Злиття Broadcom і VMware: що прямо зараз відбувається з сервісами та як це вплине на клієнтів

Опубликовал
Партнерский материал

У листопаді 2023 року завершили угоду про злиття мультимільярдної IT-корпорації Broadcom і VMware, одного з найбільших розробників ПЗ для віртуалізації і хмарних обчислень. За останні декілька місяців відбулось багато великих змін.

У партнерському тексті з німецьким провайдером IT-інфраструктурних рішень SIM-Networks його команда розповідає, як саме змінилась стратегія та як це вплине на клієнтів.

Партнерський матеріал?

Що вже відомо

Перші новини стосувались ліцензованих партнерів, які мали право продавати послуги компанії, зокрема хмарних провайдерів.

  • Нова система доступна лише за прямим запрошенням

Корпорація анонсувала, що всі угоди, укладені до злиття, анулюють 4 лютого. Раніше компанія, яка хотіла стати партнером VMware, могла придбати ліцензію на продаж продуктів. Натомість нова система – Broadcom Advantage Partner Program – доступна лише за прямим запрошенням.

Broadcom не пояснили принцип, за яким колишні партнери отримуватимуть запрошення до нової програми. Анонімний партнер VMware, який був на внутрішніх брифінгах корпорації, повідомив, що запрошення отримають лише провайдери з річним доходом від $500 тис. Такий крок призвів би до того, що приблизно 4 тис. провайдерів послуг VMware втратили б доступ до свого основного продукту.

  • Більшість сервісів об’єднають

Наступні зміни, про які стало відомо користувачам VMware, стосувались безпосередньо продуктів. Наприкінці грудня стало відомо, що більшість сервісів об’єднають у два рішення – VMware Cloud Foundation і VMware vSphere Foundation. Раніше користувач міг придбати ліцензії на продукти окремо, тепер вони доступні лише разом, за однією ліцензією.

  • Усі послуги доступні виключно за підпискою

У межах того ж анонсу в VMware повідомили, що кардинально змінюють систему ліцензування для користувачів. Раніше клієнти могли придбати безстрокові ліцензії на користування продуктами VMware. Тепер усі послуги доступні виключно за підпискою. Безстрокові ліцензії, які придбали до змін, досі актуальні. Але поки невідомо, як довго VMware підтримуватиме сервіси, куплені в такий спосіб.

  • Змінився доступ до vSphere

У середині лютого в VMware повідомили, що безплатна версія гіпервізора ESXi більше не доступна. Вона не пропонувала повний функціонал vSphere, але її активно використовували корпоративні клієнти VMware для невеликих проєктів. Відтепер отримати безплатний доступ до vSphere можна лише на 60 днів у межах тестового періоду.

VMware by Broadcom коментує зміни

Неочікувані зміни не супроводжувались публічними заявами щодо мети переорієнтування та роз’ясненнями нової стратегії VMware. Ще до серії анонсів стало відомо, що Broadcom реорганізовує VMware і значно скорочує персонал – станом на 1 грудня 2023 року звільнили понад 2 тис. працівників. Раніше Broadcom уже проводив подібні заходи – це було після купівлі IT-компаній Symantec і CA Technologies.

За три місяці після того, як злиття завершилось, менеджмент усе ж роз’яснив новий напрям роботи VMware. Віцепрезидент компанії Прашнат Шеной прокоментував тишу щодо мети анонсованих змін: «Це велетенська зміна, що, безперечно, спантеличила ринок. Ми могли б краще впоратись з комунікацією». За словами Шеноя, саме відсутність комунікації спричинила занепокоєння серед клієнтів і партнерів компанії.

Також стала відома доля колишніх партнерів VMware. Шеной заявив, що 100% партнерів, які раніше продавали продукти компанії, запросили до нової програми Broadcom Advantage Partner, тим самим спростувавши інформацію про необхідність мінімального доходу в $500 тис. При цьому досі невідомі критерії, за якими нові партнери отримуватимуть запрошення до співпраці.

Про ключові завдання компанії

Менеджмент VMware назвав такі ключові завдання для компанії в нових умовах:

  • перехід до моделі ліцензування за підпискою, що є «стандартом для індустрії»;
  • «радикальне спрощення» портфоліо, організаційної структури та стратегії go-to-market;
  • стандартизація в екосистемі.

Щодо зміни принципу ліцензування Шеной заявив, що VMware – «ледь не остання компанія в індустрії, що перейшла на модель ліцензування за підпискою». Але більшість користувачів VMware є власниками безстрокових ліцензій. Під’єднуючи нові сервіси, вони мають переходити на нову модель. Раніше можливість придбати продукт «раз і назавжди» була одним з важливих факторів популярності VMware в сегменті SMB.

Проєктний менеджер провайдера IT-інфраструктурних рішень SIM-Networks Тарас Багнюк також прокоментував заяву менеджменту VMware:

«Не думаю, що комунікація дійсно була вагомим фактором у сприйнятті цих змін на ринку. Нововведення не вплинуть на найбільших клієнтів і партнерів VMware, а нові умови для малого та середнього бізнесу не покращаться від формулювань у пресрелізах. Яка різниця, чи тебе звільнили з роботи наживо, чи через email? Результат однаковий».

Як зміни вплинуть на користувачів VMware

Радикальне переорієнтування гіганта у сфері віртуалізації вплине на всю індустрію. Михайло Москалюк, тимлід відділу IT-інфраструктури SIM-Networks, схарактеризував стратегію Broadcom як «агресивну спробу зайняти своє місце на ринку хмарних послуг». Усе це через відмову від значної кількості пропозицій для локальних користувачів, зокрема, для малого та середнього бізнесу. На думку Москалюка, переорієнтування VMware спрямоване саме на них, а ось на великі підприємства зміни вплинуть незначним чином.

«Broadcom усвідомив, що світ рухається до моделі публічних хмар, а інші гравці забирають свою долю ринку, – додав тимлід. – І надалі продавати окремі безстрокові ліцензії їм просто невигідно».

Нове портфоліо значно обмежує можливості клієнтів, які раніше використовували в роботі один або декілька продуктів VMware. Такі компанії будуть змушені вибирати серед таких варіантів:

  • користуватись дорожчими пропозиціями, що охоплюють визначені постачальником інструменти;
  • мігрувати у хмару;
  • відмовитись від продуктів VMware загалом.

Розробник позиціює VMware vSphere Foundation як альтернативу для невеликих підприємств. Водночас цей пакет продуктів може перевищувати потреби компанії, якій для роботи вистачало лише vSphere з перманентною ліцензією або ж безплатного ESXi.

Відмова від безплатних ліцензій ESXi також вплине на професіоналів індустрії. Раніше для адміністраторів продукти VMware були точкою входу до роботи з віртуалізацією, а тепер початківцям значно складніше отримати перший досвід з поширеною платформою. Новим фахівцям буде важче розвивати експертизу в екосистемі VMware від самого початку кар’єри.

Ознайомтесь з хмарними та серверними платформами SIM-Networks – фахівці побудують унікальний проект на основі будь-якої системи віртуалізації.

 

Що робити тим, хто не захоче користуватись VMware

Нестабільність у політиці ліцензування була характерною для VMware ще до злиття з Broadcom, але нещодавні масштабні зміни можуть сильно підірвати довіру користувачів. Це може вплинути на стратегічний вибір компаній, що користуються VMware, і відштовхнути від подальшої роботи з постачальником.

Один з вірогідних шляхів для компаній, які вирішать не продовжувати співпрацю з VMware, – перейти до систем віртуалізації з відкритим кодом. Непередбачувані зміни у принципі ліцензування не можуть не вплинути на бізнес. Михайло Москалюк зазначив, що більшість клієнтів SIM-Networks, які раніше працювали із продуктами VMware, вибирають гіпервізори Proxmox, Xen і KVM.

Великим підприємствам буде складно змінити постачальника через vendor lock-in. Але досвід SIM-Networks із проєктами міграції IT-інфраструктур на базі VMware показує, що малому та середньому бізнесу буде найлегше зробити вибір на користь іншого гіпервізора.

Як правило, особливі пропозиції VMware актуальні для компаній рівня enterprise, і перехід до іншої платформи віртуалізації не вплине на функціональність системи середнього користувача. З технологічного погляду основна частина подібного проєкту – це конвертація віртуальних машин у відповідний формат. Якщо залучати для міграції досвідчених адміністраторів, бізнесу не доведеться витрачати багато часу або принципово змінювати бізнес-процеси.

Партнерський матеріал?

На сайт SIM-Networks

Disqus Comments Loading...