Перед вами Motorola Edge 50 Ultra — новий флагманський смартфон від відомого бренду, який пропонує користувачам поєднання сучасного дизайну, високопродуктивного заліза та передових камер. Але це лише на словах, а на практиці не встиг смартфон вийти в продаж, як на нього посипались як захопливі, так і несхвальні відгуки з різних куточків світу. Тож чи насправді він такий крутий і, чи варто витрачати на нього 1000 євро? Давайте подивимось.
Зміст
В Україні смартфон постачається зі скромним набором. В коробці ви знайдете лише його, зарядний пристрій з кабелем і скріпку для вилучення лотка з сім картами. Та я вже звик, що флагмани давно постачаються майже без нічого.
Motorola Edge 50 Ultra привертає увагу своїм оригінальним дизайном. Випускається він у трьох кольорах та у двох варіантах матеріалів. У кольорі Nordic Wood задня панель смартфона виконана з матеріалу, що імітує дерево, яке не тільки виглядає як дерево, але й на дотик відчувається так само. Хоча не кожен користувач такої думки. Для тих, хто надає перевагу більш традиційним матеріалам, доступні варіанти з веганської шкіри у кольорах Forest Gray та Peach Fuzz. Останній колір, Peach Fuzz, став кольором 2024 року. Хоча матеріали корпуса ніби то й дозволяють використовувати його без захисного чохла, але об’єктиви камер значно виступають над ним, а отже чохол таки необхідний. Тому дизайн тут більше для душі, ніж для практичності.
Модель підтримує дві SIM-карти (nano+e-SIM), проте слот для карт пам’яті відсутній. Сканер відбитка пальця вбудований в екран. Спрацьовує миттєво. Смартфон має порт USB-C, з яким можливе підключення USB 3.2, так і DisplayPort 1.4. Кнопки розташовані класично, а корпус оснащений вологозахистом за стандартом IP68. Смартфон важить 197 грамів і має товщину трішки більше ніж 0.8 см.
Moto 50 Ultra оснащений 6.7-дюймовим OLED-дисплеєм з роздільною здатністю 2712×1220 пікселів, що забезпечує щільність пікселів у 444 ppi. Дисплей підтримує технології HDR10+ та DC Dimming. Частота оновлення екрана становить 144 Гц, а частота дискретизації дотику в ігровому режимі — 360 Гц. Пікова яскравість — 2500 ніт. Він охоплює 100% колірного простору DCI-P3.
Екран захищений склом Gorilla Glass Victus, яке забезпечує високу стійкість до подряпин та ударів. Дисплей займає 93% передньої поверхні смартфона. Екран заокруглений і заходить на бічні частини корпусу. Рамки присутні, але вони мінімальні та в процесі експлуатації не помітні.
Екран добре себе показав у різних сценаріях використання. Він дійсно якісний, але нічим мега особливим не виділяється. Зараз такі дисплеї у більшості середньо бюджетників. Тому це явно не причина платити більше.
Смартфон працює на базі новітнього процесора Snapdragon 8s Gen 3 з частотою 3 ГГц. Цей процесор має 8 ядер і забезпечує високу продуктивність, але не для цієї категорії смартфонів. Чипсет хоча й потужний, та не є найшвидшим на ринку. Це призводить до трішки нижчих результатів у бенчмарках у порівнянні з конкурентами із цієї ж цінової категорії. Крім того, телефон схильний до зниження продуктивності та швидкого нагрівання під час помітного навантаження, тобто під час геймінгу або запуску вимогливих додатків За графіку відповідає графічний процесор Adreno 735. Цей графічний процесор оптимізований для низького енергоспоживання, що дозволяє подовжити час роботи пристрою від батареї навіть при виконанні інтенсивних графічних задач. Для більшості користувачів цього буде цілком достатньо, але для тих, хто шукає максимально можливу продуктивність, варто звернути увагу на інші пристрої.
Смартфон оснащений 16 ГБ оперативної пам’яті типу LPDDR5X та 1024 ГБ вбудованої пам’яті типу UFS 4.0, що забезпечує швидку роботу системи та достатній простір для зберігання файлів, навіть попри те, що сховище не можна розширити за допомогою карти пам’яті. Пристрій підтримує найсучасніші стандарти зв’язку, включаючи 5G, Wi-Fi 7 та Bluetooth 5.4. Також наявні NFC та підтримка UBW (точне зчитування відстані та кута стосовно інших гаджетів з UBW). Найчастіше UBW використовується для швидкого пошуку гаджета, а також для безключового доступу до автомобіля. Функція ще не надто популярна серед користувачів.
Смартфон має стереодинаміки з підтримкою технології Dolby Atmos. Вони забезпечують об’ємний звук. Крім того, смартфон підтримує технологію Dolby Head Tracking.
Motorola Edge 50 Ultra показує посередні результати в бенчмарках для флагманів. Зокрема, в тесті Geekbench 6 він набрав 1947 балів в одноядерному режимі, і 5149 балів у багатоядерному тесті. У AnTuTu Benchmark 10 смартфон показав результат у 1 552 885 балів. Ці показники свідчать про високу продуктивність пристрою, що робить його конкурентоспроможним на ринку флагманських смартфонів. Однак, навіть при таких результатах Edge 50 Ultra не є найшвидшим та найпродуктивнішим пристроєм у своєму класі.
Основна камера складається з трьох об’єктивів: Перший на 50 мп зі світлосилою f/ 1.6, другий на 64 мп зі світлосилою f/ 2.2 та третій модуль 50 мп зі світлосилою f/ 2.0.
Коли ви знімаєте при денному освітленні, а особливо яскравому, то тут все дійсно дуже непогано. Ультра широкий модуль показав не поганий результат по колірній передачі, але деталізація слабенька. Двох кратний зум працює гідно, фото хорошої якості. Портретний режим теж потішив результатом, правильна колірна передача та дійсно хороша деталізація об’єкта. Проте багато людей повідомляють про випадкові програмні збої в режимі портретної зйомки, що іноді призводять до проблем з продуктивністю. Ці проблеми потенційно можуть бути вирішені в майбутніх оновленнях програмного забезпечення, але наразі є причиною для занепокоєння.
Темна пора для цього смартфона — це важкі умови особливо якщо не користуватись нічним режимом. Як тільки ви його вмикаєте фото стає на голову вище, і навіть найтемніші об’єкти стануть світліші. Проте звичайно шуми помітні. Портретний режим в темну пору можна застосовувати, але будьте готові до погіршення якості фотографій. Шумодав намагається згладити по максимуму шуми, тому деталізація значно погіршується.
Фронтальна камера тут на 50 мп зі світлосилою f/ 1.9. В денну пору ви отримаєте дійсно гідне селфі з хорошою деталізацією та головне правильною колірною передачею. Є портретний режим його робота на ваших екранах, у мене претензій до його роботи немає. Темна пора вже складніше, але все одного хоча б трішки освітлення і фото буде дійсно хороше, портретний режим працює правильно та без помилок.
Цей смартфон став першим у світі пристроєм із сертифікацією Pantone™ Validated. Це означає, що він здатний точно передавати кольори та навіть не спотворювати відтінки шкіри, фіксуючи їх такими, якими вони є в реальному житті. Але багато користувачів говорять про протилежне. Фотографії часто виглядають перенасиченими, а деталі в тінях втрачаються, що призводить до переекспонованих знімків. Якість відеозапису також поступається в чіткості та деталізації іншим флагманам. І хоча ми не порівнювали цього на практиці, але такі відгуки від користувачів є. Тож самі вирішуйте як на них реагувати.
І останнє, але не менш важливе — це автономність. Смартфон оснащений батареєю ємністю 4500 мАгод, що забезпечує до 12 годин автономної роботи за тестом PCMark. Смартфон підтримує швидку зарядку Motorola TurboPower потужністю 125 Вт, що дозволяє зарядити пристрій до повного заряду всього за 20 хвилин.
Аби зарядити батарею від 0% до 100% треба всього 20 хвилин. Це дійсно вражає. При цьому навіть 5 хвилин на зарядці забезпечить вам декілька годин автономності, а то й цілий день. Залежно від того як ви будете використовувати смартфон. Також є підтримка бездротової зарядки потужністю 50 Вт та реверсивної зарядки потужністю 10 Вт. До автономності питань нема, хоча деякі користувачі зазначають, що смартфон значно нагрівається під час тривалих ігрових сесій. Тож можливо певні недоліки можна знайти навіть тут.
Коли я вперше взяв у руки Motorola Edge 50 Ultra, я відчув, що це дійсно преміальний пристрій. Дизайн і матеріали корпусу залишили приємне враження. Дисплей також виглядає чудово: кольори яскраві, висока частота оновлення, висока деталізація.
Але, чим більше я користувався цим смартфоном, тим більше виникало змішаних почуттів. Так, Edge 50 Ultra потужний і має декілька переваг. Наприклад швидку зарядку за 20 хвилин. Однак, камера не така вже й ідеальна, а смартфон перегрівається в іграх і продуктивність падає. Це розчарувало, особливо враховуючи ціну смартфона.
Щодо продуктивності, то вона на високому рівні, але не настільки видатна, як можна було б очікувати від флагмана за таку ціну. І саме ціна — мабуть, найбільший мінус цього пристрою. За ті ж гроші можна знайти смартфони кращі.
Взагалі Motorola Edge 50 Ultra викликає у мене змішані відчуття. Так, це потужний смартфон із передовими технологіями та супер швидкою зарядкою. Але зараз ринок смартфонів переповнений і за ці ж самі гроші ви можете знайти потужніший варіант, або ж навпаки знайти дешевший з такими ж характеристиками. До речі, зараз майже всі новинки виходять із безліччю функцій, які працюють на базі штучного інтелекту. Тут також є декілька, але в основному вони стосуються створення та обробки фотографій. Тож навіть в цьому Moto 50 Ultra вже поступається іншим новинкам. Словом, для когось це може бути ідеальний смартфон, а для когось ні. Тож раджу обирати виключно зі своїх потреб та вподобань.