Час звітуватися! Коротенько про призи першого конкурсу читацьких блогів

Опублікував roman_cpw

Що ж, трохи із запізненням, але нарешті взявся за підготовку невеликого звіту про виграш у конкурсі читацьких блогів ITC.

По-перше, хочу ще раз подякувати всій команді ITC за конкурс і Click.ua за такий дійсно щедрий приз! Пройшов майже тиждень з моменту отримання, а я досі трохи як прибитий. Але щоб це був не лише пост, в якому я вихваляюся виграшем, але й щось трохи цікавіше, спробую заодно коротенько розповісти про враження від повернення на Windows після близько трьох років роботи на macOS.

Його величність ASGARD і монітор з відклеєною матрицею 😉

Власне, щодо опису головного призу — ПК ASGARD — не бачу сенсу щось додатково описувати. Всі характеристики є на сайті. Тому найголовніше:

  • Модель процесора: Intel Core i7-13700F
  • Обсяг оперативної пам’яті: 32 ГБ
  • Модель відеокарти: GeForce RTX 4060 Ti
  • Тип накопичувача: SSD 1 ТБ

Та, гадаю, більшість авторів ознайомилися зі специфікаціями й без мене. Тому давайте до цікавішого.

Довгождане отримання призу (призів) та перші емоції

Комп’ютер мені відправили приблизно через тиждень після оголошення переможця, а футболка прийшла на наступний день (кучно лягли). З особливо приємного: навіть послуги НП мені не довелося оплачувати. Дрібниця, а приємно.

На відділенні працівник добряче так гепнув коробкою об стійку, за що отримав від мене презирливий погляд, але все добре. На щастя, саме відділення недалеко від дому, адже пакунок виявився вельми важким. У мене ніколи не було ігрових ПК, тому я не очікував, що коробка буде АЖ НАСТІЛЬКИ важкою.

Далі розпаковка, і це просто казка!

В коробці був сам ПК в пінопласті, різноманітна макулатура, додаткова антена Wi-Fi (хоча якась є всередині системника) і якісь гвинтики. Мій компактний Mac Mini 2018 року поступився місцем цьому монстру, який своєю чергою від’їв левову частку простору на столі.

Удаю, що працюю

З підключенням не виникло жодних проблем, все «завелося» одразу. На борту була встановлена ОС Ubuntu, з якою довелося одразу попрощатися. У мене є ліцензія Windows, яку я свого часу отримав за участь у тестуванні «десятки». Але там, здається, прив’язка до конкретного «заліза», а не до особового запису Microsoft. Тому довелося тимчасово стати піратом. В майбутньому все ж планую придбати ліцензію, але, чорт забирай, Pro-версія на офіційному сайті Майків коштує 7900 гривень… Тому поки що вибач, Гейтс.

Вінда інсталювалася з якоюсь неймовірною швидкістю. На моїй пам’яті цей процес тривав хвилин сорок. А тут якихось 10-15 хвилин і все готово. Все ж таки швидкий SSD недарма коштує своїх грошей…

Після цього накинув основних програм, а далі перейшов до того, що цікавило найбільше — ігор.

Трохи нутрощів

Власне, маю сказати, що граю не особливо активно. На Mac зі зрозумілих причин не грав взагалі. Але маю PS5, яка тепер вже тиждень стоїть без роботи. Тому інсталював EGS, де в мене була RDR2 і якийсь мотлох, і заодно (я цим не пишаюся — виключно для тесту) запіратив The Last of US, щоб спробувати щось свіже, вимогливе й паскудно оптимізоване.

Все працює чудово навіть на максималках. В RDR при ввімкненому DLSS — більш як 60 кадрів в секунду. В TLOU на повному максимумі — 50-60, іноді навіть 70+ кадрів. Це на QHD моніторі. На днях купив в Steam Baldur’s Gate — стабільно близько 100 кадрів (все на максимум). Про відносно старі ігри взагалі мовчу. 120-140 кадрів без проблем.

Але не іграми єдиними. Більшість часу за комп’ютером я все ж таки працюю (на жаль). 

Що сподобалося:

  • ПК насправді тихий. Не безшумний, як мій старенький Mac Mini, але тихий. Під навантаженням кулери передньої панелі все ж можуть на кілька секунд розкочегаритись, але потім знову затихають.
  • Кількість портів просто величезна. Знову ж таки, після Mac Mini з його двома USB-A і чотирма USB-C це прям подарунок. Ніяких більше USB-хабів і тому подібного.
  • Підсвічування — ну це просто гарно, чорт забирай!

Ну а найголовніше — цей монстр насправді дуже швидкий. Після вже підстаркуватого Мака різниця прям дуже сильно відчувається. І якщо спочатку я думав, що під’єднаю їх обох до монітора й буду використовувати мак для роботи, а ПК лише для ігор, то одразу зрозумів, що працювати за повільним «мініком» мені вже просто некомфортно. Тому він уже у нового власника. І сподіваюсь, буде приносити йому радість.

Але для рівноваги давайте назву кілька негативних моментів:

  • Підсвічування після «сну» не завжди активується. Насправді це дрібниця. Можна просто знову відправити ПК в сон і пробудити — все одразу оживає.
  • Трохи нестабільно працює Bluetooth. Я використовую колонку JBL замість звичайних колонок. І якщо на  Mac Mini звук передавався взагалі без проблем, то тут часом виникають розриви. Можливо, щось поруч глушить сигнал, не знаю. Тому підключив напряму міні-джеком та й все.

В усьому іншому все просто ідеально. Не рахуючи, звісно ж, Windows…

Муки переходу від macOS на Windows 11

Повноцінно я працював на Вінді десь до 2020 року, коли й купив свій перший Мак. Так, у мене ще є вдома ноутбук Acer Swift, але ним я користувався вкрай рідко. Зараз до купи додався ще й MacBook Air M1 2020, тому Свіфт взагалі не вмикається місяцями й готується їхати в село до мами.

І так, з Windows 11 складно: інші клавіатурні скорочення, інша робота з вікнами, інша система врешті решт. Вінда по класиці вже видала кілька помилок. Та я вже й забув, як це — встановлювати драйвери. На щастя, автоматично інсталювалася ASUS-івська аплікуха, яка зробила все за мене.

Та найбільше, чого мені тепер не вистачає, — це деяких додатків для macOS:

  • Raycast
  • Shottr
  • Numi

Цими програмами я користувався на Мак буквально щодня, а про Raycast я, мабуть, колись напишу велику статтю для блогу. Але там настільки багато всього, що я поки навіть не уявляю, за що хапатися.

Зрозуміло, що на ПК можна спробувати інсталювати Хакінтош. Я свого часу займався таким мазохізмом на старому ПК і наче все вийшло. Але не бачу в цьому особливого сенсу. Якщо захочеться попрацювати з macOS на великому моніторі, можна просто під’єднати макбук і не морочити собі голову танцями з бубном.

Також, звісно, не вистачає AirDrop та деяких вбудованих додатків macOS. Але це вже некритично.

Тепер мені час від часу доводиться світчитись між Windows та macOS, бо не завжди працюю вдома, і в мене скоро розвинеться біполярний розлад. Щойно я звикаю до одних комбінацій клавіш, розташування кнопки закриття вікна та роботи з самими вікнами, як доводиться перевчатися знову. І так іноді по кілька разів на день. Шизонутися можна. 

Але глобально все чудово. Принаймні доки не прийшов рахунок за електроенергію і дружина не вигнала мене з дому.

Замість висновків

Ще раз величезне дякую всім!

Такий комп’ютер я б собі стовідсотково не купив би, адже не такий я вже завзятий геймер, а для роботи мені головне, щоб в браузері відкривався хоча б десяток вкладок. У мене навіть була думка, що якщо виграю, то продам ПК. Але я в нього вже закохався. Та й як можна продавати подарунок? Тому ми залишаємось разом 🙂

Я не знаю, чи встигне вийти ця публікація до старту наступного конкурсу, та в будь-якому разі я щиро бажаю всім учасникам успіху, креативу та натхнення! Не поспішайте, обдумайте, про що ви дійсно можете і хочете написати в межах заданої теми. Що можете розказати такого, про що не написано в інтернеті мільйон разів до вас. Як показала практика, найголовніше — любити те, про що пишеш.

Знайомтесь, Боб (його шерсть уже всередині головного призу)

Чи буду я брати участь у наступному конкурсі?

Скоріше так, ніж ні. Але перш за все я хочу дописати розпочату статтю про велокомп’ютер, яку майже ніхто з вас не читатиме, але в укр-неті нормального огляду на цю модель немає. А далі ще планую зробити невелику публікацію, про один дуже простий, але, як виявилося, дуже корисний гаджет для дому. А вже потім, можливо, дійдуть руки й до нового конкурсу.

Всім дякую за увагу. Лишаємось на зв’язку!