Переїжджаючи до нової оселі, ви завжди шукаєте місце, де встановити вашу точку доступу так, щоб покрити всю площу оселі та знизити перешкоди на шляху сигналу. Особливо це стосується людей, які проживають у містах-мільйонниках і використовують велику кількість гаджетів. В цій статті я хотів би поділитися власним досвідом переходу на технологію WIFI 6 на базі Tp-Link AX73.
Зміст
Розповідаючи свої цікаві історії про повільний WIFI знайомим та колегам, мене не полишала думка купити щось сучасне, адже вже давно задумувався над розв’язанням проблем свого інтернет-з’єднання. В планах було навіть купити mesh-систему або репітер і привести це все до нормально робочого стану. Були навіть думки провести ethernet кабелі до домашніх гаджетів, але псувати нещодавній ремонт ніяк не хотілося, тим паче 10-ма метрами кабелю тут було не обійтись. Проблема вирішилась коли на свій день народження мені подарували – Tp-Link AX73. Я не очікував на це і був дуже радий такому подарунку.
Моє перше знайомство з WIFI 6 було саме на AX73. Я витратив напевно цілий день вивчаючи як працює «куча» нових функцій, які я не мав на своєму старому Tp-Link C5. Після деякого часу роботи на новому обладнанні я зрозумів, що тепер мої девайси не від’єднуються і працюють повсюди не втрачаючи швидкість, а якщо й втрачають, то в допустимих межах. Для себе я виділив 3 основні переваги використання WIFI 6 над технологіями WIFI 5/4:
Щоб показати різницю між WIFI 4 і WIFI 6 я використав Android смартфон з встановленою програмою WIFI Heatmap і намагався виміряти найрозповсюдженіші дані, які б могли вказувати на якісь інтернет з’єднання. До уваги я взяв показники рівня сигналу, швидкості з’єднання, пінг та інтерференцію з сусідніми мережами. Швидкість та пінг вимірювалися у зв’язці з Google DNS – 8.8.8.8.
Дуже схоже, що результати є достовірними, але куди ж без артефактів. Розглянемо виділену область на рисунку. Очікувалося побачити тут значно кращі показники пінгу, тому, що телефон і роутер знаходяться майже у зоні прямої видимості. Виділені артефакти могли виникнути через ряд факторів, які дуже важко врахувати.
Це можуть бути проблеми з ПЗ на смартфоні, недотримання часових інтервалів при переході на наступну точку для виміру даних, внутрішні перехідні процеси мережевого обладнання типу функції Beamforming та багато іншого, але це вже питання метрології. Насправді я б хотів, щоб кожен зробив власний висновок опираючись на дані отримані вище.
Якщо вам до вподоби різні гаджети, ви любите копирсатися у нових технологіях – тоді перехід на новий стандарт WIFI це саме те що вам потрібно. Для повноцінної роботи IEEE 802.11ax не достатньо лише нового мережевого обладнання. Ваші пристрої теж мають підтримувати новий стандарт. На ринку існує багато обладнання, яке кожен зможе вибрати опираючись на власні преференції.
В цій статті я намагався коротко пояснити чим перехід на новий стандарт безпровідного зв’язку може покращити ваше життя. Технології розвиваються і WIFI 6 тому приклад. Йдучи в ногу з технологіями ви не тільки забезпечуєте собі надійну і швидку роботу, а й робите світ кращим відвантажуючи торенти на максимальній швидкості зберігаючи ваші акумулятори від надмірного використання енергії.