпечують швидке відображення рухомих об’єктів без розмиття.
- Технологія дисплея. Деякі ноутбуки оснащені спеціальними технологіями дисплея, такими як HDR (High Dynamic Range), які забезпечують ширший динамічний діапазон яскравості та насичені кольори.
Таким чином, найкращий ноутбук для веб дизайнера повинен володіти екраном з яскравістю більше 300 нит, контрастністю понад 1000:1, колірним охопленням не менше 50% (AdobeRGB) або не менше 70% (sRGB), роздільною здатністю мінімум Full HD (1920×1080) а краще 4K (3840×2160). Також бажана частота оновлення щонайменше 120-144 Гц.
Продуктивність
Процесор (CPU). Ноутбук для дизайнерів повинен оснащуватися потужним процесором, таким як Intel Core i7 або i9, або AMD Ryzen 7 або Ryzen 9. Вони мають високу продуктивність і підтримують багатопоточність. Чим вище тактова частота та кількість ядер процесора, тим швидше він зможе обробляти графічні завдання та виконувати вимогливі програми. Процесори з частотою від 3.0 ГГц і вище та 4 і більше ядрами забезпечуватимуть відмінну продуктивність для дизайнерських завдань.
Графічний процесор (GPU) Для роботи з графікою, відео та 3D-моделями необхідна відеокарта з високою продуктивністю. Бажано, NVIDIA GeForce RTX або AMD Radeon RX з великим обсягом відеопам’яті (від 4 ГБ та вище). Це забезпечить плавну роботу з графікою та швидкий рендеринг зображень.
Оперативна пам’ять (RAM або ОЗП). Рекомендується вибирати ноутбуки з великим об’ємом оперативної пам’яті: від 16 ГБ та вище. Це дозволить ефективно працювати з великими файлами та запускати кілька програм одночасно. Оптимальним вибором буде DDR5.
Накопичувач (SSD). Для підвищення продуктивності та швидкості роботи краще ноутбук з SSD-накопичувачем з об’ємом від 512 ГБ і вище.
Що ще?
- Тим, кому важлива автономність, слід вибирати ноутбук із високою ємністю (від 60 Вт·год і вище).
- Також для когось можуть бути принциповими такі параметри, як вага, кількість та типи доступних роз’ємів, рівень шуму та система охолодження.
ТОП ноутбуків для дизайнера (2024)


Професійне рішення для дизайнерів, фотографів та креативних фахівців, що забезпечує високу продуктивність, приголомшливий дисплей та різноманітні можливості підключення.
Особливості
- Процесор (CPU) M2 Max забезпечує високу потужність та ефективність навіть у найвибагливіших завданнях.
- Для обробки графіки, відео та 3D-моделей використовується дискретна відеокарта Apple M2 Max Graphics з високою продуктивністю та обсягом відеопам’яті.
- Об’єм оперативної пам’яті становить 96 ГБ, що забезпечує швидку та ефективну роботу з великими файлами та виконання кількох завдань одночасно без затримок.
- Ноутбук оснащений швидким SSD-накопичувачем великого обсягу, який забезпечує швидке завантаження операційної системи та програм, а також швидкий доступ до файлів.
- Завдяки тривалій автономній роботі більше 10 годин, ноутбук може використовуватися навіть далеко від розетки, що робить його ідеальним для мобільної роботи.
Плюси
- Операційна система MacOS Ventura максимально оптимізована для роботи з процесорами Apple, що забезпечує швидку роботу додатків та плавне виконання кількох завдань одночасно.
- Дивовижний дисплей Liquid Retina XDR: Висока роздільна здатність (3456×2234) та частота оновлення екрана 120 Гц забезпечують неймовірно чітке та плавне зображення. Матриця mini-LED та технологія Liquid Retina XDR створюють приголомшливі кольори та контрастність.
- Ноутбук оснащений різними портами, включаючи слот для карт SDXC, порт HDMI з підтримкою роздільної здатності до 8K та три порти Thunderbolt 4 для підключення аксесуарів та додаткових дисплеїв.
Оптимальне рішення для графічних художників та дизайнерів, яким важливі висока продуктивність, якісний дисплей та мобільність.
Особливості
- Ноутбук оснащений процесором Intel Core i9, що забезпечує високу продуктивність та ефективність при виконанні вимогливих завдань у галузі графіки та дизайну.
- Графічний процесор NVIDIA GeForce RTX 4070 з об’ємом пам’яті 8 Гб забезпечує швидкий рендеринг графіки та підтримує роботу з VR-технологіями.
- 32 Гб оперативної пам’яті типу DDR5 із частотою 4800 МГц забезпечують швидку та ефективну роботу з великими обсягами даних та багатозадачністю.
- 15,6-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 4K та технологією Eyesafe роблять його ідеальним для роботи з відео та графікою.
- Вбудований NVMe SSD накопичувач об’ємом 1 ТБ забезпечує швидке завантаження операційної системи та додатків, а також зберігання великих файлів та проектів.
Плюси
- Висока продуктивність за рахунок процесора Intel Core i9 12-го покоління та оперативної пам’яті DDR5, тактова частота якої на 50% вища, ніж у DDR4.
- Великий дисплей InfinityEdge має співвідношення сторін 16:10 та співвідношення площі екрану до корпусу 92,9%.
- Безліч портів: USB 3.2 Type-C Gen 2 (з підтримкою DisplayPort і Power Delivery), повнорозмірний пристрій для читання карт SD версії 6.0, 3,5 мм роз’єм, адаптер USB-C — USB-A версії 3.0, HDMI v2.0, два порту Thunderbolt 4 (USB Type-C) з підтримкою DisplayPort та Power Delivery.
- Довгий термін роботи від акумулятора: до 5-6 годин безперервної роботи без заряджання.
- Компактний дизайн і легка вага дозволяють брати ноутбук із собою будь-куди.

Вдале рішення для професійних користувачів, яким важливі висока продуктивність, якісний дисплей та ефективна система охолодження.
Особливості
- Ноутбук оснащений 16-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 2560×1600 пікселів та частотою оновлення 240 Гц, що забезпечує яскраві кольори, високу контрастність та плавність зображення.
- Відеокарта NVIDIA GeForce RTX4090 з об’ємом пам’яті 16 ГБ забезпечує високу продуктивність та підтримку будь-якого програмного забезпечення для творчості.
- 32 ГБ оперативної пам’яті типу LPDDR5 для швидкої роботи з програмами та багатозадачністю.
Плюси
- Потужність та продуктивність.
- Ефективна система охолодження ROG Intelligent Cooling гарантує, що ноутбук залишається прохолодним та тихим навіть під час роботи з важкими програмами.
- Висока точність кольору завдяки дисплею 2.5K 240 Гц OLED і 100% колірній гамі DCI-P3.
Ідеальне рішення не тільки для цифрових художників, а й для розробників ігор, геймерів, стримерів, яким важливі висока продуктивність, якісне звучання та стабільне інтернет-підключення.
Особливості
- 16-дюймовий IPS-екран з роздільною здатністю 2560×1600 пікселів та частотою оновлення 240 Гц.
- Потужний процесор Intel Core i9 14900HX.
- 32 ГБ оперативної пам’яті DDR5-5600 МГц забезпечує швидку та плавну роботу з багатозадачними додатками та іграми.
- Дискретна відеокарта NVIDIA GeForce RTX 4080 з 12 ГБ пам’яті забезпечує високу продуктивність для роботи з графікою та відео.
Плюси
- Потужний процесор і відеокарти.
- Серія Strix G спочатку розробляється для геймерів та розробників ігор, забезпечуючи сумісність з актуальними двигунами та популярними інструментами для творчості.


Пристрій підійде для геймерів, творчих професіоналів та користувачів, яким важливі висока продуктивність та надійність.
Особливості
- Процесор Intel Core 13 покоління.
- Графічний процесор NVIDIA GeForce RTX серії 40 забезпечує стабільну роботу.
- Технології DLSS 3 та трасування променів дозволяють створювати реалістичні віртуальні світи, а набір технологій NVIDIA оптимізує продуктивність та енергоспоживання.
- Простий дизайн та надійна практичність.
- Клавіатура Lenovo LOQ з повнорозмірними клавішами зі стрілками та цифровою панеллю.
Плюси
- Потужний процесор і відеокарти.
- Штучний інтелект та оптимізація NVIDIA: Lenovo AI Engine+ та технології NVIDIA дозволяють досягти максимальної продуктивності та енергоефективності.
- Nahimic Audio від SteelSeries створює імерсивний звуковий досвід.
ТОП ноутбуків для веб дизайнера: порівняння характеристик
Характеристика | Apple MacBook Pro 16″ | Dell XPS 15 9530 | ASUS ROG Zephyrus G16 | ASUS ROG Strix G16 | Lenovo LOQ 15IRH8 |
Діагональ екрану | 16″ | 15,6″ | 16″ | 16″ | 15,6″ |
Роздільна здатність екрану | 3456×2234 | 1920×1080 | 2560×1600 | 2560×1600 | 1920×1080 |
Тип екрану | IPS | IPS | IPS | IPS | IPS |
Покриття екрану | Глянцеве | Матове | Глянцеве | Матове | Матове |
Яскравість екрану | 1600 ниток | 500 ниток | 500 ниток | 500 ниток | 350 ниток |
Частота оновлення екрану | 120 Гц | 60 Гц | 240 Гц | 240 Гц | 144 Гц |
Процесор | Apple M2 Max | Intel Core i9-13900HX | Intel Core Ultra 9-185H | Intel Core i9-14900HX | Intel Core i7-13620H |
Операційна система | macOS | Windows 10 Pro | Windows 11 Домашня | Windows 11 Домашня | FreeDOS |
Об’єм оперативної пам’яті | 96 ГБ | 32 ГБ | 32 ГБ | 32 ГБ | 16 ГБ |
Тип оперативної пам’яті | DDR5 | DDR5 | DDR5 | DDR5 | DDR5 |
Об’єм SSD | 4 ТБ | 1 ТБ | 2 ТБ | 1 ТБ | 1 ТБ |
Відео Карта | Apple M2 Max Graphics (38 ядер) | NVIDIA GeForce RTX 4070 | NVIDIA GeForce RTX 4090 | NVIDIA GeForce RTX 4080 | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
Об’єм пам’яті відеокарти | Apple M2 Max Graphics (38 ядер) | 8 ГБ | 16 ГБ | 12 ГБ | 8 ГБ |
Вага | 2,2 кг | 1,86 кг | 1,95 кг | 2,5 кг | 2,4 кг |
Ємність аккумулятору | 100 Вт*год | 86 Вт*год | 90 Вт*год | 90 Вт*год | 60 Вт*год |
Підсвічування клавіатури | Так | Так | Так | Так | Так |
Наш рейтинг ноутбуків для дизайнерів включає кілька моделей, оскільки остаточний вибір залежатиме від конкретних потреб, переваг та можливостей покупця. Якщо мобільність і якість екрану стоять на першому місці, MacBook Pro 16″ або Dell XPS 15 9530 стануть кращими варіантами. Якщо потрібна максимальна продуктивність для редагування медіафайлів, то з цими завданнями добре справляються ASUS ROG Zephyrus G16 або Strix G16. Lenovo LOQ 15IRH8 може запропонувати відмінне співвідношення ціни та продуктивності при обмеженому бюджеті.
Які характеристики мають бути у ноутбука для дизайнера?
Як вибрати ноутбук для роботи з графікою? Тут важливі висока роздільна здатність екрану, потужні процесор та відеокарта, достатній обсяг оперативної пам’яті та SSD-накопичувача, а також підтримка спеціалізованого програмного забезпечення, колірних профілів для точного відображення кольорів.
Який ноутбук вибрати для роботи з Adobe Photoshop?
Рекомендується вибирати пристрої з високою роздільною здатністю екрану, потужним процесором (наприклад, Intel Core i7 або i9) та дискретною відеокартою з підтримкою апаратного прискорення (наприклад, NVIDIA серій GeForce, Tesla та Quadro).
Який ноутбук потрібний для роботи з Figma?
Для роботи з цією програмою підійде простіший ноутбук, оскільки Figma менш вимоглива до заліза, ніж Photoshop. Все тому, що використовуються веб-технології, і програма працює прямо у браузері.