При створенні інтернет-магазину необхідно забезпечити не тільки високу якість товарів та послуг, але також захист клієнтів у процесі онлайн-покупок, особливо їхньої особистої та платіжної інформації. Це важливо, тому що, коли користувачі передають свої дані на сайт, такі як дані кредитних карток, існує ризик їхнього крадіжки зловмисниками. Для забезпечення безпеки клієнтів рекомендується придбати сертифікат SSL та встановити його для інтернет-магазину.
Сертифікат безпеки сайту потрібно вибирати під особливості вашого веб-магазину і лише у перевірених компаній. Про ці тонкощі розповідаємо у статті далі.
SSL сертифікат – це по суті унікальний цифровий підпис домену та протокол для забезпечення безпечного з’єднання одночасно. Такий підпис включає шифровані дані, публічний та приватний ключі для кодування та перевірки інформації, а також може містити інформацію про організацію, якою було видано SSL. Наявність SSL на сайті гарантує, що інформація шифрується перед відправкою і розшифровується тільки на сервері, що приймає.
Для встановлення SSL-сертифіката необхідно купити SSL сертифікат для інтернет магазину та налаштувати його на хостинговому сервері. Після встановлення, при відкритті онлайн-магазину у браузері, посилання на сайт буде починатися з https://. Також можуть відображатися замок поруч із посиланням та інформація про компанію залежно від типу сертифіката. SSL-сертифікат також є обов’язковим для того, щоб браузер не попереджав кожного користувача, який заходить на сайт, що сайт несе потенційну загрозу, і не рекомендував терміново залишити його. Таке повідомлення точно відштовхне ваших потенційних покупців.
Продають сертифікати різні центри сертифікації. Вони не тільки видають SSL-сертифікати, але й відповідають за безпеку передачі даних. У разі злому шифру або помилкового випуску сертифіката центр сертифікації виплачує певну суму як гарантію користувачам, які постраждали від шахрайських дій.
Всі види SSL сертифікатів зазвичай поділяють за двома критеріями:
Щоб перевірити SSL сертифікат, встановлений на сайті, достатньо натиснути на замку біля домен у рядку браузера.
При виборі SSL-сертифіката звертайте увагу на кілька ключових моментів:
Кожен вид SSL-сертифіката має свої унікальні переваги та підходить для певних цілей. Якщо у вас невеликий проект, почніть із базового SSL для одного домену типу Domain Validation SSL.
При розширенні бізнесу ви завжди зможете легко перейти на більш просунутий сертифікат, який забезпечить додатковий захист (Organization Validation SSL або Extended Validation SSL) або захистить кілька доменів та піддоменів (Wildcard SSL або Multidomain SSL). І пам’ятайте, що важливо вибирати надійний центр сертифікації, який гарантує безпеку ваших користувачів.