Компанію Brainstack_ заснували 11 років тому у столиці України. Але масштабна трансформація та оновлення відбулися 2020 року – тоді прийшов новий СЕО та відбулось становлення менеджмент-команди.
Саме 2020 року, коли світ потерпав від пандемії COVID-19, Brainstack_ розпочав стрімко зростати. Команда збільшилася вдвічі – із 60 до 120 людей, що дало активний поштовх для створення продуктів і сервісів у нових для компанії нішах. 2021 року запустили напрям Wellness, 2022-го – Crypto & Blockchain, а 2023-го – АІ.
У партнерському тексті із Brainstack_ розповідаємо, як компанія зростає та піклується про розвиток команди.
Зміст
Після того як продукт компанії Parental Control досяг високих результатів, а згодом став одним з лідерів ринку у своїй ніші, у Brainstack_ вирішили створювати й відкривати нові напрями.
Найбільший потенціал для розвитку компанія вбачає у сферах Wellness, Crypto & Blockchain та AI. Це привабило нових фахівців, які захотіли зробити внесок у створення та розвиток нових продуктів.
Так, у Brainstack_ не побоялися запускати напрям Wellness під час глобальної пандемії у 2021 році, а Crypto & Blockchain і АІ – уже після 24 лютого 2022 року. Під час повномасштабної війни команда Brainstack_ почала швидко зростати, що пов’язано з відкриттям нових ніш і стрімким запуском продуктів. Компанія миттєво адаптувалася до нових реалій і не робила пауз у роботі.
До сфери AI прийшли за ініціативою одного з менеджерів вже сталого і прибуткового напрямку. Він проаналізував нішу AI та запропонував цікаву бізнес-модель і концепцію продукту.
«Я зі свого боку підтримав ідею колеги, оскільки також бачив зони для покращення, у порівнянні з конкурентами, – згадує СЕО Brainstack_ Володимир Ситніков. – Тому дав проєкту зелене світло».
Продукти компанії Brainstack_ – це синергія сервісів і мікросервісів, що управляються Kubernetes і використовують різні системи керування базами даних, такі як MySQL, PostgreSQL і MongoDB, а також працюють із протоколами HTTP та AMQP.
Щодо технічного стека, бекенд продуктів Brainstack_ розробляють мовами програмування PHP (Symfony), Node.js і Python. Вебфронтенд реалізують з використанням React.js, Next.js і Vanilla JS. Мобільні застосунки – за допомогою Kotlin, Swift (SwiftUI) і Flutter.
«Сьогодні, збираючи найкращі практики з кожної вертикалі, ми можемо будувати топові продукти та розширювати наш кругозір, – каже СЕО компанії Володимир Ситніков. – Це є ключовим аспектом для подальшого зростання».
Зараз у складі компанії 400 співробітників. Близько 60% – це технічні фахівці.
Керівництво Brainstack_ довіряє колегам і надає їм простір для реалізації, щоб вони могли проявити себе в ролі менеджерів, відповідальних за проєкт.
У компанії немає мікроменеджменту. Кожна команда тут може робити все, що потрібно для досягнення результатів, якщо діє в межах своєї зони відповідальності, вільно ділитися ідеями і впроваджувати їх. «Ми завжди даємо фахівцям можливість проявити свій потенціал», – додає СЕО компанії Володимир Ситніков.
Робити круті проєкти допомагає професійна команда. Ось як у Brainstack_ описують свого фахівця:
Проактивний
Позитивно й оптимістично налаштований
Комунікабельний
А ось таким компанія бачить ідеального менеджера Brainstack_:
Ментор. Наставник, з яким колеги зростають.
Володіє навичками комунікації. Уміє якісно комунікувати зі своєю командою та зовнішніми кандидатами.
Вимогливий. Очікує швидких дій і результатів від команди.
Senior-фахівець у декількох напрямах. Робить щось власними силами: аналізує, рахує, розробляє стратегію, пише код тощо. Виконує обов’язки фахівця.
Оптимістично налаштований. Пропонує поліпшити робочі процеси в компанії.
Фахівці компанії Brainstack_ мають можливість працювати в гібридному форматі. Також їх забезпечують медичним страхуванням і на 100% оплачуваним лікарняним.
Від початку повномасштабного вторгнення компанія найняла штатного психолога для індивідуальних сесій і щотижневих вебінарів. Через рік війни залученість колег знизилася, тому прийняли рішення залишити тільки сесії за запитом. Боротися зі стресом команді також допомагають активності і творчі майстер-класи, які щомісяця проводять у київському офісі або поза ним.
Крім того, у Brainstack_ підтримують культуру професійного розвитку. Тут компенсують зовнішнє навчання співробітників, які прагнуть професійно зростати, допрацьовувати свої софт- і хардскіли, щоб покращувати результати своєї роботи. У кожного фахівця є корпоративний ліміт, який можна використати протягом року на профільні курси, вивчення іноземних мов, відвідування конференцій і мітапів тощо. Фахівці також мають доступ до електронної бібліотеки.
У компанії є Knowledge Sharing Base – корпоративна база знань, яка дозволяє обмінюватись знаннями, навичками та ресурсами. Вона містить рекомендовані зовнішні матеріали для популярних у компанії нетехнічних ролей і відеоматеріали, у яких команді пояснюють сутність і специфіку завдань, якими вони займаються.
До того ж тут функціонує Brainstack_Leadership school, де співробітників компанії навчають розвивати лідерські якості. Школа запрацювала у квітні 2022 року, і наразі через неї пройшли 70 фахівців.
У компанії Brainstack_ стежать за тим, як розвивається команда. Щороку кожен фахівець проходить performance review, під час якого аналізують його результати за рік, а колеги та керівники надають фідбек. Якщо з’ясовується, що людина вже переросла свою посаду, їй пропонують більшу зону відповідальності, додатковий функціонал чи вищу позицію.
За останні два роки 67 фахівців здійснили внутрішній перехід. 60% – це співробітники відділу Customer Support. «Можемо навести реальні кейси успішного світчингу агентів підтримки на позиції product manager, QA, business analyst, email marketing manager, community manager, SMM, project manager», – кажуть у команді.
90% керівництва компанії – це фахівці, які виросли до менеджерських позицій всередині Brainstack_. Кожного року тут є успішні кейси внутрішнього зростання. За останні два роки 52 співробітники стали лідами команд. Наприклад, senior PHP developer перейшов на product dev lead, product marketing manager виріс до mobile marketing lead тощо. У компанії також успішно зростали з позиції customer support agent до product manager.
«У ДНК Brainstack_ закладений розвиток фахівців і культура внутрішнього зростання. За рік співпраці в компанії реально стати тимлідом команди, – розповідають у Brainstack_. – Для цього потрібно проявляти свої менеджерські навички, пропонувати поліпшення та не боятися брати ініціативу у свої руки».
Ще одна можливість зростати в компанії – це менторство. Від 2023 року Brainstack_ став членом Lviv IT Cluster і бере активну участь у проєкті IT Expert. Університети співпрацюють з IT-компаніями, щоб створити й модернізувати бакалаврські програми у сфері ІТ. Одна з цілей менторської програми Lviv IT Cluster – аби після перемоги було достатньо кваліфікованих кадрів у сфері ІТ.
«Фахівці Brainstack_ стали менторами для Львівського національного університету ім. Івана Франка та “Львівської Політехніки”, – пояснюють у компанії. – Менторство для брейнстеківців – це трамплін для переходу на менеджерські позиції в межах компанії».
Офіс компанії знаходиться в Києві. Brainstack_ поки не планує відкриватися в інших містах, та й запускати філії за кордоном також не збирається. За словами СЕО Володимира Ситнікова, Brainstack_ – це українська продуктова IT-компанія, яка залишається в Україні, сплачує податки, надає робочі місця та робить усе можливе для наближення перемоги.
На випадок критичних ситуацій, які можуть впливати на робочі процеси через воєнні дії, офіс компанії зможе безперебійно працювати 24/7 і бути пунктом незламності для співробітників.
Він готовий до різних можливих сценаріїв: відключення світла, масованих ракетних обстрілів тощо. Тут є генератори, екофлоу, старлінк, запаси бензину на випадок довготривалих блекаутів, біотуалет і технічна вода, харчові продукти довготривалого терміну зберігання, засоби гігієни.
«Наш офіс має укриття, яким можна користуватися в будь-який час доби за необхідності. Воно має два екстрені виходи на вулицю та облаштоване спальними місцями. Є розкладачки, спальна білизна, подушки, ковдри, пледи, їжа тощо. Офіс Brainstack_ – надійна фортеця для наших колег».
З початком повномасштабного вторгнення компанія взагалі змістила фокус на допомогу та підтримку колег. Працівникам допомагали з релокейтом, а колегам, які несуть службу в ЗСУ, зберігають робоче місце і щомісячно надають фінансову підтримку.
З першого дня повномасштабного вторгнення Brainstack_ організував прихисток на заході України, орендував готель і забезпечив трансфер для колег та їхніх рідних. Близько 70 співробітникам із сім’ями та домашніми улюбленцями компанія надала прихисток у Трускавці, повністю забезпечила проживання та харчування.
Другим прихистком слугував офіс в Івано-Франківську, який компанія орендувала за чотири місяці до повномасштабного вторгнення. Усього на захід України у період повномасштабного вторгнення переїхало майже 40% співробітників компанії. 10% залишилися в Києві, інші поїхали до родичів чи додому.
2024 року компанія переглянула доречність оренди офісу в Івано-Франківську. Простором користувалось небагато співробітників, тому компанія вирішила припинити оренду приміщення та закрити представництво в цьому місті
Brainstack_ активно займається благодійністю, компанія відразу запустила кілька напрямів.
Допомога ЗСУ. На початку червня 2022 року заснували фонд «1% від винагороди», який покриває запити працівників компанії або їхніх рідних, які служать у ЗСУ. На сьогодні троє брейнстеківців служать у війську.
Щомісячно компанія добровільно утримує 1% з винагороди співробітників, а потім подвоює зібрану суму. Співробітники також можуть збільшити розмір вкладу у фонд, змінивши відсоток свого донату.
За період існування фонду компанії вдалось придбати й передати на фронт:
Участь в ініціативі добровільна, і співробітник може доєднатися в будь-який час. Наразі 86% брейнстеківців доєднались до збору.
Щоквартально працівники компанії донатять Національному інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.
Напрям «Сонячні діти» направлений на підтримку ГО «Сонячні діти» Івано-Франківщини. Для дітей із синдромом Дауна проводять заходи, спрямовані на соціалізацію, а також організовують заняття з логопедом.
«Продовжуємо будувати бізнес в Україні. Я ще більше полюбив Україну та Київ. Особисто вважаю, що кращого місця на Землі для життя і розвитку молодої, амбітної компанії не існує, – каже Володимир Ситніков. – Brainstack_ – це насамперед українська компанія, тому для нас важливо підтримувати українську економіку, створювати нові робочі місця та робити все можливе зі свого боку, аби наблизити перемогу».