З моменту, коли я почав регулярно відвідувати виставки електроніки, компанія Lenovo увійшла в мій особистий список найсміливіших виробників ноутбуків і суміжних пристроїв. У категорії пристроїв, де переважають похмурі чорно-сірі коробки, доводиться постаратися, щоб знайти речі, які дійсно виділяються. На останній виставці CES 2025 виробник не розчарував, знову було на що подивитися. Причому на відміну від попередніх релізів — майже усі пристрої — реальні, тобто не перебувають на рівні концептів, які незабаром з’являться на ринку.
Зміст
Без перебільшення, один із найкрутіших ігрових гаджетів на CES загалом. Єдиний мінус пристрою полягає в тому, що в продажу він з’явиться не раніше червня 2025 року.
Lenovo позиціює консоль Go S як «молодшу» версію Go, але це тільки-тільки йде їй у плюс, на мій погляд. Насамперед — коштом зниженої вартості, вона дешевша не тільки за старшу версію, а й за аналогічну по залізу консоль на Windows. Базова модель пристрою з процесором Z1 Extreme продаватиметься від $500, версія з Z2 Go обійдеться потенційному покупцеві на $100 дорожче.
Порівняно зі старшою моделлю, консоль не тільки компактніша, а й отримала більш вигнуті форми, завдяки чому, за моїми відчуттями, зручніше лежить у руках. Під капотом SteamOS – тобто ніякого неадаптованого під консолі Windows 11, нарешті маємо зручну навігацію, перемикання між іграми, інтуїтивний доступ до налаштувань системи. Я до цього не тестував Steam Deck, але тільки взявши в руки Legion Go S я зрозумів, що саме такою і має бути справжня консоль.
Що стосується технічних характеристик, то консоль отримала 8-дюймовий сенсорний дисплей зі співвідношенням сторін 16:10 і частотою оновлення екрана 120 Гц, процесор AMD Z2 Go або AMD Ryzen Z1 Extreme, до 32 Гб оперативної пам’яті та акумулятор 55,5 Вт.ч. Важить пристрій відносно скромні 730 грамів.
Також у Lenovo показали нову версію окулярів Lenovo Legion Glasses 2, які додають до консолі ефект віртуального екрана.
Про цей ноутбук уже написали всі, але я напишу ще раз. На CES у Lenovo показали перший у світі ноутбук з екраном, що розгортається. Натисканням однієї кнопки екран магічним чином збільшується в розмірах з 14 до 16,7 дюйма. При цьому я не помітив на екрані якихось явних слідів плівки або згинів, як, наприклад, у смартфонах Z Fold від Samsung.
На перший погляд, високий екран виглядає трохи дивно, але це може мати і практичну цінність. Наприклад, на такий високий екран можна розгорнути документ, якщо є потреба бачити і редагувати його вміст цілком, не перемикаючись між сторінками. Або ж розділити простір на дві частини, зверху, наприклад, розташувати браузер, а внизу месенджери, пошту, або вікно з редагуванням документа чи таблиці. Теоретично це може бути зручним і для розробників.
У компанії обіцяють, що ресурсу екрана вистачить на 20 000 циклів розгортання. До релізу пристрою складно оцінити, багато це чи мало — залежить від того, як часто користувачі використовуватимуть фічу.
Що стосується технічних характеристик, то ноутбук отримав останній Intel Core Ultra 7 процесор, до 32 Гб оперативної пам’яті і 1 ТБ SSD. З боків два порти Thunderbolt 4, на борту Wi-Fi 7. Цю модель очікуємо в Україні вже у березні.
Цього року, серед інших новинок, Lenovo привезла на CES третє покоління двоекранного ноутбука Yoga Book 9i. Уявіть собі ноутбук, у якого замість клавіатури — екран. А тепер уявіть, що на цей екран ви можете вивести тач-клавіатуру, дошку для малювання, додаткові вікна з програмами, і багато іншого.
На відміну від попередніх версій, віртуальна клавіатура, яку можна вивести на додатковий екран, вперше стала по-справжньому зручною. Я спробував друкувати на ній, не буду брехати, що це зручніше моєї механічної Keychron, але вийшло цілком прийнятно. Для такої клавіатури можна налаштовувати вібровідклик і звуки натискання клавіш, що робить досвід друку схожим на той, що ми отримуємо при використанні звичайних клавіатур.
Але мені більше сподобався варіант використання ноутбука, як на фото: коли у тебе є два 13,3-дюймових OLED-дисплея з роздільною здатністю 2.8K, розташованих один над іншим, а набір тексту йде через знімну Bluetooth-клавіатуру. Попросту кажучи, ви отримуєте компактний пристрій з двома моніторами, з яким можна подорожувати, ходити в офіс, працювати вдома тощо.
У складеному вигляді ноутбук виглядає трохи товстішим, ніж ми звикли бачити у 2025 році, але не громіздким. Вага, яку додає другий екран, на мій погляд, не критична, його все ще зручно брати однією рукою і навряд чи він буде відтягувати спину в рюкзаку навіть дівчатам. У продажу ноутбук очікується влітку, вартість на американському ринку починатиметься від $2099.
А ось ще одна Yoga, тільки цього разу Slim 9i. Тут теж не обійшлося без сюрпризів – це перший, якщо не помиляюся, ноутбук компанії або навіть на ринку з підекранною камерою. Раніше ми бачили таке рішення в дорогих Android-смартфонах, зараз воно перекочувало і на ноутбуки.
За фактом камера розташована під видимими пікселями екрана. Замаскована вона дійсно добре, я не міг її розгледіти, як не придивлявся. Не можу сказати, що як для камери вона демонструє вау-продуктивність, це просто хороша ноутбучна камера, без якихось яскравих плюсів чи мінусів. Здається, що якби це була звичайна камера, то її якість могла б бути кращою, але тут уже або шашечки, або їхати — краса чи функціональність. Камера не збільшує площу рамки дисплея, не займає простір екрана. Без неї ноутбук виглядає справді більш стильно.
Сам екран — 14-дюймова OLED-панель із роздільною здатністю 4K і частотою оновлення 120 Гц. Всередині — процесор аж до Intel Core Ultra 7, і заявлена автономність роботи до 17 годин без підзарядки.
Lenovo Yoga Slim 9i надійде в продаж за ціною від $1849, реліз заплановано на лютий цього року. В Україні модель поступить у продаж у квітні.
MTI – один з найбільших в Україні мультивендорних імпортерів та дистрибуторів hi-tech обладнання та інноваційних рішень. Дистрибʼютор товарів ТМ Lenovo.
Закінчує список девайс, який на CES ніхто не чекав і який мене приємно здивував. ThinkCentre neo 50q QC – компактний настільний комп’ютер на Snapdragon. Основний фокус на користувачів, яким потрібна продуктивна робоча «машина» в компактному корпусі.
Зовні ПК дійсно крихітний, об’єм корпусу всього один літр, за розміром він порівнянний з нодою моєї mesh-системи. Усередині нього помістився Snapdragon X/Snapdragon X Plus, здатний здійснювати ШІ-обчислення на швидкості до 45 TOPS. За графіку відповідає відеочіп Qualcomm Adreno, а ось оперативної пам’яті, на мій погляд, могло б бути й трохи більше — все ж 16 Гб для 2025 року це вже мінімальний обсяг. Дані зберігаються на двох SSD по 1 Тб кожен.
На борту у нашого малюка повний набір портів — на передній панелі розташований один порт USB 3.2 Gen 2, один USB-C 3.2 Gen 2 і комбінований аудіовихід. Ззаду знаходяться ще два порти USB 3.2 Gen 2, два USB 2.0, HDMI 2.1, DisplayPort 1.4a і мережевий роз’єм RJ-45. Також є підтримка Wi-Fi 6E.
Корпус ThinkCentre neo 50q QC на 60% виготовлений із переробленого пластику. У продажу пристрій з’явиться вже в лютому 2025 року і коштуватиме в США від $849.