На третьому році війни українці продовжують стикатися з замкненими укриттями. Хтось не встигає принести ключ, хтось намагається захистити приміщення від непроханих гостей.
Український бренд U-PROX і мережа систем безпеки PIPL.UA розв’язали цю проблему, запустивши соціальний проєкт. Вони встановили в одному з київських укриттів сучасну систему контролю доступу, яка автоматично розблоковує двері під час тривоги і зачиняє їх після відбою. Систему контролю доступу поєднали з охоронною сигналізацією U-PROX – і тепер люди можуть безперешкодно потрапляти в укриття під час повітряної тривоги.
У партнерському тексті з PIPL.UA розповідаємо про систему, її ефективність, склад і принцип роботи.
Про рішення в деталях
У складі системи залучили наступні елементи безпеки:
- Зовнішній зчитувач. Мультиформатний зчитувач із клавіатурою SL Keypad забезпечує доступ до укриття за допомогою зареєстрованих карток, цифрових ідентифікаторів, PIN-кодів або смартфонів. Використання смартфона як ідентифікатора ускладнює передавання доступу іншим особам, підвищуючи рівень безпеки.
- Центральний хаб і резервне живлення. Бездротовий хаб інтегрований із системою «Повітряна тривога». Він автоматично розблоковує двері при оголошенні небезпеки, і при цьому не потрібна присутність відповідальної особи.
Тобто доступ до укриття буде, навіть якщо немає ключів. Хаб працює до 20 годин від резервного акумулятора під час відключень. А батарея швидко заряджається після того, як живлення відновиться. - Замок і контролер доступу. Електромагнітний замок надійно фіксує двері і служить довше за механічні замки. Вмонтований датчик слідкує за положенням дверей. Контролер керує доступом, дозволяючи вхід лише комунальним та екстреним службам, керівним компаніям та ОСББ. Це запобігає вандалізму та забезпечує контроль над входами. Щоб вийти з укриття, потрібно натиснути сенсорну кнопку на контролері.
- Реле і внутрішні сирени. DC Relay автоматично розблоковує двері та вимикає замок при тривозі, а після відбою знову вмикає замок за командою хабу. Зовнішні таблички «Укриття» і «Тривога» підсвічуються, допомагаючи швидко знайти безпечне місце. Внутрішні сирени сповіщають про відбій звуковим сигналом.
У чому переваги рішення
Комплексна система, яку встановили U-PROX і PIPL.UA, має переваги, що роблять використання зручним і безпечним:
- підімкнення та налаштування без додаткових складнощів;
- доступна вартість готового рішення – на обладнання укриття пішло 36 244 грн;
- автоматичне і своєчасне відкриття укриття;
- безперебійна робота системи навіть за відсутності електрики;
- у період без тривог вхід залишається закритим для небажаних відвідувачів.
Чи підходить така система для всіх укриттів?
Рішення є оптимальним для будь-яких укриттів або підвалів, які використовують як укриття. Зокрема й для тих, що розташовані в житлових комплексах, комерційних об’єктах і в міській інфраструктурі.
Систему можна удосконалити, підʼєднавши додаткові пристрої, такі як охоронні датчики, датчики виявлення протікання води та електроклапан для перекриття водопостачання.
Для масштабування можна використовувати мережеві контролери, які з’єднають усі укриття в єдину мережу з централізованим моніторингом.
https://youtu.be/ibI7BuxykiI?si=wdbaX6kZVS_JLoxH
Інтервʼю з компанією ITV Ltd. Виробництво U-PROX
https://youtu.be/YNqwi2GSWNU?si=ba2kCnDah0nlxbGC