IT в Україні йде до свого фінального кінця. І потраплятимуть туди виключно за покликом душі

Опубликовал
Ігор Шелудченко

Тенденція така, що сфера IT в Україні йде до свого фінального кінця і стане свого роду специфічною нішею. Так вважає PHP-Developer Богдан Семесько. З дозволу автора нижче публікуємо його особистий (суб’єктивний) та досить песимістичний погляд на поточні реалії найму в IT.

Коротко про українську IT-сферу у 2024 році

  • Це коли на одну вакансію Middle розробника по 45-100 заявок. Конкуренція доволі сильна, рівень безробіття високий, пошук роботи як кажуть деякі колеги 1-6 місяців. Багато сильних спеціалістів було звільнено, багатьом скорочено дохід.
  • Це коли тебе можуть відфутболити на етапі HR-скринінгу просто тому, що не сподобався зовнішній вигляд (наприклад, зачіска не така, або кофтина не такого пошиття).
  • Більшість поданих заявок проігнорують взагалі, не відповівши й через місяць.
  • Ті вакансії, які запропонували вам самі, також можуть знаходитись у застої.
  • Більша частина вакансій у сфері Web – це Крипто і iGaming, тобто азартний скам. Ті люди, які з принципу не розглядали подібні ніші, тепер повинні йти проти себе і своєї ідеології, бо іншої роботи немає. Звісно це дуже вплинуло на рівень зарплат, оскільки ринок впав, і тепер продавати свою совість готові за умовні 1000 доларів. Це вже не кажучи про те, які зазвичай рабські контракти у цій ніші бувають.

 

Що є позитивного?

  • Ще трохи тримається український продукт.
  • Різні фінансові компанії, портал з продажу автозапчастин, B2B продукти і т. д.
  • Ще трохи якось тримаються великі аутсорс-компанії.

Причин чому так склалось дуже і дуже багато. Починаючи від банального перенасичення ринку нішевих розробників після курсів, людей які перейшли з інших видів діяльності. Закінчуючи різноманітними кризами у США, впровадження відверто спірних законів які сильно бʼють по бюджетах середнім та маленьким компаніям.

І навіть просте падіння репутації України у світі з 2023 року, коли всі ті іноземці що кричали у 2022 році Support for Ukraine почали вже писати і казати що Україна це корупційна держава без перспективи виграти війну.

Курс-професія "Дизайнер інтер'єрів" від Skvot.
Велика практична програма для всіх, хто хоче засвоїти професію дизайнера інтер'єрів і заробляти на реальних проєктах відразу після курсу. Досвідом та інсайтами діляться одразу три лектори.
Програма курсу

Та бульбашка, яка була колись, лопнула. На превеликий жаль, тенденція така, що сфера IT в Україні йде до свого фінального кінця, стане свого роду специфічною нішею.

Куди йдуть не за грошима, а за покликом душі. На одному рівні з вчителюванням, юриспруденцією та іншими сферами.

Всі круті спеціалісти засядуть в тих небагатьох українських продуктах, деякі з них розвинуть нові продукти, деякі вийдуть на прямі контракти в обхід аутсорсингу.

Решта, менш активних спеціалістів, зрозумівши, що тут вже ловити нічого, карʼєрного росту особливо вже не буде, крім підвищення обовʼязків, напруги та стресу, покинуть сферу шукати свого щастя в інших місцях.

Disqus Comments Loading...