Всім привіт, мене звуть Тарас, іноді я пишу огляди на цікаві мені ігри у своєму профілі Steam та все своє життя цікавлюсь технікою та комп’ютерами. Я ніколи раніше не писав про техніку, то ж це перший мій огляд на ноутбук. Сподіваюсь, цей огляд буде для Вас цікавим та корисним.
На виставці CES 2023 у січні, компанія Asus презентувала оновлену лінійку ігрових ноутбуків під брендом Republic of Gamers (ROG), які були оснащені відеокартами 40-ої серії від Nvidia. В цьому році серія Strix G зазнала незначних змін в дизайні та отримала нову модель з 16-дюймовим екраном Strix G16. Цей ноутбук сьогодні й оглянемо.
Це найсправжніший представник ігрових ноутбуків середнього цінового діапазону. Тут і збалансована начинка, вдосталь RGB підсвічування та швидкий екран. Я поділюсь своїм сценарієм використання, результатами тестування в бенчмарках та іграх, а також допоможу визначитись чи потрібен такий ноутбук Вам.
Зміст
Назва, модель | Asus ROG Strix G16 G614JV-N3106 |
Розміри (Ш x Г x В), Вага | 35.4 x 26.4 x 2.26 ~ 3.04 cm. 2.50 Kg |
Батарея | 90WHrs |
Процесор | Intel i5-13450HX Processor 2.4 GHz (20M Cache, up to 4.6 GHz, 10 cores: 6 P-cores and 4 E-cores) |
Відеокарта | NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 Laptop 8GB GDDR6, 140W |
Екран | FHD+ 16:10 (1920 x 1200, WUXGA), 165hz, 250nits |
Пам’ять | DDR5 16GB (8GB DDR5-4800 SO-DIMM *2) |
Твердотільна пам’ять | 512GB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD + 1 Free slot |
Порти | 1x RJ45 LAN port 1x Thunderbolt™ 4 support DisplayPort™ 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort™ / power delivery / G-SYNC 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A / 1x HDMI 2.1 FRL / 1x 3.5mm Combo Audio Jack |
Вебкамера | 720P HD camera |
дані з https://asus.website/catalog/notebooks/G614JV-N3106_90NR0C61-M00CA0/
Коробка ноутбука виглядає доволі непогано, екологічне пакування зараз в тренді, коробка складається з картону. На задній стороні вона прикрашена коміксовим малюнком.
Всередині бачимо сам ноутбук у плівці та з великою рекламною наклейкою.Трохи збентежило те, що кришка екрану, по суті, має відкритий, незахищений простір у внутрішньому пакуванні. Тобто якщо пошкодиться зовнішня картонна упаковка, ніщо не перешкоджатиме кришці екрану зазнати пошкоджень. Відкидаючи тривожність та скептицизм, повертаємось до розпаковки. Під ноутбуком знаходяться кілька комірок, в яких знаходяться зарядний блок, шнур та брошурки. Хоча пакування доволі просте, вперше знайомитись з ноутбуком доволі цікаво, якщо порівнювати з коробкою від нового Lenovo Legion 5i Slim, пакування якого нагадало мені Acer Aspire десятих років (проста картонна коробка, ноутбук в тримачі з матеріалу лотків для яєць).
Оскільки дана модель ноутбука продається без попередньо встановленої копії Windows, про це потрібно подбати самому. І на цьому моменті вже виникають нюанси. Ноутбук не побачить Вашої флешки з інсталятором Windows, тому що в нього немає драйвера для підтримки роботи рейд-масивів. Для цього потрібно перейти в BIOS (f2) > Додаткові налаштування (f7) та вимкнути Volume Management Device (VMD). Після цього нюанси не закінчуються. Ноутбук все ще “голий”, тобто без драйверів на тачпад, мережеву карту тощо. Тому по Ethernet підключаємо його напряму до роутера, підключаємо мишу і розпочинаємо установку операційної системи.
На щастя, сама операційка встановлюється дуже швидко, буквально 10 хвилин. Але це не всі твіки, які можна зробити в BIOS перед користуванням новеньким ноутбуком. Я також вимкнув підтримку ArmouryCrate Control Interface Support. Це потрібно для того, щоб обмежити доступ до програми Armoury Crate, оскільки вона відома своєю ресурсоємністю. Я буду використовувати аналогічну програму з відкритим кодом G-Helper, яка має майже ідентичний функціонал, не залишає слідів в системі, та займає лише 4 Мегабайти оперативної пам’яті. Що ж, почнімо!
Для мене це не перше знайомство з ігровими ноутбуками Asus, до цього в мене був ROG Zephyrus M15 2020-го року на GTX 1660Ti. Це тонкий ігровий ноутбук з класним дизайном та якісними матеріалами корпусу. Після користуванням зефіром, я боявся, що стрікс відчуватиметься як незграбний трактор. Насправді все виявилось не так як я думав. Хоча й Strix G16 повністю пластиковий, та зібраний він, на диво, дуже міцно. Шарніри екрану відчуваються наднадійними, мабуть, найкращі, які я зустрічав на ноутбуках з віндовс. В руках він лежить дуже солідно. Нічого не тріщить, не скрипить, прогин клавіатури практично відсутній (знову ж порівнюю з новим Lenovo Legion 5i Slim, який придбав собі водночас мій брат). Та тут все ще є момент, який відверто дратує. Поверхні максимально маркі. Ноутбук збирає відбитки пальців зі швидкістю світла. Особисто мені це не подобається. Якщо Вам також, готуйтесь тримати на робочому столі мікрофіброву серветку. Щодо звуку, з коробки він здався плоским. Проблема вирішується встановленням програми Dolby Atmos. Звук помітно стає кращим, але до макбуків все ще далеко з якістю звуку.
Перейдемо до його зовнішнього вигляду. Ззовні він виглядає як типовий представник сімейства ROG. Геймерські візуальні деталі доповнюють дизайн корпусу. На кришці знаходиться великий логотип та діагональна смужка через всю кришку. В комплектаціях даної моделі з кольором Volt Green логотип підсвічується, мій ноутбук в кольорі Eclipse Gray має трошки менш виражений геймерський вигляд. Дизайн доволі чистий. Те, що переконує людей, що цей ноутбук ігровий, — це його різнобарвна підсвітка клавіатури та нижньої смуги.
Габарити ноутбука наступні: Ширина: 35.4 мм, Глибина: 26.4мм, Висота: 2.26мм. Товщина: 30,4мм. Вага: 2.5кг. Так, ноутбук виявився доволі великим. Особливо відчувається різниця після користування 3 роки попереднім ноутбуком з товщиною 19.9мм та вагою 1.89кг. Оскільки в мене немає більше потреби носити ноутбук з собою кожного дня до офісу, такі габарити ROG Strix G16 мене цілком влаштовують, оскільки більшість часу він знаходиться на столі в кімнаті.
Щодо роз’ємів: З лівого боку бачимо вхід до зарядного пристрою, RJ45 LAN порт, HDMI 2.1, два порти USB-C, один з підтримкою Thunderbolt 4 та DisplayPort та інший USB 3.2 Gen 2 Type-C з підтримкою DisplayPort та Power Delivery (що буває корисним в моменти вимкнення світла, коли ноутбук можна підзарядити від хорошого павербанка). Також зліва розташовується спарений audio jack 3.5mm. Справа бачимо всього лише два USB 3.2 Gen 2 Type-A. На задній стороні порти відсутні.
Тепер щодо можливостей покращення ноутбука. Доступ до нутрощів ноутбука прихований під кришкою з 10-ма гвинтами. 4 гвинти в нижній стороні довші за решту, візьміть це до уваги, і відкладіть їх в інше місце. В нижньому правому куті гвинт виштовхуючий, тож його витягувати не потрібно. Під кришкою бачимо досить серйозну систему охолодження. Сім теплотрубок. Три вентилятори. В якості термоінтерфейсу використовується рідкий метал від Thermal Grizzly. Також є вільні місця під апгрейди. Для того, щоб від’єднати батарею, потрібно спочатку демонтувати додатковий вентилятор. Після цього потрібно дістати шлейф акумулятора.
Клавіатура без номерного блоку. З додатковими клавішами для медіа збоку та клавішами для контролю кулерів та режимів продуктивності зверху. Для мене такий формат клавіатури є оптимальним. На моєму попередньому ноутбуці клавіатура також була урізана, як і на моєму робочому Macbook Pro. Для деяких моїх знайомих відсутність нампаду є причиною не купляти певну модель, але на колір та смак, як то кажуть.
Клавіатура стандартна, мембранна. Хід клавіш приємний, трішки клацаючий. Звикнув до нової клавіатури буквально за півтори години. Клавіатура має 4-зональну RGB підсвітку. Три рівні налаштування яскравості та десяток різних режимів: статичний, блимаючий, переливання веселкою, сенсор температури тощо. Самі кольори підсвітки мені не дуже сподобались. Білий колір більше схожий до блідо-голубого, жовтий виглядає надто кислотним, ближче до зеленого. Загалом кольори здались доволі блідими. Та це не всі недоліки, які я відмітив для себе. Підсвітка клавіш зроблена на прозорому матеріалі і не дуже однорідна. Тому деякі клавіші під кутом, наприклад “ї” чи “є”, не видно повністю. Клавіші QAWSEDRF вирішили зробити прозорими, для мене таке рішення здалось не дуже практичним. Все ще плутаю Q та W, E та R, граючи в шутери, коли потрібно зазирнути з-за кута чи перезарядити зброю.
Екран в ноутбуці 16-ти дюймовий з розширенням 1920×1200. Це ще один тренд серед виробників ноутбуків — оснащувати нові моделі екранами зі співвідношенням сторін 16:10. Чесно кажучи, раніше відносився до такого рішення дещо скептично, та на практиці це виявилось доволі практично, особливо при роботі з кодом чи просто читаючи статті на itc.ua. Частота оновлення екрану становить 165 герц — оптимальне значення для кіберспортивних ігор, якщо Ви збираєтесь грати в них. Відеокарти RTX 4060 якраз достатньо, щоб забезпечити хороший фреймрейт з таким розширенням та герцовкою. Час відгуку посередній — 7мс.
В даній конфігурації G614JV-N3106 встановлена найдешевша матриця з яскравістю 250nits, якої вистачає при користуванні ноутбуком в кімнаті. Та сидіти позаду сонця на вулиці чи на балконі буде вже не так приємно. Варіант з вулицею не розглядаємо, все ж, я позиціоную цей ноутбук як “настільний”. В інших конфігураціях є екрани з 2К розширенням та яскравішими панелями, але вони коштуватимуть вже трохи дорожче. Взагалі, кольори екрана доволі насичені. Ноутбук підтримує технологію відтворення відео Dolby Vision HDR. Засвіти на екрані в повсякденному користуванні практично непомітні. На фото виглядає страшніше, ніж є в реальності. Кути огляду екрана — 170 градусів. Контрастність 1000:1 та покрив SRGB становить 100%.
Тепер про найцікавіше, як він поводить себе в іграх та програмах. Мій поточний сценарій користування в 95% випадках — це грання в ігри. Я люблю ігри, люблю слідкувати за ігровими новинами і я люблю грати з високими пресетами графіки та показником фпс. Потреби в мобільності в мене немає, то ж, як згадувалось вище, це “настільний” ігровий ноутбук. Окрім ігор, ноутбук використовується для роботи з рендерингом в програмі Blender моєю дівчиною поки я сиджу за своїм робочим пристроєм. Знову ж, більшість часу ноутбук працює від розетки. Завдяки цьому залізо отримує достатньо потужності, щоб працювати “на повну”.
Для початку глянемо на звіт з програми CPU-Z:
Тепер ознайомимося з результатами тестів. Почнімо з результатів в програмі CrystalDiskMark 8.0.4c, яка вимірює швидкість роботи накопичувачів пам’яті. Запускаємо бенчмарк зі стандартними параметрами. Спочатку перевіримо рідний SSD накопичувач.
На першому скриншоті бачимо дещо посередній як для NVMe gen.4 , показник швидкості читання – 4280Mb/s та відверто низьку швидкість запису 1813Mb/s. Холодний старт системи займає 12 секунд. Цікавий момент в тому, що за зазначених в CrystalDisk Info 450 годин роботи, показник Health вже становить 99%. Диск використовується під вінду та декілька програм. Тепер глянемо на показники SSD накопичувача від WD, який я витягнув з попереднього ноутбука та вмонтував у вільний слот.
Це накопичувач попереднього покоління NVMe 3.0 й бачимо, якщо швидкість читання не дуже програє, то швидкість запису на ньому суттєво краща. Також за 1278 годин використання в CrystalDisk Info бачимо стан здоров’я — 100%. Також це підтверджує офіційна програма WD Dashboard.
Наступний бенчмарк Cinebench R23. В ноутбуці встановлено десятиядерний Intel® Core™ i5-13450HX 13-го покоління, який працює на базовій частоті 2.4 GHz та досягає 4.6 GHz з увімкненим турбо-бустом, з 4-ма енергоефективними й 6-ма продуктивними ядрами. Запускаємо тест в збалансованому режимі (на базовій частоті процесора та низьких обертах кулерів) та режимі турбо, коли ноутбук працює на всю потужність. Результати наступні:
Порівняно зі збалансованим режимом, результати буквально вдвічі вищі при наявному турбо бусті. 1675 балів проти 837 в single core та 15481 бал проти 8235 в multi-core. Доволі хороші показники як для і5. Максимальна температура сягла 88 градусів на ядрі, середня температура на час тесту – 83 градуси. За результатами HWinfo, максимальна частота ядра 4589мгц, споживання 86W. Як на мене, результат хороший, враховуємо, що це стрес-тест, а не реальне користування, тобто цифри показують максимально можливий, синтетичний результат. В реальному споживанні живлення не переходить межу 45-50W в іграх. Частота також тримається на стабільному показнику та не просідає. Товстий корпус, три вентилятори та рідкий метал як термоінтерфейс на процесорі та відеоядрі забезпечують якісне охолодження цілої системи. В реальному користуванні зазвичай температури на процесорі під час грання в ігри не сягають вище 78 градусів.
На черзі час перевірити роботу RTX 4060. Потужність відеокарти заявлена як 140W, на ділі ж, через ліміти Nvidia мобільні відюхи в лептопах здатні споживати не більше 100W, то ж сенсу в RTX 4070 не так багато. Це одна з причин, чому я схилив свій вибір до ноутбука з RTX 4060 на борту. Що ж, запускаємо 3DMark бенчмарк Timespy спочатку в збалансованому режимі, і потім в режимі турбо. Різниця між ними в увімкненому Dynamic Boost, який “повинен” додати 25W потужності для відеокарти під навантаженням. Версія драйвера 537.13
З включеним Advanced Optimus (спосіб перемикання між інтегрованою графікою та відеокартою, щоб забезпечити максимальну продуктивність) ноутбук набрав 9781 балів, що є не дуже вражаючим показником. Залізо прогрілось до 73-х градусів. Шум кулерів помірний. Частота відеоядра трималась на стабільному значенні в 2490Мгц. Посилання на тест: https://www.3dmark.com/3dm/100353943
Тепер поглянемо результати тесту в турбо режимі з увімкненим Turbo boost
Бачимо результат в 10511, знову ж, не дуже вражаючий показник. І це при тому, що ноутбук працював в режимі dGPU, тобто відеокарта напряму опрацьовувала картинку на екрані, що по ідеї повинно було трохи допомогти збільшити продуктивність. На графіку бачимо що відеокарта нагрілась до 79-ти градусів, знову ж стабільна частота відеоядра та майже стабільна частота процесора, який намагався триматись в межах 4.4Мгц. Знову ж, це стрес тест, в реальному користуванні зазвичай температура відеокарти сягає не більше 73-х градусів в турбо. Посилання на тест: https://www.3dmark.com/3dm/100357988
Глянемо на результати Geekbench 6.
Лінк на тест geekbench 6 cpu: https://browser.geekbench.com/v6/cpu/2751437 Balanced
Лінк на тест geekbench 6 gpu: https://browser.geekbench.com/v6/compute/982211Balanced
Лінк на тест geekbench 6 cpu: https://browser.geekbench.com/v6/cpu/2751591 Turbo
Лінк на тест geekbench 6 gpu: https://browser.geekbench.com/v6/compute/982211 Turbo
На цьому моменті мені стало цікаво порівняти наскільки RTX 4060 відрізняється від RTX 3060. Тож я попросив свого приятеля, в якого також ROG Strix G15 (2021) на Ryzen 4800H та RTX 3060. Зазделегідь перепрошую за якість отриманих фото.
Якщо з порівнянням процесорів все досить очевидно, то різниця приблизно в 15% між RTX 3060 та 4060 змушує замислитись чи є сенс купувати ноутбук на свіжому поколінні Nvidia, якщо різниця в ціні зараз становить понад 10(!) тисяч гривень. Важливим аргументом є те, що в RTX 4060 наявна підтримка технологій DLSS 3.5 та Frame Generation, які будуть корисними для ігор.
Наступний бенчмарк – userbenchmark. Пропоную не затримувати на ньому довго увагу. Коротко про результати: Ноутбук працює значно вище очікувань (краще за 86% протестованих ноутбуків з ідентичним залізом). Чудовий результат single-core, чудовий результат в 3D. Винятковий результат SSD. Цей накопичувач підходить для інтенсивного використання як робочої станції.
На останок, залишу результати Blender Benchmark Launcher, на випадок, якщо хтось займається 3D моделюванням тощо. Загалом, оцінка хороша, ноутбук добре справляється з рендером 3D сцен середньої складності.
верифіковані результати бенчмарка за посиланням: https://opendata.blender.org/benchmarks/549a0b8a-eba1-4726-9195-248934c561aa/
Продуктивність в іграх
Я придбав цей ноутбук напередодні виходу Baldurs Gate 3, тож майже півтора місяця, в основному я грав тільки в неї. Гра вийшла чудовою, в ній наявна українська мова, та й взагалі це одна з кращих rpg на моїй пам’яті. RTX 4060 вистачає для комфортного грання більше ніж достатньо. Та це стосується тільки перших двох актів. Справжній виклик ноутбукові гра кидає, коли гравець потрапляє в третій акт. Якщо перший акт спокійно видавав понад 100fps на максимальних налаштуваннях без DLSS та турбо бусту процесора, то в третьому акті стандартної частоти процесора вже не вистачає. Лічильник fps може падати аж до 35 в людних місцях. Увімкнення прискорення процесора допомагає отримати майже стабільні в більшості випадків 60 кадрів на секунду, при середньому споживанні 45W. Відповідно й температури заліза також зростатимуть. Нижче кілька прикладів:
В збалансованому режимі температури тримаються в значеннях середніх 60-х градусів. Відеокарта витягує нестабільні 62 кадри. Навантаження на ядро та відеокарту однакове — по 50%. Швидкість кулерів 66%, шум непомітний. В режимі турбо процесор споживає до 55W (максимум), відеокарта забирає аж 110W. На лічильнику 91fps. Відеокарта утилізується на всі 100%, що є хорошим сигналом. Шум помірний, але не дискомфортний. Для ідеального досвіду рекомендую обмежити fps до 60, та увімкнути turbo boost. Показники температур будуть в нижніх 70-ти градусах, з тихою роботою кулерів та плавним показником fps без просідань.
Не міг обійти увагою й Cyberpunk 2077, який на днях отримав велике оновлення (і також українську локалізацію). Тестуватиму на стандартному пресеті під назвою Ray Tracing Ultra та DLSS Якість з увімкненим Frame Generation. Спочатку запускаємо внутрішній бенчмарк: бачимо середній показник у 87 кадрів. Вражаюче, як на мене.
Тепер погляньмо на скриншоти зроблені посеред гри з різними налаштуваннями продуктивності:
Знайшов місце з великою кількістю світла. Відеокарта споживає 100W, температури все ще не перевищують позначку у 80 градусів. Швидкість кулерів 66%, шум ледь помітний. Особливої різниці увімкнення turbo boost не додає. Різниця може сягати 5-10 кадрів, натомість температури в збалансованому режимі нижчі до 10 градусів відповідно. Частота ядра процесора впевнено тримається на відмітці 4.4Мгц, в той час, коли Legion 5 Slim (який не дуже й slim) з процесором i7-13700H вже скидає частоту до 3.7Mhz, щоб не перегріватись.
Вимкнувши DLSS та FG, лічильник кадрів падає до 30-ти. Все ж таки, пресет рейтрейсинг ультра. Для себе оптимальним пресетом обрав Ray Tracing Ultra з DLSS Quality + Frame Generation, з якими можна комфортно пограти в кіберпанк в середньому з 85фпс та без надмірного шуму кулерів.
Counter Strike 2
Буквально вчора загальнодоступною стала CS2, то ж глянемо як справи з продуктивністю для кіберспортсменів. В налаштуваннях обрано максимальний пресет графіки та рідне розширення екрану.
Зіграємо в режим “бій насмерть” на декількох мапах. Цей режим обрано через високу інтенсивність перестрілок в матчах. Режим продуктивності – Turbo. Результати наступні:
На мапі “офіс” між збалансованим і турбо режимами різниця в fps майже 40%. Температури в обидвох випадках, як на мене, виглядають добре. Шум майже відсутній при грі в турбо режимі. Зрештою, гадаю більшість гравців гратиме в “контру” в навушниках, то ж робота система охолодження ніяк не відволікатиме гравця. На мапі Dust 2 ситуація подібна.
Але після тривалої сесії з високою інтенсивністю боїв ситуація трохи змінюється. Процесор може прогріватись до 78-ти градусів. Знову ж таки, дані показники абсолютно в межах норми.
На останок мапа Nuke, тут як справжні кіберспортсмени змінимо налаштування графіки на найнижчі. Картинка робить очам боляче, та fps сягає понад 200.
Автономність та температури
Годі про ігри, тепер коротко про автономність. Як було зазначено в огляді, в ноутбуку встановлена батарея ємністю 90Вт, що є досить таки багато. При помірному користуванні її вистачає десь на 5 годин роботи в браузері з увімкненим телеграмом, спотіфай ітд, та понад 7 годин в роботі з текстовими документами. Звісно якщо користуватись ноутбуком в еко-режимі з вимкненою відеокартою. Якщо обрати режим ultimate, коли інтегрована карта вимкнена, а за вивід зображення відповідає тільки RTX4060, тоді акумулятора вистачить максимум на дві з половиною години роботи. Оптимальним рішенням є “Стандартний” режим, коли і “дискретка”, і “інтеграшка” працюють одночасно, але залежно від завдання вони перемикаються між собою. В ноутбуці є Nvidia Advanced Optimus. Але на цьому моменті виникає цікавий баг: коли за обробку зображення відповідає інтегрована графіка і потім для програми чи гри вмикається відюха, рівень яскравості екрану неможливо змінити, оскільки ноутбук думає, що він все ще керує попереднім екраном.
А тепер про нагрів корпусу під час повсякденного використання. В тихому режимі, при підключенні до живлення температури можуть знаходитись в межах 55-60 градусів. Клавіатура відчувається трохи теплою, але не викликає дискомфорт. В роботі від акумулятора, температура не перевищує 46 градусів, очевидно через нижче енергоспоживання процесора.
В збалансованому режимі ситуація подібна. Працюючи тільки від дискретної відеокарти, температури вищі на декілька градусів. У всіх випадках швидкість кулерів становить 33%, що є ледь помітним.
В режимі турбо (з увімкненим turbo boost) ситуація наступна. Під час зарядки в режимі офісної роботи ноутбук споживає близько 95W, ноутбук можна зарядити від USB-C. Якщо у вас є зарядна станція і виникатимуть проблеми зі світлом, ви зможете заживити ноутбук для роботи. Під час роботи від акумулятора споживання становило 10.4W
Висновки:
Що ми маємо в підсумку? Хороша якість збірки, ноутбук зібрано дуже добре. Та якість матеріалів відчувається посередньою, ще й надмірна маркість корпусу. Екран швидкий та контрастний, якщо ви користуєтесь ноутбуком в кімнаті та зазвичай граєте на ньому в ігри. Я не можу сказати, що його яскравості вистачить для професійної роботи. Тяганина з першопочатковим налаштуванням BIOS, якщо ви не зовсім досвідчений користувач ПК. Надалі, при встановленні вінди та дрів все буде літати. Якість звуку посередня, яку можна поправити встановленням Dolby Atmos. Збалансована конфігурація та процесор, якого вистачає, щоб навантажити RTX 4060 на 100%. Насправді хороше охолодження, температури приємно вражають. Високий рівень продуктивності в іграх та програмах для роботи з 3D графікою. Непогана автономність, наявність багатьох портів, геймерський дизайн з великою кількістю підсвітки. Якщо Вам потрібен міцний та швидкий “настільний ноутбук”, то ROG Strix G16 повинен бути гарним варіантом, в іншому випадку, я б звернув увагу на Lenovo Legion 5i Slim з RTX 4060 та i5-13500H, він трохи компактніший в розмірах, оснащений 2к екраном, full hd вебкамерою та швидшою частотою оперативної пам’яті.